Koszyk 0
Opis:
Kategorie:
  • MD
  • twarda
Mniej Więcej
  • Dorota Skwark
  • Książki Bożonarodzeniowe
  • 97883-60067-83-3
  • 9788360067833
  • L8076

Recenzje czytelników

Niedźwiadek Wstydliwe Oczko i inne opowieści o zwierzętach

Ocena:
Autor:
Data:
Bohaterowie bajek dla dzieci odwzorowują częstokroć nasze codzienne postawy i borykają się z podobnymi problemami. To właśnie między innymi poprzez czytanie bajek dzieci uczą się jak radzić sobie z przeciwnościami losu i jak zachować się w trudnej sytuacji. Bardzo trafionym przykładem są w tym przypadku książki popularnej polskiej pisarki Doroty Skwark pt. "Niedźwiadek Wstydliwe Oczko i inne opowieści o zwierzętach" oraz "Przyjaciele z bajkowego lasu" ...
Obie te publikacje mają podobny charakter i tematykę. W każdej to właśnie zwierzęta są głównymi bohaterami. Książki łączą też ilustracje jednej autorki Moniki Giełżeckiej.
Pierwsza z publikacji „Niedźwiadek Wstydliwe Oczko i inne opowieści o zwierzętach” zawiera aż 8 niedługich historii. Dzieci poznają w niej wielu sympatycznych bohaterów, jak chociażby nieśmiałego niedźwiadka; kreta, który nie wahał się pomóc przyjaciołom; króla myszy, który myślał, że udawanie kogoś innego się opłaca; dwie wiewiórki na kłótni których skorzystał sprytny dzik; żółwia, który mimo że wybrał samotne życie niczym nie różnił się od towarzyskich sąsiadów; mrówki, które marzyły by być olbrzymami oraz szopa szczęśliwego z zamieszkania w sąsiedztwie różniących się od niego zwierząt.
Jak widać na młodego czytelnika czeka mnóstwo przygód i wrażeń ale też i wiedzy jaką obdarują go bohaterowie wszystkich bajek. Każda z historyjek kryje w sobie morał w swych ostatnich wersach, który maluchy bez problemu zrozumieją. Zwierzaki uczą też dzieci akceptacji, szacunku do innych i odpowiedzialności za własne postępowanie.
Wszystkie opowieści wchodzące w skład omawianych dziś książeczek są zrozumiałe, ciekawe i zupełnie pozbawione agresji. Na pewno potrafią wciągnąć dzieci i przenieś je w zupełnie inny świat, cudowny świat wyobraźni.
Tak właśnie odebrały je moje maluchy. Wszystkie bajki sprawdziły się też jako wieczorne usypiani, jednak nie dlatego, ze są nudne, wręcz przeciwnie. Zachęcają dzieci do zamknięcia oczek i otwierają bramę fantazji.
Na pochwałę zasługują też bajecznie kolorowe ilustracje prezentujące uroczych bohaterów obu książek. Zważając również na solidne wydanie wiem już dziś, że książki te pozostaną z nami na długo uprzyjemniając czas.
Polecam, bo warto … ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena