Koszyk 0
Opis:
Victoria wraz z mężem, Joe, przyjmują posady nauczycieli w prywatnej szkole angielskiej w Bahrajnie. Pełni obwa, ale też spragnieni poznania nowej kultury, opuszczają spokojne El Hoyo w Andaluzji i udaja się na roczny kontrakt na Bliski Wschód. Co zastaną na miejscu? W Bahrajnie czeka na nich ich urocza szkoła z piekła rodem. Uczniowie są podwożeni przez szoferów w ferrari i mercedesach, a grono nauczycielskie to zbieranina wszelkiego rodzaju ekscentryków ... rewelacyjnie sportretowanych przez autorkę. Niektórzy z nich jak mocno stuknięty nauczyciel Teorii Wiedzy, Brent, lowelasowaty matematyk, Barry czy Tercet Pulchnych Gracji na długo pozostaną w naszej pamięci. A gdyby i tego było mało, Victoria i Joe szybko znajdą się w oku cyklonu. Bo kto by się spodziewał, że wyjeżdżając do spokojnego, bogatego Bahrajnu, znajdą się w samym środku Arabskiej Wiosny Ludów, która ogarnie świat arabski. W tej książce znajdziemy wszystko, co lubimy: wyraziste charaktery, wartką akcję, doskonały opis świata arabskiego, genialne poczucie humoru autorki i wreszcie - smakowitą kuchnię Bliskiego Wschodu. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Pascal
 • miękka
Mniej Więcej
 • Victoria Twead
 • 2013
 • 1
 • 384
 • 200
 • 130
 • 978-83-7642-157-5
 • 9788376421575
 • ZAZ74

Recenzje czytelników

Zabawnie o różnicach między Wschodem i Zachodem

Ocena:
Autor:
Data:
Ciepła, napisana z poczuciem humoru opowieść, która jest kontynuacją dwóch wcześniejszych autobiograficznych książek ("U mnie zawsze świeci słońce" i "Andaluzja, ole!").

Tym razem autorka wraz z mężem spędza rok w Bahrajnie, gdzie oboje pracują jako nauczyciele w gimnazjum i szkole średniej. A raczej usiłują nauczyć czegoś swoich uczniów, którzy w większości zajmują się podczas lekcji wszystkim tylko nie nauką.
Rodzi to sporo humorystycznych sytuacji ... Podobnie rzecz ma się w przypadku relacji między pedagogami, którzy przypominają menażerię.

"Nasz rok..." to także książka ukazująca różnice kulturowe między Wschodem i Zachodem, nieraz tak drastycznie odmienne, że niezrozumiałe dla gości z Europy czy Stanów Zjednoczonych. Próby zasymilowania się w orientalnym kraju niemal codziennie owocują irytującymi i zabawnymi sytuacjami.
Wesoło przestaje jednak być, gdy do Bahrajnu docierają echa Arabskiej Wiosny i stolicę ogarniają zamieszki.

Opowieść pani Twead czyta się szybko i przyjemnie, ale na pewno nie jest to historia przezabawna o wartkiej akcji - jak głosi okładkowa reklama. Sporo w tym chwycie reklamowym przesady. To po prostu dobrze napisane czytadło, bardziej poprawnie niż rewelacyjnie i na pewno słabiej niż dwie poprzednie części.

Polecam przede wszystkim jako miłą rozrywkę i odpoczynek od ambitniejszych lektur.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena