Koszyk 0
Opis:
John Borrell rzucił pracę korespondenta zagranicznego „Time’a”, by założyć rodzinę (i przedsiębiorstwo) na brzegu krystalicznie czystego  jeziora na Kaszubach. Budując dom i pensjonat w ubogim regonie potrzebującym inwestycji i miejsc pracy, musiał stawić czoła urzędnikom w czasie, gdy w kraju szerzyła się korupcja, a żeby uzyskać kolejne pozwolenia, trzeba było wręczyć ... łapówkę. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • WAB
 • miękka
Mniej Więcej
 • John Borrell
 • 2015
 • 1
 • 256
 • 202
 • 142
 • 9788328015319
 • 9788328015319
 • ZCHBO

Recenzje czytelników

Pełna humoru opowieść o życiu cudzoziemca w Polsce lat transformacji ustrojowej

Ocena:
Data:
Nad Jeziorem Białym Johna Borrell’a to sentymentalna opowieść o Polsce początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, gdzie ustrój państwa uległ formalnej zmianie, ale mentalność i funkcjonowanie aparatu państwowego pozostało bez zmian.Autor wraz z Żoną postanawia osiedlić się na kaszubskiej wsi, gdzie urzeka go natura i przepiękny krajobraz. Zdumiewające jest to, że Borrell, jako dziennikarz i korespondent, zjeździł świat, wiele widział ... a jednak jego prawdziwą przystanią stała się polska wieś.
Odpowiedź na to pytanie jest zaskakująca i urzekająca zarazem. Mimo siermiężności i zacofania Polska wydała się Borrell’owi oazą spokoju. Jeśli dołożyć do tego jego wizję i pomysł stworzenia pensjonatu z prawdziwego zdarzenia, polski skrawek ziemi stawał się dla niego prawdziwym rajem.
Po lekturze książki jestem pod wrażeniem siły i determinacji autora oraz jego pomysłowości, umiejętnemu spojrzeniu na własne plany i założenia, w połączeniu z niesamowitą siłą do realizacji swojego planu.Książka jest tym bardziej cenna, jeśli dodać, że zawiera również smutne fragmenty o tym, jak ludzie nie potrafili odnaleźć się w zmianach tamtego okresu, jak kurczowo trzymali się „starych reguł”. Być może działo się to ze strachu przed nieznanym. Nad Jeziorem Białym to interesująca opowieść o ważnym czasie w polskiej historii opowiedzianej oczami cudzoziemca, co nadaje tej opowieści czystego, niczym nie zmąconego obiektywizmu.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena