Koszyk 0
Opis:
* Tolerancyjne, pokojowo nastawione wersety Koranu, które tak często się cytuje, zostały w rzeczywistości usunięte z księgi, zgodnie z islamską teologią. * Jedyna nadrzędna zasada w islamie brzmi: „to, co jest dobre dla islamu, jest słuszne”. * Każdy, kto obrazi lub nawet przeciwstawi się Mahometowi czy jego wiernym, zasługuje na upokorzenie i śmierć – jeśli to możliwe, przez ś ... cięcie. Tak wynika z rozkazu Allaha, by uderzać „tych, którzy nie wierzą, (…) mieczem po szyi” (Koran 47:4). * Dla muzułmanina rozwód to bułka z masłem. Musi tylko powiedzieć swojej żonie: „Rozwodzę się z tobą”, i gotowe – w ten sposób rozwód wchodzi w życie. * Mahomet nie nauczał „pokoju i tolerancji”. Mahomet dowodził wojskiem i zlecał potajemne zabójstwa swoich wrogów. * Większość współczesnych materiałów przedstawiających krucjaty całkowicie zaprzecza faktom historycznym. * Aż 75% kobiet przebywających w więzieniach w Pakistanie w rzeczywistości odbywa karę za to, że stały się ofiarami gwałtu. * Muzułmanie stanowią jedną czwartą populacji trzeciego co do wielkości miasta w Szwecji, Malmö. Obowiązkowa lektura dla wszystkich, którzy chcą mieć jasność w kwestii świętych wojen. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Fronda
  • miękka
Mniej Więcej
  • Robert Spencer
  • 2014
  • 330
  • 204
  • 127
  • *, 9788364095443
  • 9788364095443
  • ZBNBR

Recenzje czytelników

islam

Ocena:
Autor:
Data:
Dyskurs społeczny coraz częściej ograniczany jest przez poprawność polityczną. To sprawia, że na pewne niepokojące informacje nie zwracamy uwagi, a nawet nie wypada o nich mówić, ponieważ można być oskarżonym o brak otwartości na inność. Zachodni świat ubrany w maskę tolerancji zasłania oczy na przekazy pełne przemocy. Czasami znajdują się odważni, którzy chcą mówić o źródłach agresywnych ideologii, których pierwotni głosiciele nawoływali do przemocy wobec myślących inaczej ... Tak jest w przypadku islamu, o którym powstała kolejna książka-ostrzeżenie, która będzie doskonałym wstępem do poznania jednej z ważniejszych religii na świecie. Doskonałym uzupełnieniem jej będzie „Krótka historia islamu” autorstwa Karen Amstrong. „Niepoprawny politycznie przewodnik po islamie i krucjatach” Roberta Spencera to pigułka wiedzy, którą powinien posiadać każdy, ponieważ terroryzm, walki religijne to tematy, które tylko pozornie wydają się odległe. Autor w poszczególnych rozdziałach wyjaśnia nam, dlaczego proroctwo głoszone przez Mahometa nie jest pokojową nowiną, ale wzywającą do niszczenia przeciwnika. Poza przemocą stosowaną wobec wrogów (innych wyznawców) islam od swoich początków był religią nawołującą do nierówności: płciowej, wiekowej i majątkowej.
„Niepoprawny politycznie przewodnik po islamie i krucjatach” Roberta Spencera jest napisana bardzo przystępnie, wiadomości zostały uporządkowane i zestawione z najlepiej znaną religią na Zachodzie (chrześcijaństwem) oraz jej początkami, które powszechnie nie są uznawane za chwalebne, ale przy obrazie twórcy tego nurtu wypada bardzo dobrze i humanitarnie.
W naszej kulturze dziełko zwane „Zieloną książką” Muammara Kaddafiego uchodzi za (gdybyśmy chcieli ją pozytywnie ocenić) dziwne. Jednak z perspektywy ukazanej przez Roberta Spencera wiele kwestii staje się zrozumiałych, a to, co skłonni bylibyśmy oceniać, jako zacofanie jest w niej niezwykle postępowe.
Dla mnie bardzo ważnymi rozdziałami były o omawiające pozycję kobiet (od dziecięcych ślubów przez obrzezanie po gwałty) oraz niszczycielski wpływ religii na naukę. Można je rozszerzyć na inne ideologie posługujące się podobnymi hasłami, przez co książka może zyskać wymiar uniwersalny.
Książkę Roberta Spencera polecam osobom, które jeszcze nie miały okazji przeczytać innych pozycji o islamie ukazujących wojowniczy obraz tej religii.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena