Koszyk 0
Opis:
Miłość i zdrada z punktu widzenia mężczyzny. Opowieść o uczuciu, które nie ma prawa istnieć, a zarazem analiza struktur społecznych ograniczających wolność człowieka, wikłających go w role, których nie jest w stanie wypełnić. Bruksela. Miasto władzy, wielkiej polityki i układów, miasto gdzie krzyżują się drogi wszystkich narodów kontynentu. Ona - Megi. Polska prawniczka, robiąca karierę w Komisji Europejskiej. Piękna, inteligentna kobieta, za którą mężczyźni oglądają się na ulicy ... matka dwójki wspaniałych dzieci. On - Jonathan. Mąż, pisarz. Zajmuje się domem. Męski odpowiednik Anny Kareniny, rozdarty między miłością do rodziny a gwałtowną namiętnością do innej kobiety. Ta druga - Andrea. Narzeczona szefa Megi. Ambitna dziennikarka telewizyjna. Piękna, zmysłowa, uwodzicielska. Spotyka się z Jonathanem w kościołach, do których w świeckiej Brukseli nikt nie chodzi. Plebanek opowiada o zmaganiu z wymykającym się spod kontroli uczuciem, wyrzutach sumienia, lęku przed ranieniem bliskich. Bez pruderii pisze o seksie, otwarcie stawia pytania o miłość, pożądanie i wierność. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • WAB
 • miękka
Mniej Więcej
 • Grażyna Plebanek
 • 2011
 • 2
 • 326
 • 195
 • 120
 • 978-83-7414-971-6
 • 9788374149716
 • ZA9Y5

Recenzje czytelników

Nielegalne związki

Ocena:
Autor:
Data:
"Miłość do jednego tylko mężczyzny czy jednej tylko kobiety jest wyrzeczeniem [...]. Idealizm jest śmiercią ciała i wyobraźni". Takie motto z dzienników Anais Nin towarzyszy opowieści Grażyny Plebanek. Pochłonęła mnie bez reszty i wciągnęła w świat Jonathana, męża i ojca dwójki dzieci, tak jak romans, w który uwikłał się bohater, wciągnął jego samego.
Byłam zachwycona opowieścią, jej językiem - soczystym, nazywającym rzeczy po imieniu, ale nie wulgarnym. Emocjonalnością ... która kipi i wrze - z tego też względu myślę, że książka jest dla dorosłych, nie dlatego, by miała gorszyć, ale dlatego, że jednak opowiada o doznaniach ze świata erotyki dorosłych.
Ta piękna erotyczna powieść ma jeszcze inne wątki - daje zarys samopoczucia emigrantów, tych z wyższej półki, bo urzędników brukselskich (żona bohatera i jej środowisko) oraz wprowadza nas w światek "kursu twórczego pisania", jaki prowadzi Jonathan, Polak zresztą. Główny temat jest więc ciekawie osadzony i skontrowany.
Bardzo, bardzo polecam.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena