Koszyk 0
Opis:
Panna Jane Marple niespodziewanie otrzymuje list od dawnego znajomego, bogatego finansisty. Umierający pan Rafiel prosi ją o wyjaśnienie zagadki kryminalnej sprzed lat, proponując przy tym wysokie honorarium. Jedyną wskazówką jest dziwny prezent od pana Rafiela, który przed śmiercią opłacił jej wycieczkę po angielskich starych rezydencjach. Czyżby wśród uczestników wycieczki znajdował się zabójca? Ale kto jest ofiarą?
Mniej Więcej
  • Agata Christie
  • 2013
  • 262
  • 175
  • 120
  • 978-83-271-5009-7
  • 9788327150097
  • ZB49N

Recenzje czytelników

Ostatnie spotkanie z Miss Marple

Ocena:
Autor:
Data:
Początek powieści niejasny, a dalej zagadki się mnożą. Sprawa dotyczy morderstwa sprzed kilku lat, nie wydaje się więc pilna. Jednak na wycieczce dochodzi do kolejnego morderstwa. Jane Marple musi szybko znaleźć mordercę, a przedtem - dowiedzieć się , co wydarzyło się przed laty i co z tym wspólnego miał syn pana Rafiela. Powieść ta wyróżnia się tym, że nie wiemy nawet, czego dotyczy śledztwo, początek książki przypomina bardziej powieść przygodową. Dopiero później ... kiedy panna Marple poznaje okoliczności morderstwa dwóch dziewczyn, zaczyna się prawdziwa akcja - jest zabójstwo, ofiary i szukamy przestępcy. W powieści tej podobają mi się zwłaszcza opisy życia bardzo starej już Jane Marple, jakże zgodne z życiem - zawodząca pamięć, reumatyzm i liczne lekarskie zakazy i nakazy. Natomiast szkoda, że jest to już ostatnia powieść ze staruszką z St Mary Mead w roli głównej. Jest jednak pociecha: autorka nie pozbawia starszej pani życia, jak to miało miejsce w przypadku Herculesa Poirot. Tego bym jej nie darowała! Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Polecam

Ocena:
Data:
„Nemezis” jedna z ostatnich powieści słynnej autorki Agathy Christie, opowiadająca o zbrodni za którą ukarano niewinną osobę. Za detektywa, który rozwiązuje zagadki tym razem nie wciela się Herkules Poirot, a pani Marple, która jest już w sędziwym wieku.

Wszystko zaczyna się od listu, który dostaje kobieta od swojego umierającego przyjaciela, bogatego finansisty, którego poznała będąc na wakacjach. List dotyczy jego syna i zagadki, a właściwie zbrodni sprzed kilku lat, jaką rzekomo popełnił ... Ofiarą morderstwa byłą dziewczyna z którą młody chłopak się spotykał. Wszystkie podejrzenia dotyczące zbrodni padają na młodego Michaela, skazanego na dożywocie. Ale czy chłopak to zrobił? Panna Jane postanawia zająć się tą sprawą i pod pseudonimem zaczyna pracować nad rozwikłaniem tej zagadki. Przyjaciel nie ujawnił żadnych szczegółów dotyczących tych wydarzeń, ale wiedział, że może się do niej w tej sprawie zwrócić i na nią liczyć.

Morderstwo wydaje się być bardzo skomplikowane, gdyż nie ma żadnych ważnych wskazówek tylko jedynym drogowskazem był dziwny prezent - opłacone wszystkie wycieczki po starych angielskich rezydencjach. Czy to jest dobry trop w odnalezieniu zabójcy?

Książka jest warta przeczytania, bo tak jak w większości książek Agathy Christie tak i w tej panuje mroczny klimat i pojawia się wiele osób, które możemy uznać za podejrzane, a jednak rozwiązanie zaskakuje wszystkich.
Klaudia, lat 18
źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena