Koszyk 0
Opis:
Graham Masterton w najwyższej formie! Jako dziecko Holly Summers w wyniku choroby straciła słuch. Posiadła umiejętność czytania z ruchu warg, a zdolność tę wykorzystuje, pomagając policji namierzać groźnych przestępców w sytuacjach, gdy niemożliwe jest założenie podsłuchu. Holly pracuje także na rzecz pomocy dzieciom maltretowanym przez rodziców. Podczas jednej z rozpraw sądowych oskarżony o ciężkie pobicie swego syna mężczyzna rzuca na bohaterkę przekleństwo Kruka ... Życie Holly z dnia na dzień zamienia się w koszmar... Niemy strach to dojrzała, silna w swojej wymowie powieść, która przyprawi o dreszcze niejednego czytelnika spragnionego porządnej dawki mocnych wrażeń. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Replika
 • miękka
Mniej Więcej
 • Graham Masterton
 • 2012
 • 1
 • 240
 • 205
 • 145
 • 978-83-7674-216-8
 • 9788376742168
 • ZARIJ

Recenzje czytelników

Genialna książka

Ocena:
Autor:
Data:
Graham Masterton po raz kolejny napisał świetną książkę. Czytelnik z każdą stroną odkrywa coś nowego. Historia jest bardzo ciekawa z momentami grozy. Książka bardzo wciąga, co sprawia, że czyta się ją bardzo szybko. Trzyma w napięciu aż do ostatniej strony.
Czy ta recenzja była przydatna?

"NIEMY STRACH" GRAHAM MASTERTON

Ocena:
Data:
Przed przystąpieniem do czytania byłem przygotowany na solidną dawkę adrenaliny, zastrzyk strachu od mistrza grozy. Powieść nie okazała się przeciętna, a co najgorsze... zbyt przewidywalna.

Bohaterką książki jest Holly Summers, która w dzieciństwie straciła słuch. Jest samotną matką wychowującą swoją córkę Daisy. Nauczyła się czytać z ruchu warg, co uważała za dar. Dzięki tej umiejętności współpracuje z policją, jest także opiekunką społeczną, która ma kontakt z rodzinami ... w których mogą zachodzić objawy patologii. Podczas jednej z interwencji ratuje ona małego chłopca, którego katuje ojciec. Oprawca na sali sądowej rzuca na Holly "klątwę Kruka". Od tego momentu opuszcza ją szczęście.

Powieść zawiera 242 strony, czyta się ją szybko. Tyle stron wystarczy, aby zaprezentować thriller z wątkami nadprzyrodzonymi. Mastertonowi udało się interesujące zestawienie bohaterów. Holly Summers nie wzbudza u czytelnika litości ze względu na to, że nie słyszy. Wspieramy ją i kibicujemy jej za upór i siłę, którą ma. Jest pewnego rodzaju aniołem stróżem dla ludzi, którym dzieje się krzywda i wzbudza sympatię.Postacie drugoplanowe mogą być tymi, którym warto się przyjrzeć w ostatecznym rozrachunku.

Ci, którzy czytają książki Mastertona wiedzą, że występują w nich motywy związane z seksem i przemocą. Nie inaczej jest tutaj. Autor za ich pośrednictwem ukazał ludzkie dramaty. To co często dzieje się wśród czterech ścian, Jesteśmy nieświadomi zła, które nas otacza, a ofiarami najczęściej padają ci, którzy nie mają możliwości obrony. Sceny opisane przez Mastertona naprawdę chwytają za serce.

Fabule książki nie ma czego zarzucić, ale gdyby Masterton w pełni wykorzystał swój potencjał byłaby to jedna z najlepszych jego książek. Odnoszę wrażenie, że nie poświęcił jej zbyt dużo czasu i uwagi. Zakończenie z kolei jest genialne. Jak w mocnym dreszczowcu. Czytelnik nie wie z jakiego powodu sprawy przybrały takiego obrotu, czy był to finał klątwy kruka, czy też finał sytuacji, do której doprowadziła główna bohaterka. Prawdziwy majstersztyk. Powieść może wydawać się sztampowa, ale kryje ważne przesłanie. Warto ją przeczytać.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena