Koszyk 0
Opis:
Bezskutecznie staracie się o dziecko? Lekarz powiedział wam, że nie ma innej rady, jak tylko metoda in vitro? A jeśli nie chcecie jej stosować? Czy to znaczy, że nie macie już żadnych szans? Nie wszystko stracone. Jest jeszcze naprotechnologia. To metoda naturalnego poczęcia. Bez skutków ubocznych, przyjazna, nieinwazyjna, skuteczna. Jej twórcą jest amerykański lekarz, prof. Thomas Hilgers ... Wieloletnia praktyka lekarska profesora Hilgersa i wielu innych lekarzy ginekologów dowiodła, że większość rzekomo bezpłodnych par jest źle diagnozowana. Naprotechnologia jest metodą szukania prawdziwych przyczyn niepłodności, daje parze szansę na rzeczywiste leczenie, a następnie na poczęcie dziecka w sposób naturalny. Kiedy naprotechnologia daje świetne wyniki a w jakich przypadkach zawodzi? Na czym właściwie polega? Co to jest cykl naprotechnologiczny? Dlaczego warto stosować naprotechnologię, nawet jeśli kobieta nie ma problemów z płodnością? O niemal wszystkim dowiecie się z tej książki. Resztę powiedzą wam specjaliści - instruktorzy i lekarze praktykujący naprotechnologię - których dane kontaktowe znajdziecie na końcu publikacji. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Fronda
  • miękka
Mniej Więcej
  • Tomasz Terlikowski, Thomas W. Hilgers
  • 2015
  • 156
  • 195
  • 123
  • 9788364095702
  • 9788364095702
  • ZCPYP

Recenzje czytelników

Nadzieja na dziecko

Ocena:
Autor:
Data:
„Naprotechnologia pochodzi od trzech słów – natura Procreative Technology, NPT, czyli Wsparcie Naturalnej Prokreacji. Ten termin miał pokazać, że jesteśmy czymś innym niż sztuczne metody rozrodu”.
Profesor Thomas W. Hilgersem w rozmowie z Tomaszem Terlikowskim przybliża czytelnikom różnicę między in vitro a naprotechnologią. Nie zabraknie spojrzenia na sprawy antykoncepcji, aborcji, wiarę oraz zdrowie kobiet z punktu innego niż powszechnie proponowany ... Kobieta nie jest tu wyłącznie ograniczana do roli przedmiotu sprawiającego mężczyźnie przyjemność za wszelką cenę. Jest podmiotem, który musi o siebie dbać i liczyć się ze swoimi wyborami.
„A zresztą jaka jest opcja? Żeby ona zaczęła brać antykoncepcję przez te wszystkie miesiące, kiedy jego nie ma, żeby jemu sprawić przyjemność, jak on wróci do domu? Dla niej to niesprawiedliwe, bo może – na skutek takich działań – mieć zakrzepicę. A to jednak dość duża cena za to, żeby sprawić przyjemność mężowi”.
Prowadzona dyskusja bierze pod uwagę świat idealny, w którym nie dochodzi do nadużyć siły, wykorzystania seksualnego, gwałtów, przemocy ekonomicznej, presji otoczenia.
„Nadzieja na dziecko, czyli cała prawda o naprotechnologii” to interesująca publikacja o tematach, które obecnie są bardzo popularne. Bardzo podoba mi się zdrowe podejście do płodności, seksualności i rozmnażania przedstawione przez uczonego. Z wieloma poglądami i przekonaniami mogę się nie zgadzać, ale te dotyczące nauk medycznych w większości są przekonujące.
W książce zabrakło mi wytłumaczenia czym jest aborcja i jakie są jej rodzaje w Stanach Zjednoczonych i jaka jest różnica między tą dozwoloną w Polsce, a tą, do której ma prawo kobieta w USA. Różnica jest bardzo wielka i szkoda, że rozmówcy nie poruszyli tego tematu.
Publikację polecam wszystkim zainteresowanym dyskursem o różnych metodach rozmnażania.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena