Koszyk 0
Opis:
Alison Weir zachęca do poznania dramatycznej historii życia dwóch młodych kobiet, które dzieli kilkadziesiąt lat, lecz łączy intrygująca tajemnica jednej z największych zbrodni w historii Anglii. Kate Plantagenet, nieślubna córka króla Ryszarda III, obdarowuje uczuciem mężczyznę, którego nie może poślubić. Jednocześnie okoliczności zmuszają ją do podjęcia ryzykownej misji, której celem jest odkrycie prawdy o tragicznym losie kuzynów, synów zmarłego króla Edwarda IV, zwanych książętami z Tower ... Historia Kate przeplata się z późniejszymi dziejami dalekiej krewnej, Katarzyny Grey, która przeżyła w swym życiu wielką tragedię, kiedy jej siostra lady Jane Grey została ścięta za bezprawne przyjęcie korony Anglii. Teraz zaś, wybierając zakazaną miłość, Katarzyna ryzykuje gniew swej potężnej kuzynki, królowej Elżbiety I Tudor. Czas jednak nie sprzyja żadnej z bohaterek... Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Alison Weir
  • 2013
  • 1
  • 480
  • 235
  • 155
  • 9788389981645 ?
  • 9788389981646
  • ZB3LO

Recenzje czytelników

Dobra lektura na zimowe wieczory.

Ocena:
Autor:
Data:
Jeżeli ktoś przeczytał trzy części "Dynastii Tudorów", o polecam i ta książkę. Łączy wszystkie trzy części, odkrywa tajemnice Tower, obrazuje tamte czasy, zachowania ludzi, zwyczaje,które wydają się być czasem czymś nienormalny albo dziwnym dla nas. Polecam.
Czy ta recenzja była przydatna?

Gorąco polecam

Ocena:
Autor:
Data:
Jestem fanką pióra Alison Weir. Ostatnio miałam przyjemność przeczytać kolejną pozycję z jej księgozbioru: "Niebezpieczne dziedzictwo". Od której ni książkę na później, mówiłam sobie: "jeszcze tylko kilka stron" i nawet nie zorientowałam się kiedy dotarłam do ostatniej linijki tekstu..(w jeden weekend:)
Fikcja literacka przeplata się
z dobrze udokumentowanymi faktami historycznymi ... Autorka przedstawia inne spojrzenie na postać Ryszarda III i jego małżonki Anny Neville - córki Twórcy Królów. Szczególnie ciekawe dla tych, którzy przeczytali "Córkę Twórcy Królów" Philippy Gregory.
Wątek miłosny, zdrada, niezaspokojone ambicje.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena