Koszyk 0
Opis:
Tuż przed Bożym Narodzeniem Richard wraz z żoną i córeczką wprowadzają się do starej rezydencji, by opiekować się mieszkającą tam staruszką Mary. Pewnej nocy pisarza budzi piękna melodia. Poszukując źródła tajemniczych dźwięków, Richard trafia na strych, gdzie odkrywa zakurzoną, rzeźbioną skrzynkę, pełną starych miłosnych listów, naznaczonych śladami łez. Kto był ich autorem? Do kogo były adresowane ... Ta zagadka będzie nurtować autora wraz z pytaniem zadanym przez Mary: co było pierwszym darem ofiarowanym na Boże Narodzenie? Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Znak
 • twarda
Mniej Więcej
 • Richard Paul Evans
 • 2012
 • 1
 • 120
 • 175
 • 120
 • 978-83-240-2306-6
 • 9788324023066
 • ZAQAF

Recenzje czytelników

A co jest twoim najcenniejszym darem?

Ocena:
Autor:
Data:
„- Praca jest lepsza od domu?
- Nie. Żadne miejsce nie jest lepsze od domu.
- To dlaczego tatuś chce być tam, a nie tutaj? (...)
- Chyba dlatego, że zapominamy (...).”*

Zastanawialiście się kiedyś jaki najcenniejszy dar został dany podczas narodzi Chrystusa? Złoto, mirra, kadzidło? A może jeszcze coś innego, coś niematerialnego? Coś o czym w biegu życia łatwo zapomnieć? Przecież to jest takie oczywiste, a jednak zapominamy.. ...

Richard wraz z rodziną wraca w rodzinne strony by rozkręcić swój własny interes. Ponieważ pochłoną on lwią część ich oszczędności mieszkają w małym mieszkanku gdzie na nic nie ma miejsca. Dosłownie. Dlatego gdy zobaczyli w gazecie ogłoszenie, w którym ktoś szuka rodziny do pomocy i oferuje mieszkanie postanowili to sprawdzić. Okazało się, że lepiej trafić nie mogli. Za prace domowe, które i tak wykonywali mają zapewniony dach nad głową i poznali wspaniałą starszą kobietę Mary. Spokojnie to nie koniec… Otóż ta staruszka sprawia, że w życiu tej rodziny coś się może zmienić. Co i jak do tego doszło pozostawię tajemnicą...

Do świąt wprawdzie jeszcze pięć tygodni, ale już powoli i mnie zaczyna otaczać ta aura magii świątecznej. Nie, nie wpadam w szał zakupów, dekorowania domu czy też gotowania miliona potraw. Na to przyjdzie czas. W świętach lubię mnóstwo rzeczy, ale nie o tym miało być... Tak jak pisałam do świąt jest jeszcze trochę czasu, ale nie mogłam się powstrzymać, szczególnie gdy w moje łapki trafiła ta, oto książka. Wszystko przemawiało za tym by po nią sięgnąć więc jak mogłam się temu oprzeć?

Richard Paul Evans jest znanym pisarzem słynącym z przepięknych powieści, które wzruszają tysiące czytelników. „Najcenniejszy Dar” jest jego pierwszym dziełem - teraz wznowionym. Z przyjemnością zabrałam się za tę cieniutką książeczkę, pewna, że się nie zawiodę. W końcu to ten Evans! No i miałam racje. Od pierwszych stron porwał mnie styl Autora jak i sama historia. Wzruszająca, zabawna, smutna, tchnąca nadzieją. Przede wszystkim jednak zmuszająca do refleksji nad tym co tak naprawdę liczy się w życiu. Praca i dostatnie życie czy też czas spędzony z dzieckiem, z rodziną, który już nie wróci. Mała niepozorna książeczka, która zawiera bardzo ważny, a nawet najważniejszy przekaż. Historia wywarła na mnie ogromne wrażenie. Nie jestem rodzicem, ale czuję, że kiedyś będę pamiętać o tym co jest najważniejsze. Już wiem jaki jest najcenniejszy dar.

„Najcenniejszy Dar” to książka o której się nie zapomina. Nie dość, że doprowadza do łez to jeszcze zmusza do przemyśleń i przypomina o tym, o czym zapominamy. Napisana w sposób przemyślany, tak szczerze i od serca. Lekko i przyjemnie, stylem, który mimo prostych zwrotów ma swoją magię. Polecam wszystkim.

*str. 63
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Sekret kuferka

Ocena:
Autor:
Data:
Do tej pory przeczytałam tylko dwie książki Richarda Paula Evansa i stwierdziłam, że mi się podobają. Jego styl pisania można porównać trochę do Sparksa z lekką domieszką fantasy (w niektórych książkach). Postanowiłam przeczytać pierwszą powieść pisarza, bo bardzo zaciekawił mnie opis. Szkatułka znaleziona na strychu ze starymi listami? Coś dla mnie!

Richard jest szczęśliwym mężem Keri i ojcem małej Jenny. Jednak rodzina żyje w ubóstwie ... Gdy więc znajdują ogłoszeniem w gazecie zamieszczone przez staruszkę dotyczące zatrudnienia małżeństwa do pomocy w wielkim domu, nie wahają się i przyjmują ofertę. Przenoszą się do nieużywanego, wschodniego skrzydła domu. Oferta jest naprawdę atrakcyjna. Za niewielką pomoc dostać możliwość mieszkania za darmo... Chyba każdy by tak chciał.

Z jednej strony akcja dzieje się szybko (właściwie nie ma wyboru, liczba stron jest mocno ograniczona), a z drugiej czasami bardzo zwalnia. Np. opis Richarda o skrzynkach. Wydaje mi się to zbędne, chociaż Evans uważa, że konieczne, jeśli jest to opowieść o tajemniczym kuferku.

Po jakimś czasie Richard znajduje na strychu kuferek bożonarodzeniowy, w którym znajdują się listy. Myślałam, że książka będzie głównie o nich, a one zajmują tylko niewielką część książki. Chyba były tylko trzy krótkie listy. I nie są to takie listy miłosne, jakich się spodziewałam. Chociaż nie jest to wadą, tylko całkowicie zmienia fabułę.

Książkę czyta się ekspresowo. Nie dosyć, że ilość stron jest bardzo mała, to jeszcze tytuły rozdziałów są na osobnych stronach, więc jeszcze bardziej skraca to liczbę stron. Książka na pewno ma przesłanie, nie powiem, że nie. Ale nie zrobiła na mnie dużego wrażenia. Jest to po prostu opowiadanie o miłości rodzicielskiej, która jest wspaniała. Książką jest wartościowa, jednak wykonanie powieści nie było najlepsze. Ale jest to debiut autora, więc można to zrozumieć. Mimo wszystko - warto przeczytać.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena