Koszyk 0
Opis:
Mózg jest naszym najważniejszym narządem, siedzibą naszego "Ja", naszej inteligencji i osobowości. Nic w naszym życiu nie jest tak ważne i niezbędne jak prawidłowo działający mózg. Od jego funkcjonowania zależy nasz sukces życiowy i zadowolenie z życia. Książka opisuje wyniki najnowszych badań nie tylko nad znanymi od dawna środkami wpływającymi na pracę mózgu, jak kofeina i cukier, ale także nad takimi, które stały się przedmiotem zainteresowania dopiero niedawno, np ... fosfatydyloseryna i substancje zawarte w liściach miłorzębu (Gingko biloba). Autorka rozpatruje problem wpływu witamin na regulację samopoczucia i poprawę poznawczych funkcji mózgu. Nigdy nie jest za wcześnie ani za późno, aby przystąpić do poprawy fizjologii naszego mózgu, zwiększenia jego wydajności i kontynuowania optymalnych czynności intelektualnych i emocjonalnych. Ta książka mówi nam, jak i dlaczego musimy zacząć od zaraz! "Twierdzenie, że odpowiednie pożywienie i zawarte w nim substancje działające na układ nerwowy mogą polepszyć funkcje intelektualne, pomagać w koncentracji umysłowej, zmniejszać stres, regulować czynności sensomotoryczne, utrzymywać wysoki poziom motywacji, przyspieszać czas reakcji, a nawet - być może - zapobiec starzeniu się mózgu, nie jest już tylko przedmiotem rozważań teoretycznych. Neurofizjologia odżywiania znajduje się jeszcze w swym początkowym stadium rozwoju, ale już teraz może się poszczycić ciekawymi osiągnięciami". "Psychology Today" Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Vesper
 • miękka
Mniej Więcej
 • Jean Carper
 • 2010
 • 1
 • 312
 • 230
 • 155
 • 978-83-61524-595
 • 9788361524595
 • Y8920

Recenzje czytelników

Jak dbać o nasz mózg?

Ocena:
Autor:
Data:
Każdy z nas chciałby być do końca życia sprawnym fizycznie, psychicznie i intelektualnie. Praktycznie nie wiemy jak tego dokonać. Po przeczytaniu tej książki wiemy, że musimy dbać o nasz mózg, który właśnie decyduje o naszej sprawności fizycznej, psychicznej i intelektualnej. Pani Jean Carper w tej książce wyjaśnia nam, co zagraża naszemu mózgowi i jak możemy się przed tym bronić.
Przykłady: Zarówno cukier jak i tłuszcz może szkodzić naszemu mózgowi lub pomagać ... Nasz mózg mogą chronić na przykład olej rybny i przeciwutleniacze.
Na końcu książki w ostatnim rozdziale Pani Jean Carper podaje nam 10 sposobów postępowania korzystnego dla naszego mózgu. Dzięki takiemu postępowaniu nasz mózg przyczyni się do naszej długotrwałej sprawności fizycznej, psychicznej i intelektualnej.


Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena