Koszyk 0
Opis:
Pierwszy tom cyklu Dom Nocy. Do tej pory ukazało się pięć powieści: MARKED, BETRAYED, CHOSEN, UNTAMED, HUNTED, w sumie planowanych jest dziewięć tomów. Bestseller NYT, Amazon. Sprzedane są prawa do ekranizacji. Seria utrzymana w stylu sagi Zmierzch Akcja rozgrywa się w środowisku amerykańskich nastolatków naznaczonych wampiryzmem, uczęszczających do specjalnej szkoły, pozwalającej im zdobyć kwalifikacje dorosłego wampira. Początkująca wampirzyca, Zoey Redbird, trafia do szkoły Domu Nocy ... To tu będzie musiała przejść nieodzowną Przemianę. Pomimo początkowych trudności, przyzwyczaja się do nadprzyrodzonych zdolności, jakimi obdarzyła ją Nyx, Bogini Wampirów, i coraz lepiej wchodzi w rolę nowej przywódczyni Cór Ciemności. I co najważniejsze ? zaczyna czuć się w Domu Nocy, jak w swym własnym. Ma swego chłopaka, a nawet... dwóch. Ale oto zdarza się coś niewyobrażalnego. Pewnego dnia w zewnętrznym świecie ludzi ginie kilkoro nastolatków, a wszystkie ślady prowadzą do Domu Nocy. Zoey zaczyna zdawać sobie sprawę, że nadprzyrodzone siły, które wyróżniają ją spośród innych, mogą też obrócić się przeciwko jej najbliższym. Dziewczyna zwraca się o pomoc do swych nowych przyjaciół, a wtedy śmierć zakrada się również do Domu Nocy. Zoey musi pogodzić się ze zdradą, która łamie jej serce i podkopuje fundamenty jej nowo zbudowanego świata. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Kristin Cast, P.C. Cast
  • 2009
  • 328
  • 205
  • 128
  • 978-83-2457-8-18-4
  • 9788324578184
  • Y2155

Recenzje czytelników

Czytelniczka

Ocena:
Autor:
Data:
Książka z każdą stroną jest ciekawsza. Czyta się ją bardzo przyjemnie, wciąga aż do samego końca. Idealna na zimowe wieczory i nie tylko. Gorąco polecam tę i kolejne części.
Czy ta recenzja była przydatna?

Całkiem inna powieść o wampirach

Ocena:
Autor:
Data:
„Naznaczona” to pierwsza część serii „Dom Nocy” autorstwa duetu - P.C. oraz Kristin Cast. Phyllis Christie to popularna pisarka fantasy i romansów, zaś jej córka jest młodą dziennikarką, dopiero rozpoczynającą swą karierę. Pierwszy raz próbowałam przeczytać tę książkę jakiś czas temu i, niestety, nie powaliła mnie na kolana. Teraz moja opinia zmieniła się diametralnie.

Zoey Redbird jest, zdawałoby się, zwyczajną szesnastolatką. Mieszka z rodzicami, a raczej matką i „ojciachem” ... chodzi do szkoły, ma przyjaciół, chłopaka. Jednak pewnego dnia całe jej życie zostaje wywrócone do góry nogami. Zostaje naznaczona przez wampira, na jej czole pojawia się znak, musi udać się do Domu Nocy i tam przejść przemianę. Szybko okazuje się, że Zoey znacznie różni się od pozostałych uczniów.

Zacznę może od tego, że wampiry to dla mnie temat stosunkowo nowy, zatem upłynie sporo wody w rzece zanim poczuję się wystarczająco „doświadczona”, by porównywać ze sobą oraz odkrywać podobieństwa i różnice wśród książek tego typu. Często spotyka się powieści o dorosłych krwiopijcach, które śpią w trumnie, unikają światła dziennego i jak ognia boją się drewnianych kołków. Jednak „Dom Nocy”, a przynajmniej jego pierwsza część, jest zupełnie inna, to miła odmiana. Z "Naznaczonej" dowiadujemy się jak przebiega przemiana, czym zajmują się młode wampiry oraz w jakich warunkach uczą się „życia”.

Jeśli chodzi o bohaterów, to są tacy, którzy przypadli mi do gustu oraz ci, do których zapałałam wręcz nienawiścią już od pierwszych stron. Polubiłam główną bohaterkę, co jest dość dziwne, gdyż zwykle moją sympatię budzą postaci drugoplanowe. Zoey jest niezwykle przyjacielską, odpowiedzialną i odważną (ale nie nazbyt) osobą. Te cechy cenię zarówno u ludzi, jak i u fikcyjnych bohaterów. Najbardziej wyrazistą postacią jest, bez wątpienia, Afrodyta - zakochana w sobie przywódczyni Cór Ciemności. Takie czarne charaktery również bardzo lubię, potrzebne są chyba w każdej książce - by nie wszystko szło głównym bohaterom jak z płatka. Choć może się to wydawać dziwne, nie znoszę Neferet, starszej kapłanki. Jest, według mnie, po prostu za dobra, kocha wszystko i wszystkich. To jest nieco dziwne, nie ma ludzi (no dobrze, wampirów) idealnych. Inni bohaterowie są mi raczej obojętni, może to się zmieni w późniejszych częściach „Domu Nocy”.

Minusy książki? Niestety, są i takie. Przeszkadzała mi narracja pierwszoosobowa. Jak wiadomo, bohaterowie zwykle widzą tylko to, co chcą. Natomiast narrator wszechwiedzący dostarczyłby czytelnikom zupełnie innych, możliwe, że bardziej przydatnych informacji. Autorki chciały też chyba na siłę wprowadzić zwroty "typowe" dla młodzieży. To aż raziło w oczy, miałam wrażenie, że niektóre dialogi są wręcz parodią rozmowy nastolatków w wykonaniu dorosłych.

Dwa lata temu „poddałam się” po przeczytaniu „Naznaczonej” i nie miałam ochoty na kolejne części cyklu. Teraz na pewno dam im szansę. Jeśli nawet nie porwą mnie jakoś specjalnie, jestem pewna, że będę się świetnie bawiła i znajdę odpowiedzi na pytania, które mnie nurtują. Nie twierdzę, że pierwszy tom „Domu Nocy” jest świetny, absolutnie nie! Czytałam mnóstwo lepszych książek. Jednak warto się czasem oderwać od rzeczywistości i poczytać o czymś innym niż dotychczas. Trzy dni spędzone z „Naznaczoną” będę jeszcze przez jakiś czas miło wspominać.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena