Wirtualny doradca
facebook
promocje
 

Nacjonalizm. Teoria, ideologia, historia

24,99 zł

28,90 zł

Oszczędzasz: 3,91 zł
(14%)

Wysyłka 48h

Dostawa do księgarni
ZA DARMO
Przez dwa ostatnie stulecia nacjonalizm był zasadniczym elementem życia społecznego i polityki. Niewiele ideologii umie tak sprawnie łączyć władzę i społeczny oddźwięk i żaden inny język symboliczny nie osiąga na świecie takiej popularności. Jednakże nacjonalizm jest czymś więcej niż tylko ruchem ideologicznym – jest także formą kultury życia publicznego, która wykorzystuje znacznie starsze niż ona kulturowe i symboliczne formy.

Książka Anthony’ego Smitha jest zwięzłym, przystępnym wprowadzeniem do pojęcia nacjonalizmu. Autor przedstawia rywalizujące ze sobą paradygmaty i teorie narodu i nacjonalizmu, analizując temat w kategoriach ideologii, teorii i historii. Jego

podejście ma charakter porównawczy i interdyscyplinarny, zawiera konkretne przykłady i obejmuje okres od starożytności do współczesnej nam epoki globalizacji. Książkę zamyka próba oceny perspektyw nacjonalizmu oraz szans narodu i państw narodowych na przetrwanie.

Książka adresowana jest do wszystkich zainteresowanych tematem, w tym studentów i wykładowców antropologii, socjologii, historii, politologii i stosunków międzynarodowych.

Pokaż więcej >

Informacje dodatkowe

Tytuł Nacjonalizm. Teoria, ideologia, historia
Autor Anthony D. Smith
Wydawnictwo Sic!
Oprawa miękka
Rok wydania 2007
Numer wydania 1
Liczba stron 212
Długość [mm] 205
Szerokość [mm] 135
Seria Key Concepts
ISBN 97883-60457-399
EAN 9788360457399
Indeks N4650

Słowa kluczowe

Użyj spacji aby rozdzielić słowa, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy. więcej »

Oceniasz: Nacjonalizm. Teoria, ideologia, historia