Koszyk 0
Opis:
Cristina ma trzydzieści dwa lata, fajtłapowatego chłopaka, kota z nadwagą o wymownym imieniu Krokiet, ekscentrycznego brata bliźniaka, przytulne mieszkanie w centrum Bolonii i ciepłą posadkę w lokalnej telewizji. Dwadzieścia cztery godziny później chłopak znajduje sobie nowy obiekt westchnień, Krokiet postanawia uciec z domu, a Cristina traci jednocześnie pracę i mieszkanie. Podejrzewana o próbę samobó ... jczą, trafia na ostry dyżur i płukanie żołądka. Bezdomna i bezrobotna Cristina będzie musiała zamieszkać wraz z bratem-dziwolągiem i rodzicami, którzy po ponad czterdziestu latach małżeństwa mówią do siebie per Pysiu i Kluseczko… A jakby tego było mało, młody pan doktor od płukania żołądka jest obłędnie przystojny i beznadziejnie zajęty. Jeśli kiedyś zdawało ci się, że nieszczęścia chodzą parami, to jesteś w błędzie. Nieszczęścia to bestie stadne. Czasem nawet joga i buddyjskie mądrości nie są w stanie przywrócić ci równowagi… Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Federica Bosco
  • 2015
  • 456
  • 200
  • 130
  • 978838069-049-3
  • 9788380690493
  • ZCRKO

Recenzje czytelników

http://ktoczytaksiazki-zyjepodwojnie.blogspot.com/

Ocena:
Autor:
Data:
„Raz na wozie, raz pod wozem” – tak właśnie brzmi jedno z najprawdziwszych polskich przysłów. W życiu nieustannie wspinamy się na wysoką drabinę i kiedy osiągamy szczyt czystego szczęścia, musimy zacząć schodzić w dół – a to bywa znacznie mniej przyjemne. Czasami jednak zdarza się i tak, że przypadkiem podwija się nam noga i bez szansy na ratunek spadamy na samo dno, boleśnie raniąc sobie tyłek. Gwałtowny upadek bywa dołujący i podniesienie się z podłogi nieraz wymaga sporej determinacji ... Najlepszym lekarzem w takim momencie jest jednak czas… No właśnie, on sam i coś jeszcze. Jeżeli macie ochotę poznać historię życia Cristiny, która gramoląc się po bardzo dotkliwym upadku znalazła antidotum na ból, zagłębcie się w słowach mojej recenzji najzabawniejszej powieści tego lata – „Nie tacy oni straszni”.

Cristina, trzydziestoparoletnia asystentka telewizyjnej gwiazdy, wpada w wir nieszczęść. Utrata pracy i rozstanie z chłopakiem to jednak jeszcze nic. Mocno przedawkowując dopuszczalną dawkę waleriany trafia do szpitala, a tam… zakochuje się w przystojnym lekarzu. Cóż z tego, kiedy Marco ma żonę. I to nie byle jaką. Stefania okazuje się życzliwą panią doktor, z którą najwyraźniej łączy go głęboka miłość i wiele wspólnie spędzonych szczęśliwie chwil. Przepełnione dobrymi intencjami szpitalne małżeństwo szykuje Cristinie niespodziankę. Aranżując spotkanie, Marco i Stefania próbują zeswatać ją ze swoim wieloletnim przyjacielem – Albertem. Namolny i denerwujący okazuje się jednak niezbyt trafnym materiałem na chłopaka. Cristina jednak nie ma pojęcia, jak wiele wrażeń postanowi jej zapewnić nowy znajomy. To właśnie między innymi dzięki niemu będzie miała okazję spotykać się z Marco. Co jednak musiałoby się stać, by jej miłość została spełniona? Czy warto wierzyć w to, co wydaje się niemożliwe? Bohaterka rusza na ostrą przejażdżkę rollercoasterem, a pętli, zawiłości i jazdy bez trzymanki będzie tutaj naprawdę sporo.

Niejednokrotnie tworząc scenariusz do telewizyjnego programu, Cristina nie jest jednak w stanie wyreżyserować swojego życia. W nim wszystko układa się bowiem tak, jak nie powinno. Jest Alberto, który się za nią ugania, i jest Marco – za którym ugania się ona. Dwóch mężczyzn, dwie różne sytuacje, a każda z nich nieodpowiednia na swój pokręcony i nieszczęśliwy sposób. Bohaterka jest świadoma tego, że przystojny lekarz nie jest jej pisany. Tkwiący w szczęśliwym związku małżeńskim powinien być dla niej zakazanym owocem. Ale przecież takowy smakuje najlepiej, nieprawdaż? Oprócz miłosnych porażek, Cristina traci pracę. Tym samym trafia z powrotem do domu rodziców i już sama nie jest w stanie zdecydować, która z tych dwóch zmian jest dla niej gorsza. Matka, dla której nigdy nie przestała być dziewczynką, potrafi wpędzić ją do grobu, ale przecież zawsze musi być gorzej, aby mogło stać się lepiej. Wkrótce wiele się zmieni, a bohaterka wpadnie do wrzącego garnka, w którym prócz zabawnych sytuacji, licznych wpadek i pechów, będzie gotowała się także nadzieja. Przesiąkając wszystkimi składnikami magicznej mieszanki, kobieta zapewnia czytelnikowi historię, z którą naprawdę nie można się nudzić.

„Pępowina jest jak smycz z gumy: nigdy całkiem się nie zerwie, może tylko rozciągać się w nieskończoność.”

Federica Bosco stworzyła powieść, na punkcie której oszalały wszystkie Włoszki. Czy Polkom też to grozi? Tak, ale tylko tym, które postanowią zajrzeć na pierwsze strony omawianej książki. To wystarczy, by wtopić się w jej klimat i pozostać w nim do ostatniego, napisanego słowa. Nie do końca ufam hasłom głoszącym, że dany tytuł jest jakiś „naj”. Niejednokrotnie tego typu reklamy bywają naprawdę mylące. Najlepsza, najpoczytniejsza, najromantyczniejsza… Najzabawniejsza – w tym wypadku zetknęłam się z taką oto propozycją i … nie zawiodłam się. Autorka podarowała mi pełną humoru, zawiłą, zabawną i niezwykle pozytywną historię, przy której po pierwsze nie można się nudzić, a po drugie – smucić. To najlepszy ze znanych mi antydepresantów. Jeżeli macie trudne dni, biegnijcie do księgarni po „Nie tacy oni straszni”.

Książka porusza drażliwy i dotkliwy temat. Rozstanie i utrata pracy, to przecież nic przyjemnego. Jak zatem fabuła może bawić? A no może i to jeszcze jak. Federica Bosco z talentem pisarki i komika w jednym, tworzy wywołujące uśmiech dialogi. Cieszy się jednak nie tylko serce czytelnika, bo niejednokrotnie uśmiech uaktywnia także mięśnie naszych ust. Gdyby ktoś widział nas w takim stanie, szczerzących się do samych siebie, pomyślałby, że zwariowaliśmy. Tak działa ta książka, pozytywna do bólu i optymistyczna w każdym calu. Bohaterowie powieści, zróżnicowani, ale na swój sposób sympatyczni, już od samego początku wykazują się konkretnymi cechami, pozwalającymi czytelnikowi wykreować sobie w głowie ich dokładny obraz. Uczciwy i przystojny Marco zawsze służy pomocą, Cristina miewa liczne wpadki i chociaż jest naiwna, bywa naprawdę słodka. Nawet Alberto, ze swoim egoizmem i paletą denerwujących zachowań, okazuje się niezbędnym elementem, bez którego nie byłoby tak śmiesznie. Kocioł przeróżnych charakterów w tej sytuacji bardzo się sprawdza więc nie pozostaje mi nic innego, aniżeli zachęcić Was do przekonania się o tym na własnej skórze.

Humor, miłość – mająca wiele twarzy i prawdziwe życie – ze swoimi niedoskonałościami i nie zawsze chcianymi niespodziankami, to części składające się na fabułę książki, po którą powinna sięgnąć każda kobieta. Polecam tym, które czerpią radość z wakacyjnych dni – Wasze dobre samopoczucie z pewnością wzrośnie jeszcze bardziej. Sugeruję paniom będącym w emocjonalnej rozsypce – gwarantuję, że na jakiś czas zapomnicie, co to smutek. Cristina, szalona, naiwna, lubiąca bujać w obłokach kobieta taka, jak my, udowodni, że kiedy wydaje nam się, że życie nam się kończy, wtedy takowe dopiero się zaczyna.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Idealna książka na jesienną chandrę

Ocena:
Autor:
Data:
Czy Wszechświat ma dla nas z góry ustaloną rolę w życiu? Wysyła sygnały, które nie zawsze dostrzegamy? I najważniejsze – czy wszystko zawsze ma swój happy end?

Wiedziona potrzebą zrobienia sobie małej przerwy od krwawych kryminałów, sensacyjnych zbrodni i akcji szpiegowskich (będzie to bardzo mała przerwa) sięgnęłam po lekturę nieco lżejszego kalibru. Coś dla pań, dobrego na odstresowanie – wybrałam Nie tacy oni straszni Federici Bosco. Czy to był strzał w 10?

Powiem szczerze ... że książka przypadła mi do gustu – jest napisana lekkim językiem, przepełniona dobrym humorem o nieco cynicznym wydźwięku.

Główną bohaterką powieści jest Christina, młoda włoszka, którą poznajemy w dość nietypowych okolicznościach. Jedna mała pomyłka sprowadza na nią lawinę niespodziewanych wydarzeń. Jednak dzięki temu dziewczyna odnajduje swoją drogę życia, choć nie jest to droga usłana różami.

Teraz możesz pomyśleć – przecież takich książek jest setki – dlaczego warto sięgać akurat po tą? Przede wszystkim dla wspaniałego humoru, którym powieść dosłownie tryska. Autorka doskonale prowadzi dialogi. Najbardziej podobają mi się jej dygresje i porównania – jedno z nich, to o tym jak w przeciągu kilku wieków zmieniły się nasze oczekiwania wobec mężczyzn i ich zachowań umieściłam na fanpage bloga.

Czytając Nie tacy oni straszni można odnieść wrażenie, że autorka inspirowała się powieścią Helen Fielding Dziennik Bridget Jones. Christina podobnie jak Bridget zmaga się z problemami sercowymi i zawodowymi, z tym że ma nieco więcej adoratorów i bardziej zwariowaną szefową niż jej brytyjska koleżanka po fachu.

Autorka nie oszczędza Cristiny – stawia przed nią najróżniejsze zadania, często uwłaczające poczuciu własnej wartości. Na szczęście bohaterka w swoich poczynaniach może liczyć na rodzinę (rodziców mówiących do siebie stale Pysiu i Kluszeczko oraz brata – szalonego naukowca) i wiernych przyjaciół, a także opasłego kota imieniem Krokiet.

Jak potoczą się jej losy i czy znajdzie swojego księcia zaklętego w żabę? Oto jest pytanie!

Książkę Bosco można z całą pewnością zaliczyć do lektur, lekkich, łatwych i bardzo przyjemnych. Cała powieść ma niezwykle pozytywny wydźwięk i czyta się ją jednym tchem. Plusem jest to, że autorka z dużą dawką dobrego humoru i dystansu podchodzi do spraw codziennych, z którymi zmaga się coraz więcej kobiet w wieku 30+. Problemy z facetami, kłopoty z pracą i mieszkaniem – według autorki to wszystko ma jakiś sens i pozwala dostrzec to co dobre w naszym życiu. Jest to idealna książka na poprawę humoru, dlatego jeśli masz chandrę, tak zwanego „doła” lub po prostu chcesz przeczytać coś lekkiego, to jest to dobry wybór.
http://czytajac.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena