Koszyk 0
Opis:
17 lipca 1996 r. o godzinie 20:31 boeing 747 linii TWA runął do oceanu u wybrzeży Long Island. Zginęło 230 osób. Jako oficjalną przyczynę katastrofy podano przypadkową eksplozję paliwa w jednym ze zbiorników samolotu. Jednak naoczni świadkowie twierdzą, że widzieli tajemnicze światło. Zdaniem niektórych samolot wybuchł, ponieważ został trafiony rakietą ... Ta jedna z największych i najbardziej tajemniczych katastrof lotniczych w historii Stanów Zjednoczonych stała się kanwą bestsellerowej powieści Nelsona DeMille’a. John Corey – niepokorny detektyw, emerytowany policjant znany czytelnikom „Śliwkowej Wyspy”, „Gry Lwa” oraz „Powrotu Lwa” – wbrew zakazom zwierzchników stara się wyjaśnić zagadkę. Wersja oficjalna, promowana przez CIA, jest jego zdaniem nieprawdziwa... Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Nelson DeMille
  • 2012
  • 456
  • 210
  • 150
  • Fabryka sensacji
  • 978-83-7670-157-8
  • 9788376701578
  • ZB1E7

Recenzje czytelników

Nadejście nocy

Ocena:
Autor:
Data:
17 lipca 1996 roku na lotnisku im. Johna F. Kennedy'ego 212 pasażerów szykowało się na nocy lot z Nowego Jorku do Paryża. Początkowo lot zaplanowano na godzinę 19:00. Jednak start został opóźniony po tym jak jednej z pasażerek nie udało się odnaleźć, mimo iż jej bagaż znajdował się na pokładzie samolotu. Po niespełna 79 minutach opóźnienia punktualnie o 20:19 Boeing 747 linii TWA wystartował z lotniska kierując się na Paryż. Wszystko przebiegało dobrze do momentu ... gdy załoga zauważyła nieprawidłowości w działaniu wskaźników paliwa. Niestety nie zdążyła zidentyfikować głównej przyczyny, gdyż samolot jak „Wielka kula ognia jakby zawisła w powietrzu, a następnie runęła na dół, rozpadając się na dwa lub trzy ogniste kawały lecące z różną prędkością. Minutę później niebo było czyste; zostały na nim tylko chmury białego i czarnego dymu oświetlone od spodu blaskiem ognia płonącego na gładkim oceanie”.

W wyniku katastrofy śmierć poniosło 230 osób – 212 pasażerów i 18 członków załogi. Stany Zjednoczone jak i świat pogrążył się w żałobie. Wiele rodzin przeżywało odejście swoich bliskich. Wszyscy zadawali sobie jedno pytanie – jak doszło do katastrofy Boeinga 747 linii TWA?

17 lipca 1996 roku w rejonie zatoki odbywały się również ćwiczenia Marynarki Wojennej USA. Świadkowie wydarzenia śmiało zeznawali, że widzieli jak pocisk – świetlana smuga uderzyła w Boeinga. W ten sposób szybko doszło do spekulacji, tworzenia się teorii spiskowych, które mówiły o nieprzypadkowym zestrzeleniu Boeinga.

Po pięciu latach od zdarzenia John Corey - którego chęć dojścia do prawdy a tym samym sprawiedliwość wzbudziła żona Kate – pragnie dowiedzieć się co naprawdę zdarzyło się z Boeingiem. John jest byłym policjantem i agentem FBI o niewyparzonym języku i dość specyficznym sposobie bycia. Corey dowiaduje się o dwóch niezlokalizowanych dotąd świadkach, którzy najprawdopodobniej widzieli całe zajście i nagrali je na kamerę. Czy uda się Johnemu odnaleźć ich? Czy świadkowie naprawdę nagrali ostatnie minuty Boeinga? Czy na jaw wyjdą mroczne tajemnice? Czy Boeing 747 linii TWA był przypadkowo zestrzelony, czy może był to jedynie nieszczęśliwy wypadek, a może zamach terrorystyczny?

Nelson DeMille wprowadza czytelnika w świat niebezpiecznym intryg i kłamstw. Książka bardzo szybko wciągnęła. Ukazuje działania organów sprawiedliwości, a także ich moc by prawda nie ujrzała światła dziennego.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena