Koszyk 0
Opis:
Należy dążyć bez widocznego wysiłku do odniesienia sukcesu, do posiadania pięknej rodziny i zadowolenia z siebie: bezskutecznie. Nieuleczalnie chora matka, ataki lęku i towarzyszące każdemu wyborowi poczucie winy to codzienni wrogowie pokonywani przymusem uśmiechu: skutecznie. Do czasu... Pokoleniowa powieść współczesnych kobiet stojących u progu nieodwracalnych życiowych decyzji, stabilizacji, zmian ... Mocny debiut autorki, która w znakomitym stylu poddaje wiwisekcji autentyzm relacji międzyludzkich. Chwytający za gardło wizerunek kobiety w sidłach odpowiedzialności. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Wanda Żółcińska
  • 2015
  • 348
  • 195
  • 126
  • 9788379611232
  • 9788379611232
  • ZCAKD

Recenzje czytelników

kobiety, dla kobiet, o kobietach

Ocena:
Autor:
Data:
Książka bardzo mnie zaciekawiła i im bardziej się w nią zagłębiałam tym bardziej chciałam wiedzieć "co dalej". Jest napisana "w pierwszej osobie" i dobrze się czyta przemyślenia głównej bohaterki. Jest tam wiele różnych typów kobiet opisanych: samotne, w związkach, zagubione, odważne i ambitne.
Jeśli ktoś szuka książki o kobietach, zawiłościach w kontaktach damsko-męskich, przyjacielskich, służbowych oraz rodzinnych to polecam.
Niestety zakończenie mnie rozczarowało ...
Chciałabym coś jeszcze przeczytać tej autorki.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Książka wyjątkowa, wybitna.

Ocena:
Autor:
Data:
„Najdroższa” Wandy Żółcińskiej to powieść nie dla każdego. Trudna, smutna, a nawet przygnębiająca. Kim jest tytułowa Najdroższa ? Trzeba sporo przeczytać, żeby umieć odpowiedzieć na to pytanie. Bohaterką jest kobieta w wieku trudnym do określenia. Z pewnością nie stara ale i nie taka już młoda. Pracuje w dużej korporacji. Nie lubi tej pracy.
Źle się czuje wśród współpracowników. Pracować jednak musi. Opiekuje się chorą, prawdopodobnie na Alzheimera, matką. Nie ma nikogo do pomocy ... Zdana jest na siebie. Przestaje sobie radzić.
W jej życiu jest dwóch mężczyzn. Jeden oddany, kochający i czuły. W każdej chwili można na niego liczyć. A jednak bohaterka traktuje go jak koło zapasowe. Kiedy sobie zupełnie nie radzi w życiu zwraca się o pomoc właśnie do niego. Natomiast ogromnym uczuciem darzy tego drugiego, który ciągle ją zwodzi. Tygodniami nie daje znaku życia by w pewnym momencie pojawić się jak gdyby nigdy nic. Jest żonaty. Ma dziecko. Nie może zostawić rodziny, bo okazuje się, że po raz drugi zostanie ojcem. Jednak to on liczy się najbardziej. To jemu jest skłonna wybaczyć wszystko. To na spotkanie z nim pobiegnie w euforii, jeśli tylko on zechce poświęcić jej swój drogocenny czas. Przyznam się, że najbardziej irytowała mnie postawa bohaterki wobec tych dwu
mężczyzn. Mogę to tylko skwitować powiedzeniem prawdziwym i starym jak świat, że "miłość jest ślepa". Natomiast całym sercem byłam z tą kobietą podczas zmagania się z chorobą matki.
Współczułam jej. Odwieczny dylemat, jak pogodzić pracę zawodową z opieką nad chorą matką. Jak, gdy nie ma znikąd pomocy.
„Najdroższa” to powieść psychologiczna, w której bohaterka ciągle się miota między tym jak postępuje a jak powinna postąpić. Jest osobą rozchwianą emocjonalnie. Możliwe, że powodem jest jej wcześniejsza relacja z matką. Czytelnikowi trudno zrozumieć czego właściwie oczekuje od życia ta kobieta.
„Najdroższa” to dziwna powieść. Czytając wyraźnie czuje się jej wyjątkowość. Jest inna. Jest wybitna.
JEST BARDZO DOBRĄ LITERATURĄ. PRAWDA NAJDROŻSZA? GORĄCO POLECAM!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena