Koszyk 0
Opis:
TĘSKNIŁYŚCIE? DAJCIE SOBIE SPOKÓJ Z TYM ŚLEDZTWEM ALBO I WAM STANIE SIĘ KRZYWDA. A. Wakacje w Iowa, zajęcia artystyczne ze ?sztuki mimowolnej?, udział w prestiżowym konkursie - nic nie dorówna atrakcjom, jakie A. serwuje Arii, Hannie, Spencer i Emily. Myli tropy i wodzi dziewczyny za nos, a krąg podejrzanych wciąż się powiększa. Niespodziewanie na jaw wychodzi nieznany epizod z życia Ali, który rzuca nowe światło na jej tajemnicze zniknięcie. Teraz zaczyna się prawdziwa jazda bez trzymanki ... Kto wytrzyma to tempo? Sara Shepard jako nastolatka chciała być gwiazdą oper mydlanych, projektantką klocków Lego lub genetykiem. Inspiracją bestsellerowych powieści z serii "Pretty Little Liars" oraz "The Lying Game" stały się jej wspomnienia z czasów szkolnych. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Otwarte
 • miękka
Mniej Więcej
 • Sara Shepard
 • 2011
 • 1
 • 328
 • 205
 • 136
 • 9788375151756
 • 9788375151756
 • ZAB31
 • 17-99 lat

Recenzje czytelników

Polecam!

Ocena:
Autor:
Data:
Oto nadszedł ten moment, kiedy emocje sięgają zenitu, a my poznajemy tożsamość A. Tylko czy to wystarczy, żeby życie dziewcząt wróciło do normy?

Hanna dochodzi do siebie po wypadku, niestety zapomniała kilku istotnych szczegółów. Aria musi zmierzyć się z kłopotami rodzinnymi i skomplikowanym związkiem, który nie ma racji bytu. Spencer brnie w kłamstwa związane z konkursem Złotej Orchidei, a konflikt między nią a siostrą coraz bardziej się zaostrza ... Emily cierpi przez brak akceptacji ze strony rodziny, a jednocześnie sama do końca nie potrafi siebie zaakceptować. A dzięki komu te wszystkie atrakcje? Dzięki A. oczywiście.

Ten tom wręcz się pochłania. Zżera nas ciekawość, kim jest A., oraz jak rozwiążą się problemy dziewczyn. I czy w ogóle się rozwiążą. Dlatego nie da się oderwać od książki. Ileż razy odkładałam ją, a po chwili stwierdzałam, że „a, jeszcze tylko jeden rozdział”. I tak bez końca.
Nie chcę tutaj pisać za wiele, po co spoilerować i psuć innym przyjemność z czytania. Powiem Wam tylko, że wiele tajemnic wyjdzie na jaw, ale też pojawią się nowe. Niezmiennie lekturze towarzyszy dreszcz emocji oraz pełne napięcia godziny, które spędzimy w Rosewood kibicując bohaterkom i mając nadzieję, że uda im się wyjść cało z kłopotów, w które się wpakowały.

A potem czytamy ostatnie strony i już wiemy, że w kolejnych tomach będzie jeszcze ciekawiej. Nie mogę się doczekać!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Niewiarygodne

Ocena:
Autor:
Data:
Fani Pretty Little Liars zanim sięgną po czwartą część przygód przyjaciółek z Rosewood muszą dobrze zapiąć pasy bezpieczeństwa, ponieważ "Niewiarygodne" to dosłowna jazda bez trzymanki. Kłamczuchy znajdą rozwiązanie zagadki, która od dawna spędza im sen z powiek a nazywa się krótko - "A."

Aria, Emily, Spencer i Hanna z całą pewnością chciałyby wymazać z pamięci lato pomiędzy siódmą a ósmą klasą oraz wydarzenia mające wtedy miejsce. Gdyby wiedziały to co teraz ... nigdy nie wypuściłyby z domku swojej przyjaciółki Alison, która właśnie wtedy została zamordowana w tajemniczych okolicznościach. Jednak ze stratą przyjaciółki każda sobie na swój własny sposób poradziła. Niestety nie ze wszystkim tak się da zrobić. jest ktoś, o kim nie mogą zapomnieć nawet na chwilę, gdyż każdy ich błąd może być wykorzystany przeciw przeciwko nim. To szantażysta, tajemniczy nadawca i szpieg w jednej osobie, który w SMS-ach, listach i meilach podpisuję się tylko "A." Można by pomyśleć, że to Alison, jednak ona została odnaleziona martwa, a umarli nie mają raczej możliwości wysyłania wiadomości.

Pod koniec poprzedniej części jedna z przyjaciółek - Hanna - zdaje się rozwiązać zagadkę odnośnie nadawcy pogróżek. "A." popełniło błąd. Czy będzie on kosztował Kłamczuchę życie? Niewiadomo, ponieważ w "Niewiarygodne" nadal przebywanie nieprzytomna w szpitalu, a reszta dziewczyn przy niej czuwa, mając nadzieję, że wybudzi się ze śpiączki oraz, że nadal będzie pamiętać kto jest "A.". Pozostaje jednak pytanie czy to, że dowiedzą się, kto im groził i niszczył życie będzie przydatne? A może przysporzy im tylko kłopotów?

W moim odczuciu "Niewiarygodne" jest najlepszą częścią ze wszystkich dotąd wydanych. Akcja, mylne tropy, nowe fakty - to wszystko sprawia, że nawet po odłożeniu książki na półkę będziemy się zastanawiać co przydarzy się dziewczynom w kolejnych częściach oraz to kim jest "A." i czy to on/ona zamordował Alison?

Nawet to, że bohaterki serii Sary Shepard to dziewczyny z zamożnych rodzin, ubierające się w ciuchy najlepszych światowych projektantów mody i mogące pozwolić sobie na wszystko co sobie zamarzą nie jest w stanie zniechęcić czytelnika do książki.

"TĘSKNIŁYŚCIE? DAJCIE SOBIE SPOKÓJ Z TYM ŚLEDZTWEM ALBO I WAM STANIE SIĘ KRZYWDA. - A."
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena