Koszyk 0
Opis:
Jaga ma dobrą pracę w korporacji, samochód jak czołg i ogromne mieszkanie. Prowadzi samotne życie i nie jest szczęśliwa, ale w zasadzie już do tego przywykła. Niespodziewanie jednak cały jej świat się rozpada za sprawą jednej diagnozy lekarskiej... Dziewczyna zaszywa się na prowincji, w skrzypiącej chatce z niedrożnym piecem, i zaczyna nawiązywać nowe, niebanalne znajomości. Z sąsiadką, która okazuje się wiejską szeptuchą, oraz z przystojnym weterynarzem.. ... W tej książce przeplatają się śmiech i łzy. Taki rodzaj opowieści lubię najbardziej. Magdalena Witkiewicz, autorka ,,Ballady o ciotce Matyldzie'' Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Kasia Bulicz-Kasprzak
  • 2013
  • 1
  • 288
  • 204
  • 135
  • 978-83-10124-20-3
  • 9788310124203
  • ZB1MW

Recenzje czytelników

Bajka dla kobiet

Ocena:
Autor:
Data:
„Nalewka zapomnienia” jest pierwszą książką pani Kasi Bulicz- Kasprzyk, którą miałam okazję dostać w swoje ręce. Jest to również pierwsza powieść z serii „Babie Lato”, którą przeczytałam.
Książka opowiada nam historię Jagi, która to po sztafecie, w której wzięła udział, aby podlizać się szefowi, trafia do lekarza. Wyniki wszystkich badań, są wręcz doskonałe, jednak na zdjęciu Rentgenowskim, pojawia się jakby kształt motyka, który wywraca jej świat do góry nogami.
Jaga ... a w sumie Agnieszka postanawia przeprowadzić się na wieś, a dokładniej do Roztocza. W tej miejscowości mieszkała niegdyś jej babcia, a ona przeżyła tam chwile największego szczęścia. Gdy przyjeżdża do domu, który pamięta z młodości, zastaje go w kompletniej ruinie. Pierwsze noce spędza w samochodzie, jednak na pomoc przychodzą jej sąsiedzi i dom staje się zdatny do zamieszkania.
Jednym z objawów jej choroby są halucynacje. No, bo jak inaczej wytłumaczyć to, co dzieje się z główną bohaterką?
Książka bardzo mi się spodobała. W jednym momencie śmiałam się tak, że bolał mnie brzuch, a kilka chwil później biegłam po kolejne opakowanie chusteczek. Autorka trafnie pokazuje wzloty i upadki, doskonale łączy świat rzeczywisty z fantastycznym. Doskonale pasuje tu słowo bajka, jednak nie odnosi się ono do treści, tylko do elementów nierealistycznych. Dialogi są dynamiczne, często śmieszne, jednak wzbudzające pewne refleksje.
Jeśli wszystkie książki z serii „Babie Lato” są tak ciekawe, bardzo chętnie sięgnę po następne, a w szczególności tej autorki.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Super pozycja :)

Ocena:
Autor:
Data:
Po przeczytaniu książki "Nie licząc kota", która wywarła na mnie pozytywne bardzo wrażenie, z niecierpliwością oczekiwałem kolejnej pozycji. "Nalewka zapomnienia" - opowieść o kobiecie tak zatraconej w korporacji, że nie zauważa jak przegrywa swoje życie prywatne tracąc męża (jak jednak pokaże lektura "Nalewki zapomnienia" nie tylko to traci...). Zauważa jednak zagrożenie swojej pozycji w firmie po zmianie szefa. Z uwagi ... że szef ma czas na aktywność fizyczną (jak to szef) stara się wyeksponować swoją pozycję w firmie startując w sztafecie. Dzięki jej zaangażowaniu i determinacji zostaje zdobyte pierwsze miejsce. Nieprzyzwyczajona do takiego wysiłku jednak mdleje. Udaje się na badania których wyniki są dla niej szokujące. Dalej nie będę zdradzał. Wyraziście opisane miejsca pozwalają bezproblemowo wyobrazić sobie co widziała bohaterka a umieszczone w akcji książki zwierzęta wchodzą z główną postacią w dość ścisłą interakcję co jest odważnym ruchem ze strony autorki. Nieoczekiwane zwroty sytuacyjne kilkakrotnie zaskakują i przez to także trudno się oderwać od lektury. Książka napisana lekko i przejrzyście, bawiła mnie i trochę wzruszyła nawet - została pochłonięta ponownie w jeden dzień. "Nalewka zapomnienia" jako bajka dla trochę starszych dziewczynek. Cóż, dziewczynką nie jestem ale mi się podobało. Czyżbym na stare lata niewieściał ? Nie sadzę :) Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena