Koszyk 0
Opis:
Złożona wizja pracy policji w prowincjonalnym miasteczku, fascynujące szczegóły śledztwa i skomplikowane relacje pomiędzy bohaterami powieści - doskonała propozycja dla fanów dobrych kryminałów. Kiedy Juliet Doyle znajduje w sypialni swojej córki Erin naładowaną broń, postanawia zwrócić się o pomoc do dawnego kolegi, starszego inspektora Alana Banksa. Okazuje się jednak, że stary przyjaciel jest właśnie na zasłużonym urlopie ... W jego zastępstwie do domu kobiety wkracza funkcjonariusz Annie Cabbot ze swoimi ludźmi. Ale akcja, która miała być tylko rutynowym zabezpieczeniem broni, szybko wymyka się spod kontroli... Lawina kłopotów spada nie tylko na Annie Cabbot, lecz również na stróżów prawa rejonu Eastvale oraz na samego Banksa, gdyż wkrótce się okazuje, że najlepszą przyjaciółką Erin jest nie kto inny, tylko jego córka. Którą w dodatku widziano po raz ostatni, jak gnała, by ostrzec właściciela broni, bardzo tajemniczego, przystojnego, i bardzo niebezpiecznego chłopaka... Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Peter Robinson
  • 2012
  • 1
  • 416
  • 195
  • 123
  • Thriller
  • 978-83-7508-484-9
  • 9788375084849
  • ZAKSN

Recenzje czytelników

Niebezpieczny chłopak

Ocena:
Autor:
Data:
Do tej pory nie miałam przyjemności zapoznać się z twórczością Petera Robinsona. Autor wielokrotnie zdobywał wysokie notowania w „Publishers Weekly”, „The New York Times”, czy „People”, a jego książki są uznawane za bestsellery.
Kiedy w moje ręce trafił "Niebezpieczny chłopak" postanowiłam nadrobić zaległości. Może książka nie powaliła mnie na kolana, jednak przeczytałam ją z dużym zainteresowaniem i ciekawością.
Ale zacznijmy od początku... ...

Na posterunku policji pojawia się Janet Doyle. Kobieta pyta o inspektora Allana Banksa, który kiedyś był jej sąsiadem, ale niestety przebywa on na urlopie. Ma problem i chciałaby go omówić z zaufaną osobą.
W zastępstwie inspektora z kobietą rozmawia jego bliska przyjaciółka, również funkcjonariuszka policji, Annie Cabbot. Dowiaduje się, że kobieta znalazła w pokoju córki pistolet i nie wie, co zrobić.
Sytuacja jest trudna, bo posiadanie nielegalnej broni jest surowo karane.
Policja wkracza do domu Doylów, w wyniku nieszczęśliwego wypadku umiera Peter Doyle, a jego córka Erin trafia do więzienia. Policja zabezpiecza broń.
Dowiaduje się o tym współlokatorka Erin, Tracy Banks, córka inspektora Banksa. Spotyka się z chłopakiem Erin, Jaffem, i pomaga mu w ucieczce. Jest nim zauroczona, jednak z czasem to się zmienia.....
Chłopak jest zamieszany w mafijne interesy - ściga ich policja i mafia. Kiedy dowiaduje się, że Tracy jest córką policjanta, ich relacje się zmieniają. Dodatkowo dochodzi do ciężkiego postrzelenia Annie Cabbot.
Wraca Allan Banks i dołącza do pościgu. W międzyczasie okazuje się, że skonfiskowana broń była użyta do innych przestępstw - sytuacja się zaostrza.
Czy uda się złapać Jaffa? Jaka będzie reakcja mafii? Czy Allan odzyska swoją córkę?

"Niebezpieczny chłopak" to całkiem nieźle napisany thriller, który intryguje i wciąga. Niektóre momenty niepotrzebnie są rozwlekane, ale generalnie opowieść potrafi zaciekawić czytelnika. Może nie ścina krwi w żyłach, ale jest dobrze napisana.
Ciekawe sylwetki bohaterów, barwna akcja, pościgi, policja i mafia - to standardowe elementy thrillerów, kiedy doda się sytuację matki, która w dobrej wierze, denuncjuje własną córkę - powieść nabiera pieprzyku.
Jakie będą relacje między nimi? Czy jedna zrozumie postępowanie drugiej? Wyrzuty sumienia mają obie....

Myślę, że książka zaciekawi wielbicieli thrillerów i powieści z dreszczykiem - polecam na długie letnie popołudnia.

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2012/07/niebezpieczny-chopak-peter-robinson.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena