Koszyk 0
Opis:
Współczesna opowieść o wilkołakach? Tak! Drugi tom bestsellerowej powieści Drżenie. A w nim nowi bohaterowie, wielka miłość, która musi pokonać wszelkie przeszkody, wielka przyjaźń i prawdziwe poświęcenie. Tajemnica. Maggie Stiefvater ponownie napisała bardzo życiową i pełną najróżniejszych emocji historię. Ważny związek Grace i Sama przedstawiony jest realistycznie i spokojnie. Młodzi bohaterowie zaskakują swoją dojrzałością uczuciową. Zdecydowanie zaliczam ich do swoich ulubionych duetów ... To przepiękna, pełna emocji kontynuacja Drżenia. Szybka akcja, niezwykłe zdarzenia składają się na opowieść wciągającą dojrzałych czytelników. Subtelne uczucie między młodymi ludźmi rozwija się swoim tempem - opisane z uwzględnieniem przeciwności, wplecione w wielowątkową przygodę. Nie czekajcie, czytajcie!" - Blog moje-czytadla.blogspot.com Ostatnie zdania książki zmuszają do przeczytania kolejnej części, pozostawiając czytelnika z niecierpliwą ciekawością do kolejnego zwrotu opowieści - Horn Book Tom III ukaże się na wiosnę 2012. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Wilga
 • miękka
Mniej Więcej
 • Maggie Stiefvater
 • 2011
 • 1
 • 432
 • 200
 • 130
 • 978-83-259-0371-8
 • 9788325903718
 • ZADAS
 • 17-99 lat

Recenzje czytelników

Niepokój w duszy gości

Ocena:
Autor:
Data:
Muszę powiedzieć, że z niecierpliwością oczekiwałam, kiedy znowu będę mogła zagłębić się w świat stworzony przez Maggie Stiefvater. Byłam ciekawa, co tym razem autorka zgotowała swoim bohaterom. Czy się nie zawiodłam? Przekonajcie się.

„Niepokój” jest to drugi tom z trylogii „Wilkołaki z Mercy Falls”. W książce poznajemy dalsze losy niezwykłej miłości pomiędzy Grace i Samem, który został uleczony z wilkołactwa, poznamy także nowych bohaterów. Ale wszystko po kolei ...

Jak już wyżej wspominałam, Sam został wyleczony więc już nie musi się obawiać żadnych zmian pogody i spadków temperatury. Dlatego wydawałoby się, że od teraz powinni żyć razem z Grace, długo i szczęśliwie. Jednak jest to złudne stwierdzenie, bowiem tym razem to z dziewczyną zaczyna się ziać cos niedobrego. Jakby tego było mało, to jej rodzice za wszelką cenę chcą ją rozdzielić z ukochanym, jak zwykle nie biorąc pod uwagę tego co czuje ich córka. Natomiast Sam musi nauczyć się jak radzić sobie z nowymi wilkołakami, które dołączyły do sfory, a także przejąć wszystkie obowiązki Becka wobec innych wilkołaków. Jednym z nowych wilków jest Cole, który sporo namiesza w życiu bohaterów. Jeżeli chcecie sprawdzić jak bardzo to sięgnijcie po tę książkę.

Tak jak w „Drżeniu”, także i tutaj mamy do czynienia z narracja pierwszoosobową, w której autorka nadal wyznacza całkiem nowe trendy, po przez podzielenie jej na kilku różnych bohaterów. Dlatego też w „Niepokoju” oprócz opisu wydarzeń z punktu widzenia Sama oraz Grace, dochodzi jeszcze dwóch narratorów, a mianowicie nowy wilkołak cole oraz Isabel, która dotychczas była jedynie drugoplanową postacią. Muszę powiedzieć, że chociaż nie przepadam za tym typem narracji, to jednak w tej książce jest ona jak najbardziej na miejscu. Nie występują takie problemy jak np. historie poznajemy tylko przez pryzmat jednej z postaci. Dzięki temu, że w książce jest czterech narratorów, czytelnik ma ukazany pełniejszy obraz wszystkich wydarzeń, nawet tych w których główni bohaterowie nie biorą udziału.

Akcja jest szybsza niż w poprzedniej części i jest w niej kilka niespodziewanych zwrotów, które powodują, że czytelnik nie może już być niczego pewny. Fabuła jest skonstruowana w doskonały sposób, a autorka nadal trzyma się swojej koncepcji, że wątki poboczne mogą być równie ważne i interesujące jak ten główny. Bowiem wszystkie te wątki mają bardzo ważny wpływ dalszy rozwój fabuły. Trzeba również zauważyć, że Pani Stiefvater porusza w swojej powieści także ważne kwestie np. nieodpowiedzialne rodzicielstwo. W części pierwszej trylogii o wilkołakach, ten problem był tylko lekko zaznaczony, dopiero w tej części autorka stara się przedstawić wszystkie skutki tego problemu.

Podsumowując. Książka wciąga od samego początku i trudno jest się od niej oderwać. Język, jakim posługuje się autorka jest bardzo plastyczny i przystępny, więc tak samo jak w „Drżeniu”, nie ma żadnych problemów ze zrozumieniem całego tekstu. Kończąc książkę w takim momencie… (nie zdradzę, sami się przekonajcie), autorka jeszcze bardziej podsyciła ciekawość swoich czytelników. Ja naprawdę z ogromną niecierpliwością będę oczekiwała na ostatni już tom trylogii.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Książka o miłości, przyjaźni, odnajdywaniu siebie.

Ocena:
Data:
Spełnione marzenia, radość, miłość … Grace i Sam, których poznaliśmy w ,,Drżeniu” mimo, że spełniło się ich największe pragnienie, często ogarnia ich niepokój i niepewność kolejnego dnia.
Pierwsza część sagi o chłopaku- wilku i o dziewczynie która nigdy się w wilka nie przemieniła, kończy się happy end` em. Sam mimo wszechogarniającego chłodu przemienia się w człowieka i w tej postaci pozostaje. Kontynuacja książki rozpoczyna się w momencie nadejścia wiosny ... która nie przynosi bohaterom nadziei, spokoju i optymizmu. Głowni bohaterowie są zasypywani problemami a pod nogi wciąż kładzione są im kłody. Grace , która nigdy na nic nie chorowała, zaczyna źle się czuć. Jej rodzice sprzeciwiają się jej związkowi z Samem, starają się ograniczyć ich kontakt, wyraźnie demonstrują swoją niechęć wobec chłopaka. Ponadto Sam musi zaopiekować się stadem oraz nowymi przemienionymi wilkami. Jako pierwszy z nich przemienienia się Cole, chłopak z wielkimi problemami i wieloma tajemnicami. Młodzi bohaterowie będą musieli sobie poradzić z kłopotami i nieprzyjemnościami jakie ich spotykają. Zastanowić się jak będzie wyglądała ich przyszłość, czym chcą się zająć. Miłość Sama i Grace zostanie poddana próbie. Czy to uczucie przetrwa wszystkie kłopoty i czy trudności nie oddalą ich od siebie?
Pierwsze strony książki czytało mi się dość opornie. W pierwszych rozdziałach nie było praktycznie akcji, przeważały opisy uczucia Sama i Grace. Na szczęście po nudnawym początku, jest znacznie lepiej. Wątki są ciekawe, dobrze opisane, zaciekawiły mnie i nawet się nie zorientowałam kiedy przeczytałam te 400 stron. Mimo, że od początku przeczuwałam jakie będzie zakończenie, nie wpłynęło to negatywnie na mój odbiór książki.
Bardzo podobał mi się wątek nowego chłopaka- wilka Cola. Jego złożony i skomplikowany charakter, odrobinę mroczne wnętrze oraz tajemniczość przykuwają uwagę. Mimo, że chłopka jest arogancki, zbyt pewny siebie czasem przemądrzały, nie można go nie lubić. Wprowadził on wiele dynamizmu do książki. Podobał mi się również postać Izabel, którą polubiłam znacznie bardziej niż Grace. Dziewczyna mimo swojej wewnętrznej pewności siebie i pyszałkowatości, potrzebuję bliskości i akceptacji. Ta dwójka bohaterów tworzy ciekawy duet, ich problemy zgoła inne są bardzo podobne.
Lekkie pióro pani Stiefvater, interesujące opisy, przekrój przeróżnych charakterów, powodują że książę czyta się bardzo dobrze i szybko. Duża dawka różnorodnych emocji, począwszy od miłości i przyjaźni aż po nienawiść, strach i zagubienie wpływa pozytywnie na tą opowieść. ,,Niepokój „ jest książką o sile miłości i przyjaźni , o budowaniu relacji międzyludzkich oraz o przekraczaniu barier.
Polecam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena