Koszyk 0
Opis:
Pierwsza książka Dana Buettnera „Niebieskie strefy. 9 lekcji długowieczności od ludzi żyjących" najdłużej wskazała, gdzie i jak żyją najzdrowsi, długowieczni mieszkańcy Ziemi. W „Niebieskich strefach w praktyce" autor prezentuje praktyczne rozwiązania i przepisy, stanowiące receptę na długie i zdrowe życie ... Niebieskie strefy w praktyce to przede wszystkim:* pionierski poradnik zawierający gotowe wskazówki, jak żyć dłużej, zachowując pełną witalność,* zbiór 44 „niebieskich produktów" – fundamentów długowieczności,* aż 77 przepisów na potrawy z wykorzystaniem „niebieskich produktów",* zestaw porad i wskazówek, jak wdrożyć styl życia zaczerpnięty z Niebieskich Stref.  Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Dan Buettner
  • 2016
  • 336
  • 240
  • 158
  • *, 978837579-478-6
  • 9788375794786
  • ZD5AG

Recenzje czytelników

Niebieskie strefy w praktyce

Ocena:
Autor:
Data:
Dan Buettner korzystając z kilkunastoletniego doświadczenia w badaniu Niebieskich Stref – ognisk długowieczności na całym świecie, opracował wskazówki dietetyczne dla nowego pokolenia.
W swojej książce ze szczegółami wyjaśnia jak możemy włączyć w swój zwykły dzień dietę przedłużającą życie i ludzkie nawyki. Jest to m.in. zdrowa dieta składająca się głównie z żywności roślinnej, właściwe zarządzanie stresem (uprawianie jogi lub medytacje), aktywność fizyczna (chodzenie, lub jazda na rowerze) ... oraz pielęgnowanie więzi społecznych. Najgorszy jest fakt, że już w 2030 roku ¾ z nas będzie miało nadwagę, lub będzie cierpiało na otyłość i chorowało na cukrzycę. Wszystko dlatego, że wyeliminowaliśmy z naszego życia aktywność fizyczną. W uprawie warzywniaka, w dbaniu o porządek w domu, w przygotowaniu jedzenia – we wszystkim wyręczają nas maszyny. Nasuwa się tutaj pytanie: Czy jesteśmy złymi ludźmi? Czy brakuje nam dyscypliny? Czy nie zależy nam na własnym zdrowiu? Myślę, że zmieniło się nasze środowisko: z ubóstwa i niedostatku przeszliśmy do obfitości i dostępności. Najlepsza rada to: zbierz się w sobie, przejdź na dietę i zacznij ćwiczyć, ale problem polega na tym, że wymaga to dyscypliny i rutyny, a przecież wiem jakie to trudne. Autor książki przytacza tu stare powiedzenie, które bardzo mi się spodobało: „Śniadanie jedz jak król, obiad jak książę, a kolację jak nędzarz” – czyli w Niebieskich Strefach obowiązuje zasada: jada się duże śniadanie przed praca, średniej wielkości obiad, oraz lekką wczesną kolację. Niech śniadanie będzie Twoim najobfitszym posiłkiem, gotuj posiłki w domu, obiad do pracy przygotuj wieczorem dzień wcześniej, składniki na kolację przygotuj rano, oraz miej pod ręką swoje ulubione warzywa i owoce.
W swojej książce Dan proponuje również swoje ulubione dania: są to zarówno przepisy jak i receptury. Pamiętaj jednak, że nie ma drogi na skróty, jeśli chodzi o długowieczność. Wypróbuj zatem te przepisy i znajdź takie, które Ci odpowiadają, bo przecież będziesz jadł te potrawy aż do setki! Dlatego jedz dobrze, przestań się denerwować, więcej się ruszaj i kochaj mocniej – oto recepta na długowieczność!
Książka w miękkiej oprawie, czyta się ją bardzo sympatycznie, ponieważ autor w bardzo przystępny sposób opisał swoje przepisy, receptury. W kilku rozdziałach daje nam wskazówki na długowieczność, oraz przytacza ciekawe przypadki ludzi. Książka zawiera 323 strony.
Zachęcam do delektowania się tą książką w towarzystwie przyjaciół, bez zegarka, telefonu i tabletu.
Moja ocena: 10/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena