Koszyk 0
Opis:
A co, jeśli księżna Diana wcale nie zginęła w wypadku? Adorowana przez miliony, w życiu osobistym cierpiała i była zdradzana. Żyjąc w luksusie, często czuła się zagubiona i samotna. Fabuła Nieopowiedzianej historii bierze za punkt wyjścia fragmenty biografii najbardziej znanej kobiety świata, analizuje jej przeszłość i wyobraża sobie alternatywną przyszłość. Fikcyjna księżna, która jest bohaterką tej powieści, znajduje się na skraju załamania. Sądzi, że establishment planuje na nią zamach ... podejmuje więc nieodwołalną decyzję: zainscenizuje własną śmierć i zacznie Nowe życie pod przybraną tożsamością. Po okresie wielkich stresów Lydia (bo tak jej teraz na imię), osiadłszy na amerykańskiej prowincji, buduje sobie kruchy spokój. Zagrażają jej myśli o tym, co straciła: nie o królewskim blasku i blichtrze, lecz o tym, co najcenniejsze - dzieciach. Ale przynajmniej ma przekonanie, że jej tajemnica nigdy nie wyjdzie na jaw, ponieważ zmieniła swój wygląd, a od jej "śmierci?"upłynęło dziesięć lat. Jednakże przypadkowe spotkanie z paparazzim odbiera jej tę pewność. Czy została rozpoznana? Czy powinna uciekać, czy zachować spokój? Czy jest na świecie ktoś, komu może zaufać i zwrócić się do niego o pomoc, czy też zostanie zdradzona? Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Monica Ali
  • 2012
  • 1
  • 340
  • 205
  • 135
  • 978-83-7506-931-0
  • 9788375069310
  • ZALCV

Recenzje czytelników

Co by było, gdyby księżna Diana nie zginęła....

Ocena:
Autor:
Data:
Monica Ali to znana pisarka urodzona w Bangladeszu. Jej powieści, takie jak "Brick Lane" czy "Od kuchni", odniosły duży sukces, zyskując rzesze fanów i uznanie krytyków.

Nieopowiedziana historia - Monica Ali"Nieopowiedziana historia" jest powieścią inspirowaną życiem księżnej Diany - kochanej przez miliony i ranionej przez najbliższych.

Życie bohaterki książki przypomina szkołę przetrwania, jest otoczona przez ludzi, którzy jej źle życzą ... Księżną nękają paparazzi i oszukuje rodzina. Jej życie jest puste, a sama odczuwa smutek i zagubienie. Znajduje się na skraju załamania nerwowego i uważa, że ktoś planuje zamach na jej życie.

Księżna decyduje się na drastyczną zmianę swojego życia i z pomocą swojego zaufanego przyjaciela pozoruje własną śmierć. Lawrense załatwia jej nową tożsamość, a Lydia, bo tak ma teraz na imię, zaczyna nowe życie.

Co się jednak wydarzy, gdy niespodziewanie jeden z paparazzich pojawi się w jej życiu? Jak poradzi sobie Lydia?

"Nieopowiedziana historia" to fantastyczna powieść o alternatywnych losach najbardziej znanej i uwielbianej księżnej świata. Autorka w znakomity sposób stworzyła portret psychologiczny głównej bohaterki. Ponadto historia jest bardzo dynamiczna, a miejscami także zabawna.
http://recenzje-mlodziezowe.blogspot.com/2012/08/nieopowiedziana-historia-monica-ali.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena