Koszyk 0
Opis:
Pia Grazdani, piękna studentka medycyny z Polisy śmierci, postanawia wyjechać z Nowego Jorku, by zapomnieć o traumatycznych wydarzeniach. Skuszona możliwościami, jakie przed medycyną otwiera szybko rozwijająca się nanotechnologia, Pia zatrudnia się w Nano, szczodrze finansowanym i ściśle strzeżonym instytucie nanotechnologicznym położonym u podnóża Gór Skalistych. Ośrodek przoduje w produkcji molekularnej. Wytwarza się tam m.in. mikrobiwory, maleńkie nanoroboty ... które według Pii mogą zrewolucjonizować metody leczenia zakażeń wirusowych oraz bakteryjnych. Instytut okazuje się jednak miejscem pełnym sekretów. Szef ostrzega Pię, by nie interesowała się innymi badaniami prowadzonymi w Nano ani źródłem niewyczerpanego kapitału, który je finansuje. Pewnego dnia kobieta znajduje na ścieżce do joggingu jednego z pracowników z objawami udaru. Wkrótce zaczyna podejrzewać, że firma jest makabrycznym poligonem doświadczalnym... Czy technologiczny gigant stoi u progu jednego z największych wynalazków medycznych XXI wieku - lekarstwa dla milionów - czy może już sprzedał się najwyżej licytującemu? Robin Cook jest autorem trzydziestu thrillerów medycznych i twórcą popularności tego gatunku. Dzieli czas między Florydę i New Hampshire. Ostatnie bestsellery, które wyszły spod jego pióra, to Ciało obce, Interwencja, Niebezpieczna gra i Polisa śmierci. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Rebis
 • miękka
Mniej Więcej
 • Robin Cook
 • 2013
 • 1
 • 472
 • 197
 • 128
 • *, 9788375109764
 • 9788375109764
 • ZAWJH

Recenzje czytelników

Kolejna super powieść Robina Cooka

Ocena:
Autor:
Data:
Czytając powieść Nano Robina Cooka nie można się od niej oderwać. Jest to kolejny doskonały thriller medyczny. Tym razem autor wprowadza nas w tajniki nanotechnologii, jednak dokonuje tego w sposób zrozumiały dla czytelnika. Lektura skłania do przemyśleń, co może czekać nas w niedalekiej przyszłości. Polecam tą powieść jak i wszystkie pozostałe tego autora.
Czy ta recenzja była przydatna?

Nanotechnologie

Ocena:
Autor:
Data:
Thrillery medyczne uwielbiam, a Robina Cooka chyba nikomu nie muszę przedstawiać - to mistrz w tej dziedzinie. Pisze doskonałe powieści, gdzie fikcja łączy się z rzeczywistością, a nikt nie wie, gdzie przebiega granica. Jego powieści są niezwykle realistyczne, a fabula jest dopracowana w najmniejszych szczegółach.
Za każdym razem, kiedy czytam jego książki, włos jeży mi się na głowie, a awersja do szpitali wzrasta.

Ale wróćmy do tematu jego najnowszej powieści, "Nano" ... jest kontynuacją losów Pii z "Polisy śmierci". Poprzednio, Pia wpakowała się w kłopoty i o włos uniknęła śmierci. Pomógł jej w tym przyjaciel George, który poprosił o pomoc ojca Pii, albańskiego gangstera, z którym dziewczyna nie utrzymuje kontaktu.
Po traumatycznych przejściach, młoda kobieta przeprowadziła się do Boulder w Kolorado, gdzie znalazła pracę w NANO, firmie zajmującej się nanotechnologiami. Pia z pasją podeszła do pracy badawczej nad mikrobiworami, zminiaturyzowanymi robocikami mniejszymi niż średnica włosa, które miały stanowić przyszłość medycyny. Swój czas dzieli pomiędzy pracę, a bieganie po okolicy, jej mieszkanie przypomina pokój hotelowy. Tak zastaje ją George, który zaniepokojony brakiem kontaktu z jej strony, przylatuje ją odwiedzić.
Pia nie jest tym zachwycona, ale opowiada mu o swojej pracy, zabiera do laboratorium i na kolację z szefem. Prezes Nano ma wielka chętkę na małe tet-a-tet ze swoją pracownicą, która niespecjalnie jest tym zainteresowana.
W instytucie prowadzi się również inne badania, do których Pia nie jest dopuszczona. Po serii przypadków z zapaściami u chińskich pracowników Nano, dziewczyna zaczyna badać sprawę. Pomaga jej w tym młody lekarz z SOR oraz George. Okazuje się, że badania prowadzone przez Nano wcale nie są niewinne.... Pia wykorzystuje słabość prezesa Nano do siebie i wchodzi na zakazane tereny laboratorium. Tym samym znowu pakuje się w kłopoty, zostaje porwana. Czy i tym razem uda jej się wyjść z opresji obronną ręką?

"Nano" to doskonały thriller medyczny bazujący na nowej gałęzi medycyny, jaką jest nanotechnologia. Wiadomo, że technologie stale się rozwijają, jednak nie zawsze cel i założenia ludzi, którzy kierują projektami są pozytywne. Często zdobycze nauki wykorzystywane są do niecnych celów. Tak było i tym razem. Rozwój medycyny niesie nadzieję, ale nowe leki czy metody leczenia często związane są z podejrzanymi eksperymentami i niedozwolonymi czynnikami. Nanotechnologia to przyszłość - miejmy nadzieję, że jej zdobycze będą miały inny cel niż prezentowany przez Robina Cooka.
Polecam "Nano" wielbicielom mocnych wrażeń i nowoczesnych technologii.

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2013/04/nano-robin-cook.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena