Koszyk 0
Opis:
Jak zrozumieć kogoś, kto jest uzależniony. Skąd się bierze i na czym polega anoreksja. Dlaczego twój syn sięga po narkotyki. Jaki jest mechanizm uzależnienia. Jak im pomóc. Przeszłam przez anoreksję i bulimię, ciągle wpadałam w następne uzależnienia. Wyleczyłam siebie, bo dotarłam do źródła problemu, zrozumiałam czym jest i jak je uzdrowić. O tym jest ta książka.
Mniej Więcej
  • Beata Pawlikowska
  • 2016
  • 384
  • 210
  • 150
  • *, 9788379452750
  • 9788379452750
  • ZDB3M

Recenzje czytelników

https://booksmyloveblog.blogspot.com

Ocena:
Autor:
Data:
Anoreksja, i inne uzależnienia to bardzo ciężki temat, zwłaszcza dla rodziców, którzy dowiadują się, że to właśnie ICH dziecko jest uzależnione. Są pytania czemu właśnie ono, gdzie popełniliśmy błąd, przecież staraliśmy się wszystko mu zapewnić, miał wszystko. Oczywiście większość rodziców nie znajduje na te pytania odpowiedzi ... i zadaje sobie następne co mam zrobić żeby moje dziecko wyzdrowiało???


Beata Pawlikowska w swojej książce tłumaczy, że anoreksja to:

" ... chorobliwe odchudzanie, prowadzące do wyniszczenia ciała, zaniku organów wewnętrznych i śmierci.
choroba, która każe za wszelką cenę ukrywać to, że ją masz. Przed wszystkimi.
taki stan, kiedy nie słyszysz i nie rozumiesz. Coś w środku blokuje cię i nie pozwala słyszeć ani rozumieć.
uzależnienie, które narzuca racjonalnemu umysłowi przekonanie o tym, że trzeba schudnąć. Bo tylko jeśli schudniesz, będziesz godny tego, żeby żyć i spotykać się z innymi ludźmi. Tylko wtedy będziesz piękny. Tylko wtedy zasłużysz na przyjaźń i tylko wtedy być może ktoś cię pokocha.
jest w rzeczywistości chorobą strachu, samotności i braku poczucia własnej wartości."

Pokazuje ona, że choroba (anoreksja lub inne uzależnienie) nie bierze się z telewizji, pism/portal plotkarskich, mody. Jest to spowodowane czynnikami, które masz na wyciągnięcie ręki. "Jeśli twoje dziecko ma anoreksję, to znaczy, że nie czuło się kochane, szanowane, ważne, akceptowane, potrzebne. To nie znaczy, że zaniedbałeś swoje dziecko ale że jesteś złym rodzicem. To oznacza tylko tyle, że twoje dziecko nie potrafiło tego odczytać z sygnałów, jakie od ciebie dostawało. Tak jakbyście mówili różnymi językami."

Zastanów się czy Ty sam nie jesteś od czegoś uzależniony!

Każdego z nas może dopaść uzależnienie: od seksu, internetu, narkotyków, używek, alkoholu, anoreksja, bulimia " to tak naprawdę ostatni rozpaczliwy sposób, jakiego chwyta się podświadomość, żeby błagać o miłość i poczucie bezpieczeństwa. To znaczy, że jeśli twoje dziecko poczuje się kochane, akceptowane, ważne, szanowane i potrzebne, anoreksja przestanie mu być potrzebna. Wtedy samo będzie chciało się uzdrowić."

Beata Pawlikowska podkreśla, że to nie jest łatwa droga, aby wyjść z uzależnienia, wymaga siły, determinacji, często niezbędna jest pomoc psychologa i bliskich osób ale nie jest niemożliwa! Trzeba przerwać zaklęty krąg czyli schematy, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Skąd autorka to wszystko wie? Sama przeszła przez różne uzależnienia i teraz zna mechanizm, jak wpada się w uzależnienie ale również, jak można z niej wyjść, aby znowu można było cieszyć się życiem.

"Jeśli znajdziesz i jeśli uda ci się to w sobie naprawić, uzdrowić, nauczyć się szacunku do samego siebie połączonego z życzliwością i przyjaźnią - czyli odbudujesz pewną zrujnowaną część swojej duszy i odzyskasz poczucie własnej wartości - to poczujesz najbardziej niezwykły rodzaj zwycięstwa. Takiego, jakiego pewnie nie kosztowałeś nigdy wcześniej. To będzie zwycięstwo szczęśliwe. Pozbawione goryczy, strachu, niepewności, wywyższania się czy litowania nad kimkolwiek. Będziesz miał wtedy po prostu stuprocentową pewność, że o to właśnie chodziło ci od samego początku i że jest to najlepsza rzecz, jaką kiedykolwiek mogłeś dla siebie zrobić."

"w myślach powtarzaj cztery słowa: - Kocham cię. Przepraszam. Przebacz mi. Dziękuję. Powtarzaj je przez cały czas w myślach."

Beata Pawlikowska przetacza tylko informacje, których się dowiedziała i nauczyła się ich na podstawie z własnego życia. Nie jest to książka psychologiczna z trudnymi terminami, wręcz jest to książka, w której osoba uzależniona, ktoś bliski osoby uzależnionej albo osoba interesująca się tą tematyką może znaleźć konkretne informacje, co to jest uzależnienie, dlaczego tak się dzieje, co myśli osoba chora na anoreksję, i co można zrobić aby jej ale też sobie pomóc.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena