Koszyk 0
Opis:
Po rozstaniu z partnerem A. nie może spać, dręczą go koszmary, ma depresję. Utrzymuje kontakty tylko z matką eksa, Marią. Pewnego dnia stwierdza, że nikt go nie dostrzega. Może kraść, zabijać. Tylko Maria go widzi. Wyznaje mu, że jej życie nigdy nie miało sensu i że nienawidzi tego świata. Postanawiają wymordować episkopat polski, co też czynią, a następnie niszczą cały świat. Gdy wracają do domu, Maria powoli znika. A. zostaje sam, szczęśliwy ... W naszym świecie geje i stare kobiety czuja się wykluczeni. Przeczytaj o tym, jak gej i starsza kobieta wykluczają cały świat. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Bartosz Żurawiecki
  • 2011
  • 1
  • 138
  • 195
  • 125
  • Seria Literacka
  • 978-83-62467-10-5
  • 9788362467105
  • ZA5PJ

Recenzje czytelników

Nieobecni to moim zdaniem książka słaba – przede wszystkim ze względu na nieudaną próbę zmierzenia się z formami, które wymagają wielkiego kunsztu i rozwagi. Żurawieckiemu zabrakło przede wszystkim tego drugiego.

Ocena:
Autor:
Data:
Bartosz Żurawiecki swoimi poprzednimi książkami przyzwyczaił czytelników do lekkiej, dowcipnej formy, w której stara się przedstawić problemy otaczającej rzeczywistości inaczej niż poprzez sztampowe diatryby postaci. Najlepsza jak do tej pory jego książka, „Trzech panów w łóżku, nie licząc kota”, zdobyła sobie uznanie tym, że przy swojej lekkiej formie nie jest jednocześnie banalną opowiastką.
W każdej kolejnej książce Żurawiecki podejmuje problematykę związaną z wykluczeniem społecznym ... ale stara się ją ubrać w odmienne szaty. I tak Erotica alla polacca to zbiór niewielkich dramatów, a Ja, czyli 66 moich miłości – opowieść pisana na wzór rozmów na czacie. Jednak jak dotąd autorowi Nieobecnych – najnowszej powieści wydanej przez Krytykę Polityczną – niespecjalnie udawała się taka zabawa formami literackimi. Biorąc świeżo opublikowaną książkę do ręki, wertując pobieżnie jej kartki, miałem nadzieję, że Żurawiecki wrócił do sprawdzonych rozwiązań. Jak się szybko okazało – nic bardziej mylnego.

Pełny tekst tylko tu: http://www.e-splot.pl/index.php?pid=articles&id=1364

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena