Koszyk 0
Opis:
Najnowsza powieść Terry'ego Pratchetta!W świecie przypominającym nasz, lecz będącym jego alternatywną wersją, wybucha epidemia, a wielka fala powoduje ogromne zniszczenia. Większość ludzi ginie, cywilizacja się chwieje. Tymczasem na małej, zagubionej pośrodku oceanu wyspie o nazwie Nacja przy życiu pozostaje jako jedyny nastoletni Mau. Nie jest już chłopcem, ale też nie stał się jeszcze mę ... żczyzną - kataklizm przerwał obrzęd inicjacji. Musi się zmierzyć z utratą najbliższych, wyrzutami Praojców i złością na bogów oraz rozpocząć życie na nowo w samotności. Tylko że Mau nie jest na wyspie sam - przebywa na niej dziewczynka z rozbitego statku, a wkrótce zaczną pojawiać się ocaleli ludzie. Nie wszyscy jednak mają pokojowe zamiary, zwłaszcza plemię ludożerców...Nacja to pełna przewrotnego humoru i niesamowitych przygód opowieść z gatunku, "co by było, gdyby...", w której dochodzi do spotkania dwóch cywilizacji, odkrycia tajemnicy sprzed wieków, a świat zmierza w nieco innym kierunku, niż potoczył się nasz. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Rebis
 • twarda
Mniej Więcej
 • Terry Pratchett
 • 2012
 • 1
 • 424
 • 205
 • 145
 • 97883-7510-3670
 • 9788375103670
 • ZAR8P

Recenzje czytelników

Nacja

Ocena:
Autor:
Data:
Terry Pratchett - pana chyba nie trzeba przedstawiać. Debiutował w wieku trzynastu lat, stworzył bestsellerowy Świat Dysku i kilka powieści z poza tego uniwersum. Jedną z nich jest właśnie "Nacja".
Do książki przysiadłem z wielkimi oczekiwaniami. Opis na tylnej okładce zachęcił bardzo. Recenzje także.
"Nacja" opowiada o chłopcu, Mau, jeszcze dziecku, które niebawem ma przemienić się w dorosłego. Niestety tak się nie staje, ponieważ kiedy wraca do wioski... Nie zastaje jej ... I żadnego człowieka! Jednak po pewnym czasie natrafia na pewną osobę. Dziewczynę. I wtedy historia zaczyna się rozkręcać.
Terry Pratchett stworzył świetną książkę, piękną, przepełnioną humorem, choć nie aż tak "pratchettowskim". Kiedy w połowie powieści wydaje nam się, że nic się w niej już nie będzie działo, to właśnie wtedy akcja zaczyna się rozwijać.
Opłaca się zajrzeć do "Nacji". Jest to naprawdę świetna, na początku trochę smutna książka, która potrafi wzbudzić w czytelniku wiele emocji.
Bardzo polecam, a w skali od 0 do 6 - stawiam 4+.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

:)

Ocena:
Autor:
Data:
piękna książka ze wspaniałym przesłaniem .polecam :)
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena