Koszyk 0
Opis:
Pasjonująca historia konfliktu między cesarzem Franciszkiem Józefem a jego bratankiem Franciszkiem Ferdynandem, który został następcą tronu tylko dzięki zbiegowi szczęśliwych dla siebie przypadków. Zniedołężniały władca i schlebiające mu dworskie koterie nie potrafią zrozumieć narastających w kraju i w Europie konfliktów. Nie podejmują też żadnych działań ... aby zapobiec katastrofie. Następca tronu to jednak przede wszystkim książka o ludzkich namiętnościach: chorobliwej ambicji, żądzy władzy, miłości, nienawiści i zwykłej podłości, nie pozbawiona akcentów dramatycznych, a niekiedy wręcz sensacyjnych. Przejrzysta kompozycja, wartka fabuła, plastycznie zarysowane postacie, piękny styl - oto literackie walory dzieła.  Wydany w 1937 roku „Następca tronu” wzbudził ogromne kontrowersje, bo Winder wyraźnie przeciwstawiał się wzbierającej w owym czasie fali nostalgii za starą monarchią i kształtowaniu się habsburskiego mitu. W grudniu 1937 roku austriacka prasa doniosła: Urząd kanclerza, na podstawie ustawy o ochronie tradycji, zabronił rozpowszechniania w Republice książki Ludwiga Windera „Następca tronu" opublikowanej przez Wydawnictwo Humanitas w Zurychu. Naruszenie zakazu będzie karane grzywną do 5000 szylingów lub trzema miesiącami aresztu. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Ludwig Winder
  • 2015
  • 2
  • 624
  • 214
  • 155
  • 9788308055250
  • 9788308055250
  • ZCHDU

Recenzje czytelników

Fantastyczna!

Ocena:
Autor:
Data:
Nie sposób nie wzruszyć się nad miłością od pierwszego wejrzenia jaka spadła na nieporadnego wobec kobiet arcyksięcia. Historia, jak z komedii romantycznej, tylko niestety pełen blichtru dwór nie dał się podbić hrabiance Chotek, do końca była tą gorszą. Znajdą się pewnie ludzie, którzy zechcą mi otworzyć oczy, że ze strony Zofii to nie była szczera miłość, tylko czyste wyrachowanie. Ja mam swoje zdanie, zresztą podbudowane treścią książki.

Ta książka jest chyba najlepszą pozycją historyczną ... jaką czytałam w tym roku. Ona trafia do czytelnika, sprawia, że postacie historyczne nabierają życia, są realnymi ludźmi… ze swoimi wadami i słabostkami.

Jestem tą książką absolutnie zachwycona, zakochałam się w niej miłością wierną mola książkowego. Jest napisana przystępnym językiem, nie trzeba być specjalistą z okresu schyłku monarchii Austro-Węgierskiej, aby książkę dobrze się czytało, wszystko jest wyjaśnione, ale tak przystępnie i bez rozwlekania, że nie zanudzi tego, kto JUŻ wie.
Moim zdaniem książka bardzo na czasie, nie przeżywajcie kolejnej śmierci Franciszka Ferdynanda nieświadomie, sięgnijcie po tę książkę i zobaczcie, że historia może być ciekawa, bo historia to ludzie, historia to my.

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena