Koszyk 0
Opis:
Dotyk jako wyraz czułości ma zasadnicze znaczenie dla rozwoju emocjonalnego: daje poczucie bezpieczeństwa, jest fundamentem tworzenia zaufania do siebie i innych, wspiera poczucie własnej wartości. Autorzy książki „Nie trzeba słów” skupiają się na tym aspekcie więzi rodzinnej. Ukazują bohaterów podczas codziennych zabaw. Wszyscy komunikują się za pomocą głosu: ludzie mówią ... koty miauczą, psy szczekają, ptaki śpiewają . I tylko żyrafa oraz jej dziecko nie porozumiewają się werbalnie. Potrafią za to wyrażać emocje w inny sposób: gestem i dotykiem. Mała żyrafa, która bardzo lubi ten rodzaj czułości, postanawia nauczyć przyjaciół przytulania. Wkrótce wszyscy jej znajomi przekonują się, że nie trzeba słów, by powiedzieć „kocham cię”. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Tako
 • twarda
Mniej Więcej
 • Armando Quintero
 • 2015
 • 32
 • 230
 • 250
 • 9788362737-72-7
 • 9788362737727
 • ZD6NU
 • 10-13 lat

Recenzje czytelników

Nie trzeba słów

Ocena:
Autor:
Data:
,,Nie trzeba słów" kupiłam już dawno temu i byłam pewna, że już tę książeczkę Wam pokazywałam. Okazało się, że jednak nie, więc postanowiłam to nadrobić.

Wszystkie zwierzęta w jakiś sposób potrafią mówić. Psy szczekają, koty miauczą, słonie trąbią, tylko żyrafa nie ma słów, by wyrazić swoją miłość do bliskich. Ma za to bardzo długą szyję, którą owinęła swoją córeczkę. Małej żyrafce tak się to spodobało, że postanowiła podzielić się tym sposobem z innymi zwierzętami ... Dzięki temu wszyscy wiedzą, że niepotrzebne są słowa by wyrazić miłość.

Książeczka jest wydana w dużym kwadratowym formacie. Nie ma w niej dużo tekstu - zazwyczaj dwie krótkie linijki tekstu na stronę. Bardzo podoba mi się jej proste przesłanie oraz kolorowe, barwne, naturalne ilustracje, które świetnie dopełniają całości. Bardzo lubię książeczki stworzone w ten sposób, dlatego mogę polecić Wam także ,,Jak wysoko jest niebo?", ,,Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham", ,,Magiczny księżyc niedźwiadka", czy ,,O chłopcu, który wpadł do książki".

,,Nie trzeba słów" to, trzeba przyznać, bardzo droga książeczka, biorąc pod uwagę ilość tekstu, jednak myślę, że dla przesłania warto poświęcić te 20-30 złotych lub poczekać na jakieś promocje. Jeśli lubicie takie pozycje, nie powinniście czuć się zawiedzeni jej zakupem.

Moja ocena: 5,5/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena