Koszyk 0
Opis:
Jak nie załamać się po rozstaniu, napisać dobry felieton i rozwiązać zagadkę morderstwa? Życie Zuzanny zmienia się o 180 stopni, gdy narzeczony porzuca ją dla innej. Zostaje jej niespłacony kredyt i puste mieszkanie, które miało być wymarzonym  gniazdkiem. Po powrocie do rodzinnej miejscowości Zuza stara się zacząć wszystko od nowa. Jako dziennikarka lokalnej gazety niespodziewanie angaż ... uje się w rozwikłanie tajemnicy morderstwa. Pomaga jej w tym wzbudzająca respekt we wszystkich mieszkańcach panna Krystyna – błyskotliwa i ironiczna emerytka  pasjonująca się szydełkowaniem oraz… zagadkami kryminalnymi. Miasto huczy od plotek, a w plątaninie tropów niełatwo  znaleźć właściwy ślad... Czy dawne sympatie i szkolni wrogowie pomogą, czy  przeszkodzą w rozwiązaniu zagadki? Czy nieprzyjemna prawda przesłoni idealny obraz dawnych przyjaźni? „Nie ma tego złego” to zaskakująca, zabawna, a zarazem znakomicie napisana kryminalna łamigłówka. Przekonaj się sama, czy wpadniesz na właściwe rozwiązanie! Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Katarzyna Żak
  • 2016
  • 392
  • 205
  • 135
  • *, 9788379764471
  • 9788379764471
  • ZD9XR

Recenzje czytelników

Nie ma tego złego - Katarzyna Żak

Ocena:
Autor:
Data:
Katarzyna Żak w swojej debiutanckiej powieści "Nie ma tego złego", proponuje rozwiązanie zagadki kryminalnej, jako lek na złamane serce. Czy okaże się on skuteczny w przypadku głównej bohaterki Zuzy? Przekonajcie się sami.

"Jak nie załamać się po rozstaniu, napisać dobry felieton i rozwiązać zagadkę morderstwa?

Życie Zuzanny zmienia się o 180 stopni, gdy narzeczony porzuca ją dla innej. Zostaje jej niespłacony kredyt i puste mieszkanie, które miało być wymarzonym gniazdkiem ... Po powrocie do rodzinnej miejscowości Zuza stara się zacząć wszystko od nowa. Jako dziennikarka lokalnej gazety niespodziewanie angażuje się w rozwikłanie tajemnicy morderstwa. Pomaga jej w tym wzbudzająca respekt we wszystkich mieszkańcach panna Krystyna – błyskotliwa i ironiczna emerytka pasjonująca się szydełkowaniem oraz… zagadkami kryminalnymi.

Miasto huczy od plotek, a w plątaninie tropów niełatwo znaleźć właściwy ślad… Czy dawne sympatie i szkolni wrogowie pomogą, czy przeszkodzą w rozwiązaniu zagadki? Czy nieprzyjemna prawda przesłoni idealny obraz dawnych przyjaźni?

„Nie ma tego złego” to zaskakująca, zabawna, a zarazem znakomicie napisana kryminalna łamigłówka. Przekonaj się sama, czy wpadniesz na właściwe rozwiązanie! "

Katarzyna Żak to wielokrotnie nagradzana w konkursach literackich, pisarka- hobbystka. Jej opowiadania ukazały się w antologiach: „Morderstwo na jedynkę” i „Wyspa A.1474” oraz czasopiśmie QFant. Z zamiłowania, również fotografka i podróżniczka.

"Nie ma tego złego" to lekka powieść kryminalna ze sporą dawką humoru. Perypetie porzuconej narzeczonej, Zuzanny i sympatycznej staruszki, pani Krystyny, wspólniczki w rozwiązaniu zagadki dwóch morderstw, które miały miejsce w rodzinnym mieście bohaterki.
Rozwikłanie łamigłówki nie będzie proste. Jedną z ofiar jest przyjaciółka Zuzanny ze szkolnej ławy, co zapewne jest argumentem przemawiający za tym, aby podjąć się tego zadania. Kłopoty sercowe i niezbyt ekscytująca praca, którą jest etat dziennikarki w miejscowej gazecie, której właścicielem jest wujek Zuzanny, to kolejne argumenty za. Jaki będzie efekt, musicie przekonać się sami.

Katarzyna Żak stworzyła plejadę interesujących i barwnych postaci. Autorka posługuje się niebanalnym stylem i bardzo plastycznym językiem. Historia zawiera sporą dawkę humoru, dobrze skonstruowaną fabułę, ciekawe dialogi i zakończenie, które muszę przyznać bardzo mnie zaskoczyło, ale czy właśnie nie o to chodzi w kryminałach?

"Nie ma tego" złego to moim zdaniem bardzo ciekawy debiut literacki. Znakomita łamigłówka kryminalna i nietuzinkowy humor to atuty, które sprawiają, że warto sięgnąć po tę lekturę. Polecam

Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Czwarta Strona.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena