Koszyk 0
Opis:
Dwadzieścia lat temu America Singer wzięła udział w Eliminacjach i zdobyła serce księcia Maxona. Teraz nadszedł czas, by swoje Eliminacje zorganizowała księżniczka Eadlyn. Eadlyn nie oczekuje, że jej Eliminacje będą choć odrobinę przypominać bajkową historię romansu jej rodziców. Jednak gdy rozpoczyna się rywalizacja, dziewczyna odkrywa, iż znalezienie szczęśliwego zakoń ... czenia nie jest tak niemożliwe, jak zawsze się spodziewała. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Jaguar
 • miękka
Mniej Więcej
 • Kiera Cass
 • 2015
 • 1
 • 360
 • 210
 • 141
 • 978837686-368-9
 • 9788376863689
 • ZCKME
 • 17-99 lat

Recenzje czytelników

Ksiązka

Ocena:
Autor:
Data:
Super książka!!! bardzo polecam. Dwadzieścia lat temu America Singer wzięła udział w Eliminacjach i zdobyła serce księcia Maxona. Teraz nadszedł czas, by swoje Eliminacje zorganizowała księżniczka Eadlyn. Eadlyn nie oczekuje, że jej Eliminacje będą choć odrobinę przypominać bajkową historię romansu jej rodziców. Jednak gdy rozpoczyna się rywalizacja, dziewczyna odkrywa, iż znalezienie szczęśliwego zakończenia nie jest tak proste
Czy ta recenzja była przydatna?

"Królowa Lodu"

Ocena:
Autor:
Data:
Kierę Cass pokochałam od pierwszego wejrzenia… lub od pierwszej książki. Z miejsca spodobał mi się pomysł na „Rywalki” i mimo że w „Elicie” America niemiłosiernie działała mi na nerwy w „Jedynej” wszystko wróciło do normy. Cóż… w „Następczyni” irytująca bohaterka to właściwie norma.
Przez całą lekturę zastanawiałam się, jakim cudem takie cudowne osoby jak Maxon i America wydały na świat pomiot szatana. Eadlyn to najprawdziwsza „księżniczka” - zapatrzona w siebie, rani osoby sobie najbliższe i ... co najgorsze, nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. Nie dostrzega szansy dla siebie w Eliminacjach, a jej plan pozbycia się chłopców jest przykry, wredny i żałosny. Ile osób można do siebie zrazić będąc zimną wiedźmą? Okazuje się, że cały kraj.
W powieści występują również jasne punkciki – bracia „Królowej Lodu”: Ahren, Kaden, Osten, chłopcy biorący udział w Eliminacjach oraz rodzice Eadlyn, a także LADY Lucy i LADY Marlee i GENERAŁ Leger. To osoby tak ciepłe, kochające lub zabawne, że aż serce rośnie, gdy się o nich czyta. Jednak to właśnie rozkapryszona osiemnastolatka jest narratorką i pojawia się w każdej scenie – nie Marlee, czy Maxon.
Dopiero końcówka ukazała jej przemianę… tylko dlaczego tyle osób musiało jej uświadomić jak paskudnie się zachowuje? Znacie to powiedzenie, że jeżeli trzy osoby mówią ci, że jesteś koniem to powinieneś sprawić sobie siodło?
Pomijając koszmarną – naprawdę KOSZMARNĄ – główną bohaterkę i ciągłe przerywanie lektury, by wyrazić swą irytację, oceniam powieść całkiem pozytywnie. Nie mogę nie docenić, że Eadlyn mimo wszystko się starała. Słabo bo słabo, ale jednak – w jej mniemaniu poświęciła wszystko (tu przewracam oczami). Trzeba też przyznać, że ostatnie strony wyraźnie wskazują na jej metamorfozę, a sama końcówka wyciska łzy z oczu.
Mimo że od ukończenia przeze mnie „Następczyni” upłynęło już kilka dni wciąż mam tę nieznośną drzazgę pod skórą, która sprawia, że koniecznie muszę wiedzieć, co będzie dalej. Nie pozostaje nic innego, niż czekać z niecierpliwością na tom 5 (i mieć nadzieję, że Eadlyn w końcu zacznie przypominać matkę).
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena