Koszyk 0
Opis:
Szósta część znakomitej serii fantasy Inny Świat, który został przetłumaczony na kilkanaście języków i podbija serca młodych czytelników.  Wróg zniszczył drugie Jądro Ziemi, rozdzielił Matta, Amber i Tobiasa. Podczas gdy Entropia i jej potworne istoty kontynuują swe dzieło zniszczenia, Matt odkrywa Neverland, ukrytą i tajemniczą fortecę Zjaw – młodych rebeliantó ... w z imperium Oza. Czy uda się na czas odbudować Przymierze Trojga i uratować Europę? Nadchodzi pora, aby wyjawić ostatnie tajemnice Innego Świata… „Maxime Chattam sprawnie żongluje rodzajami literackimi. Serią Inny Świat składa hołd klasykom, ulubionym autorom swojej młodości: Goldingowi, Tolkienowi, Verne’owi i Twainowi”. Le Point Chattam stworzył absolutnie niesamowity postapokaliptyczny świat, w którym wszystkie reguły  zostały podważone. Inny Świat to świat ziemski zmieniony po katastrofalnej burzy, która rozdzieliła dzieci od dorosłych (dorośli stracili pamięć) i dokonała licznych zmian we wszystkim co żywe. W trzech pierwszych tomach na terenie Ameryki Północnej dzieci i nastolatkowie (Piotrusie) toczą z dorosłymi (Cynikami) wojnę, która po wielkiej bitwie kończy się zawarciem pokoju. Wtedy jednak Matt, Amber i Tobias, członkowie Przymierza Trojga, muszą stawić czoło nowemu zagrożeniu. Otóż na północy kontynentu nie przestaje rosnąć istota zwana Entropią. To potężna chmura będąca skupiskiem odpadów wyprodukowanych przez ludzkość, kierowana przez sztuczną inteligencję – przez resztki tego, czym był Internet, zwane Ggl. Entropia zawładnęła Wyspami Brytyjskimi i przymierza się do ataku na Francję pod panowaniem Oza– królestwa dorosłych Europejczyków, którzy nie doszli do porozumienia z dziećmi. W Castel d'Oz, mieście na terenie dawnego Londynu, Ggl wchłania i niszczy jedno z trzech Jąder Ziemi, skupiska życia, którego zdaje się bać. Tymczasem statek, na którym przybywają członkowie Przymierza Trojga, zostaje zniszczony za sprawą Spijacza Niewinności, Cynika sprzyjającego Ggl. Amber, Matt i Tobias muszą się najpierw pozbierać po zamachu, a następnie coś wymyślić, aby wykończyć Entropię. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Maxime Chattam
  • 2016
  • 1
  • 552
  • 205
  • 143
  • *, 978837999-570-7
  • 9788379995707
  • ZD74E
  • 17-99 lat

Recenzje czytelników

Przymierze Trojga po raz szósty

Ocena:
Autor:
Data:
Ta i więcej recenzji na geeklife.pl/ksiazki
Zapraszam :)

Pierwsze trzy książki z serii stanowiły jedną całość. Walka Matta, Tobiasa i Amber z siłami Ruperodena i Malroncji znalazła swój finał, więc w części czwartej przeskoczyliśmy nieco do przodu, by poznać o wiele większe zagrożenie – Entropię. W tomie piątym bohaterowie udają się do Europy, którą rządzi okrutny Oz ... a dzieci przerabiane są na eliksir dający dorosłym ograniczone czasowo nadprzyrodzone zdolności (taki swoisty sok z gumi jagód). Tom szósty rozpoczna się zaraz po dramatycznych wydarzeniach, które miały miejsce na Statku Życia w końcówce Oz.

Chattam zdecydował się na kolejne rozdzielenie Przymierza Trojga. Amber znajduje się w niewoli u łowców skór, Tobias zaginął w akcji podczas wielkiego pożaru na statku, a Matt został uratowany przez rebeliantów. Zadziwiająco najlepszy wydaje się wątek Amber. Uwięziona dziewczyna nie może korzystać ze swoim mocy, a na domiar złego zostaje wykupiona przez maestra Morovina, który zamiast zgłosić odnalezienie dziewczyny Gglowi i imperatorowi, ma wobec niej własne plany. Jest brutalnie i bezkompromisowo, a los dzieci w niewoli u zdziczałych dorosłych wydaje się jeszcze bardziej beznadziejny.

Szkoda, że wątek Matta w pierwszej połowie książki jest bardzo nudny. Uratowany przez Piotrusiów – rebeliantów chłopak po prostu jedzie z nowymi towarzyszami do Neverland – największej siedziby dzieci w Europie. Po drodze cały czas walczą ze złośliwą naturą i niby jest ciekawie, ale… to już było. I to nie raz. Historia jest już na takim etapie, że kolejne spotkania z gigantycznymi biedronkami i komarami wielkości psa nie powinny zabierać całych rozdziałów. Jasne, warto podkreślać w jak niesprzyjającym świecie żyją bohaterowie, ale przydałoby się troszkę umiaru.

Druga połowa drugiej połowy książki to już wszystko co najlepsze w serii. Przygoda, zwroty akcji, nowi, barwni bohaterowie i dużo akcji. Wyjaśnia się większość wątków z tego tomu, natomiast główna oś fabularna skrywa jeszcze wiele tajemnic. Troszkę mało tutaj Dręczycieli, Spijacza Niewinności i samego Ggla, co wynika z pomysłu na rozdzielenie bohaterów i straty czasu na kolejne podróże.

Czytając Neverland czuć, że seria Inny Świat zbliża się ku końcowi. Czy będzie to w siódmym tomie, który będzie miał francuską premierę w październiku 2016, a u nas pojawi się za około rok? Czy może Przymierze Trojga ma coś jeszcze do powiedzenia? Moim zdaniem formuła się wyczerpuje i kolejna książka powinna być ostatnią.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena