Koszyk 0
Opis:
Jakie tajemnice z przeszłości mogą tłumaczyć dzisiejsze złe postępki? Dlaczego matka Eriki Falck wśród rupieci na strychu zachowała hitlerowski medal? To pytanie nie daje spokoju Erice, która postanawia odwiedzić emerytowanego nauczyciela historii, aby dowiedzieć się czegoś więcej o tym medalu. Jednak mężczyzna zachowuje się dziwnie, nie potrafi odpowiedzieć na jej pytania, a dwa dni póź ... niej zostaje zamordowany. Camilla Läckberg zręcznie splata współczesne wydarzenia z przejmującą opowieścią o losach młodej Szwedki żyjącej w pierwszej połowie lat czterdziestych ubiegłego stulecia. Szwecji udało się uniknąć losu sąsiedniej, okupowanej Norwegii, a społeczeństwo szwedzkie było podzielone na tych, którzy pomagali swoim pobratymcom, i tych, którzy sprzyjali niemieckim okupantom. Saga kryminalna Camilli Läckberg osiągnęła światowy sukces czytelniczy. To nie tylko mroczne thrillery, ale również doskonałe powieści obyczajowe, znakomicie oddające klimat współczesnej szwedzkiej prowincji. Od lat zajmują czołowe miejsca na europejskich listach bestsellerów. Książki Läckberg przetłumaczono na ponad 35 języków. Jesienią 2011 roku rozpoczęły się zdjęcia do międzynarodowej produkcji filmowej „Morderstwa we Fjällbace”, osnutej na kanwie jej powieści. Camilla Läckberg, jedna z najciekawszych szwedzkich pisarek, uznawana za mistrzynię skandynawskiego kryminału. Jest także autorką książeczki dla dzieci i dwóch książek kulinarnych. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Camilla Läckberg
  • 2016
  • 4
  • 568
  • 195
  • 125
  • *, 978838015-551-0
  • 9788380155510
  • ZDCUL

Recenzje czytelników

Historia z wojną w tle

Ocena:
Autor:
Data:
„Niemiecki bękart” jest historią, w której policjanci z Tanumshede próbują rozwikłać zagadkę morderstwa starego człowieka, historyka szczególnie zainteresowanego wydarzeniami II wojny światowej. Jest to sprawa istotna nie tylko dla policji, ale również dla samej Eriki, która znajduje na strychu pamiętniki matki z czasów wojny oraz… Krzyż Żelazny owinięty w niemowlęcy kaftanik.
Próbująca lepiej zrozumieć swoją matkę Erika stopniowo odkrywa jej historię ... do tej pory zamkniętą w kilku starych, wyblakłych zeszytach. Czy losy Elsy Moström (później Falck) oraz zamordowanego właśnie Erika Frankla miały ze sobą coś wspólnego? I co dla Eriki oznacza to, że poznaje zaskakujące fakty z życia własnej matki - odkrywa oblicze, jakiego nigdy wcześniej nie było dane jej zobaczyć…?

Naprawdę wciągnęła mnie ta historia.

PS. Okładka mojego egzemplarza przyciąga opisem: „Bez wątpienia najlepsza książka Camilli Läckberg… Przemyślana i świetnie skonstruowana fabuła, a także wiarygodna i wciągająca historia. Tak piszą tylko najlepsi. (Bohusläningen)” Tak piszą. Bez wątpienia.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena