Koszyk 0
Opis:
Książka popularnonaukowa dla dzieci wyjaśniająca w humorystyczny a zarazem rzetelny sposób zagadki ludzkiego organizmu. Młody czytelnik dowie się z niej między innymi, co łączy go z pierwszymi ludźmi, co odziedziczył po płazach i rybach, dlaczego lubi "śmieciowe jedzenie", skąd biorą się łaskotki i czemu służy płacz. Uwagę przykuwa również niebanalna szata graficzna. Zabawne, wykonane techniką kolażu scenki doskonale ilustrują omawiane zagadnienia a jednocześnie zapadają w pamięć ... dzięki czemu ułatwiają zapamiętanie informacji. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Debit
  • twarda
Mniej Więcej
  • Cynthia Pratt Nicolson, Dianne Eastman
  • 2011
  • 40
  • 285
  • 215
  • 978-83-7167-803-5
  • 9788371678035
  • ZANIN

Recenzje czytelników

Poznaj siebie

Ocena:
Autor:
Data:
Jako mama pięcioletniej dziewczynki jestem bardzo często zasypywana najróżniejszymi pytaniami. Dzieci jak to dzieci, ciekawe są świata i wszystkiego, co je otacza. Niektóre pytania mojej córki nie sprawiają mi problemu i potrafię na nie udzielić odpowiedzi. Ale bywają też takie, które z pozoru wydają się proste, a w rzeczywistości są kłopotliwe do wytłumaczenia. I tu z pomocą przychodzi książka popularnonaukowa autorstwa Cynthi Pratt Nicolson oraz Dianne Eastman pt "Nic, co ludzkie ... nie jest mi obce. Czyli jak to jest, że czasami wychodzi z nas bestyjka".

"W tej książce przyjrzymy się niektórym zagadkowym "dziwactwom" i postaramy się wyjaśnić, dlaczego wciąż się nas trzymają." (s. 5)
O czym zatem dowiemy się z książki? Na samym początku poruszony został temat, kim właściwie jest człowiek, skąd się wziął, jakich ma przodków, czym się wyróżnia. Kolejne strony dostarczają dziecku wielu cennych informacji, z których dowie się m.in takich rzeczy jak: 
- czym jest czkawka, skąd się bierze i dlaczego w ogóle występuje
- dlaczego ludziom tak bardzo smakują pokarmy, które w rzeczywistości są dla nich niezdrowe (chipsy, fast-foody, słodycze, tłuste dania)
- dlaczego wymiotujemy, odbija nam się oraz puszczamy bąki
- co powoduje, że nasze ciało całe się trzęsie, kiedy się boimy i czemu to służy
- czy konieczne są nam małżowiny uszne, aby słyszeć
- ile jest podstawowych emocji, które potrafi wyrażać człowiek i na czym polega choroba Möbiusa
- czy tylko człowiek potrafi ronić łzy
- dlaczego łaskotki uważane są przez nasz organizm za "udawany atak"
Tematów poruszonych w książce jest wiele, a każdy z nich został omówiony w prosty, obrazowy i bardzo rzeczowy sposób. Dodatkowo przeczytamy wiele interesujących ciekawostek dotyczących omawianych zagadnień. Wśród nich znajdziemy m.in informację o człowieku, który męczył się z czkawką przez 68 lat!, albo o innym, który wydał z siebie tak głośne beknięcie, iż jego natężenie wynosiło 107,1 decybela. Jeśli zastanawia Was, czy to faktycznie dużo, to wyobraźnie sobie, że było to o wiele głośniejsze, niż włączona metr od naszych uszu piła mechaniczna. 

"Nic, co ludzkie, nie jest mi obce." to pozycja, która powinna zainteresować wielu młodych czytelników, ale również ich rodziców, którzy z pomocą tej książki będą w stanie odpowiedzieć swoim dzieciom na trudne do wytłumaczenia pytania padające z ich ust. Tym sposobem obie strony będą zadowolone i usatysfakcjonowane. Dzięki lekturze tej książki dzieci dowiedzą się wielu cennych informacji o ludziach oraz funkcjonowaniu ich ciała. Zamieszczone w środku ilustracje autorstwa Dianne Eastman dodatkowo urozmaicą czas spędzony na czytaniu. Są one pełne humoru i w ciekawy sposób obrazują omawiane w danej chwili zagadnienie. Polecam.

Moja ocena: 5/6
recenzja z mego bloga: http://magicznyswiatksiazek.blogspot.com/2013/06/253-nic-co-ludzkie-nie-jest-ci-obce.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena