Koszyk 0
Opis:
Czytamy bez mamy. Poziom 1 Pełna ciepła historia opowiadająca o odczuciach, jakich doznaje znajdujące się w łonie matki Słoniątko. Kiedy pojawia się na świecie, zostaje otoczone przez stado słoni i poznaje swoje rozbrykane rodzeństwo. Akcja rozgrywa się pośród zapierających dech w piersiach afrykańskich krajobrazów. Maluszek uczy się poznawać otaczający świat, spędza dni na wędrówce do wodopoju, beztrosko bawi się ze słoniętami, a wieczorami wtula się w ciepły bok ukochanej mamy i śni o tym ... co było i co dopiero będzie… Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Debit
 • miękka
Mniej Więcej
 • Magdalena Zarębska
 • 2014
 • 0
 • 36
 • 206
 • 140
 • 9788371679971
 • 9788371679971
 • ZCAX4
 • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

Nadchodzi słoniątko

Ocena:
Autor:
Data:
To zachwycająca książeczka przedstawiająca cud narodzin małego słoniątka. Urzekająca jest niezwykła delikatność, z jaką autorka podeszła do tego tematu.

Historia opowiedziana jest z perspektywy małego słoniątka, które w brzuchu mamy oczekuje na przyjście na świat.Słoniątko jest niezwykle oczekiwane przez inne słonie ze stada, które chętnie dotykają trąbami brzucha mamy słonicy, aby przywitać się ze słoniątkiem. To bardzo piękna historia ... w delikatny sposób opowiadająca o narodzinach.

Z pewnością jest to opowieść godna polecenia, zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Bardzo subtelnie porusza skomplikowany temat ciąży. Jak pisałam już kiedyś w jednej z moich recenzji, o dobrych książkach nie trzeba wiele pisać, wystarczy sięgnąć po nie i przeczytać.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Świetna pozycja dla małego czytelnika.

Ocena:
Autor:
Data:
Nadchodzi słoniątko, to jedna z trzech książek pierwszego poziomu, przeznaczona dla dzieci, które zaczynają czytać. Duża czcionka i spore odstępy między wierszami są tu zdecydowanie na miejscu. Dodatkowo lekturę umilą dziecku delikatne kolorowe ilustracje przedstawiające sceny z historii małego słoniątka.
Tytułowe słoniątko poznajemy kiedy jest ono jeszcze w łonie matki. Przeżywamy z nim cały dzień. Dziecko dowie się o tym jakie odgłosy słyszy słoniątko ... jak odczuwa ruchy matki i zmiany temperatury na zewnątrz. Poznamy jego członków rodziny i znajomych. Aż wreszcie powitamy je na świecie wspólnie z innymi małymi i dużymi słoniami.
Książka jest lekka i poręczna, zawiera ciekawą historię, dlatego uważam, że może być świetną pozycją dla dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę z samodzielnym czytaniem.
Całą recenzję znajdziesz na www.kiedymamaniespi.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena