Koszyk 0
Opis:
Prośba jest bardzo prosta: rozwiązać zagadkę zbrodni. Dla pani Marple to nic nowego -niezwykły zmysł obserwacji i logiczny umysł nieraz pozwalały jej przeniknąć najpilniej strzeżone tajemnice. Tym razem jednak sprawa jest znacznie trudniejsza. Nie dostała żadnych wskazówek co do natury zbrodni, czasu jej popełnienia, nie zna nawet nazwiska pokrzywdzonej osoby. Co więcej, zleceniodawcą jest zmarły niedawno przyjaciel, pan Rafiel (znany z "Karaibskiej tajemnicy"). Pani Marple wierzy jednak ... że skoro wybrał ją do roli Nemezis, będzie nią kierował zza grobu. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Agata Christie
  • 2012
  • 264
  • 195
  • 125
  • Klasyka kryminału
  • 978-83-245-9225-8
  • 9788324592258
  • ZAFN0

Recenzje czytelników

Nemezis – bogini zemsty, sprawiedliwości i przeznaczenia.

Ocena:
Autor:
Data:
Panna Marple, leciwa dama otulona puszystym, różowym szalem, nie sprawia wrażenia żadnej bogini, o zemście nawet nie wspominając. Może co najwyżej rozdrażnić kogoś faktem, że wtyka nos w nieswoje sprawy, jak to leciwe damy mają w zwyczaju.

A jednak, ku zdumieniu prawników, to właśnie ją Jason Rafiel poprosił o pomoc w rozwikłaniu pewnej zagadki. Schorowany biznesmen, w ostatniej woli zapisał pannie Marple pieniądze, w zamian za wyjaśnienie pewnej sprawy. Rzecz w tym, że nikt, ani prawnicy ... ani sama panna Marple, nie wiedzą, o co chodzi. Zaintrygowana dama zgadza się podjąć wyzwanie i z żelazną logiką zaczyna kojarzyć fakty.
Na szczęście pan Rafiel, świetny taktyk w interesach, przygotował także „szachownicę” do rozgrywki. Wysłał bowiem pannę Marple w podróż, aby zgodnie z programem wycieczki trafiła tam, gdzie chciał, żeby się znalazła i spotkała te osoby, które spotkać powinna. Oprócz wycieczki, którą zafundował jej zmarły przyjaciel, otrzymała także enigmatyczną korespondencję, podobnie jak kiedyś Poirot w „Niemym świadku”.
Agatha napisała „Nemezis” pod koniec swojego życia. Według pracy „Abc zbrodni Agaty Christie” Johna Currana, w notatniku nr 28, pomiędzy szkicami do tej powieści autorka zanotowała iż na początku 1971 roku otrzymała odznaczenie Damy Orderu Imperium Brytyjskiego (Dame of the British Empire). DBE Agatha Christie czyli Dama Komandor orderu (Dame Commander) Agatha Christie, miała wtedy 80 lat.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena