Koszyk 0
Opis:
Powieść-biografia Manueli Saenz, kochanki S. Bolivara, największej obok Evity Peron heroiny Ameryki Pd. Manuela Saenz, bohaterka powieści, uważana jest za pierwszą feministkę Ameryki Łacińskiej i postać mającą ogromny wpływ na wyzwolenie tego kontynentu spod władzy Hiszpanii. Książka ukazuje obraz dziejów pięciu narodów uwolnionych przez wojska Bolivara, a nade wszystko burzliwe losy kobiety, która urodziła się o sto lat za wcześnie. w XX w. miałaby szanse na fotel prezydenta lub premiera ... wówczas mogła jedynie walczyć o prawo do miłości i swobodnego wyrażania swoich poglądów. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Jaime Manrique
  • 264
  • 9788324585410, 97883-245-85410
  • 9788324585410
  • V7383

Recenzje czytelników

Walka kobiety o równość

Ocena:
Autor:
Data:
Ciekawa książka ukazująca historie pięciu narodów uwolnionych przez wojska Bolivara a przede wszystkim o losach kobiety która żyjąc w obecnych czasach mogła by zostać prezydentem czy też premierem.A wtedy jedynie mogła walczyć o prawo do miłości wrażania swojej opinii czy równego traktowania.
Czy ta recenzja była przydatna?

Zbyt wyzwolona...

Ocena:
Autor:
Data:
"Nasze losy są jak rzeki".Opowieść o kobiecie, która chciała zmienić Amerykę Południową.
Historia wspaniałej, odważnej i pięknej Manueli Saenz, która została uznana za pierwszą feministkę Ameryki Łacińskiej.Ta wyjątkowa kobieta zbyt wyzwolona myślą i czynem na ówczesne czasy w których żyła zauroczyła mnie swoją wytrwałością i wiarą w idee narodowowyzwoleńcze.Przyczyniła się do wyzwolenia swojego kraju spod władzy Hiszpanii, została odznaczona ... a w późniejszym czasie po czynnym udziale w walkach otrzymała stopień pułkownika.Wielka miłość do Wyzwoliciela Simona Bolivara przysporzyła w jej życiu dużo gorzkich łez, ale również uszczęśliwiała i wzmacniała siłę do walki o wolność kraju.Pomimo tak wielu zasług jesień swojego życia przeżyła w odosobnieniu i biedzie z wierną i oddaną Jonotas.Obie umarły w skutek epidemii pustoszącej Paitę(miasto w Peru).
Nie wiem dlaczego ta powieść o tak intersującej i odważnej kobiecie jest w niełasce czytelniczej.Napisana jest przystępnym nie nużącym językiem, oprócz losów tej wyjątkowej kobiety znajdziemy tu również piękne opisy krajobrazów Peru, Ekwadoru, Jamajki.Powieść jest naprawdę warta przeczytania mimo iż pisana o ważnych wydarzeniach historycznych tamtego burzliwego okresu, zawiera też dużo humoru i przyciąga czytelnika intensywnym życiem bohaterki.Gorąco polecam!

"Pamiętaj, jedyne bogactwo, jakie warto posiadać, to bogactwo umysłu i ducha.To jest dobro, którego nikt ci nie odbierze.Wszystko inne na tym świecie jest przemijające-tak przemija chwała świata."
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena