Koszyk 0
Opis:
Gdy trzydziestoletnia nauczycielka angielskiego, Anna Emerson, otrzymuje propozycję, by w czasie wakacji wyjechać na Malediwy i tam w letniej posiadłości rodziców T.J. Callahana, przygotować do szkolnych egzaminów nastolatka, który ma za sobą długi i trudny okres leczenia choroby nowotworowej, przyjmuje ją bez wahania. Anna i T.J. są w drodze na wyspy, kiedy pilot hydroplanu, którym lecą, dostaje ataku serca ... Samolot spada do oceanu, ale nauczycielce i nastolatkowi cudem udaje się przeżyć katastrofę i dotrzeć do bezludnej wyspy, na której rozbitkowie, by przeżyć, muszą walczyć o wszystko: wodę, jedzenie, ogień, dach nad głową. Kolejne dni na wyspie zamieniają się w miesiące. Anna zastanawia się, czy największym wyzwaniem nie będzie życie z chłopcem, który staje się mężczyzną… Wspaniała powieść o losach dwojga ludzi:  skazanych na siebie, walczących o przetrwanie i próbujących ujarzmić rodzące się zakazane uczucie. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Tracey Garvis-Graves
  • 2015
  • 1
  • 384
  • 195
  • 124
  • 978837885-356-5
  • 9788378853565
  • ZCQK7

Recenzje czytelników

Cudo

Ocena:
Autor:
Data:
Nie spodziewałam się! Książka jest ogromnie wciągająca! Czyta się ją szybko mimo, iż druk jest dość mały, a i stron jest sporo. Styl jest łatwy, przystępny, lecz niektóre dialogi wydają się dość sztuczne i wymuszone co jest ogromnym minusem. Jednak sama konstrukcja utworu nadaje mu wiele wartości pozytywnych, bowiem widzimy sytuację z perspektywy Anny i T.J. Bohaterowie a przestrzeni czasu zmieniają się, a ta zmiana jest idealnie i stopniowo przedstawiona. Ich relacje ulegają modyfikacjom ... co również możemy świetnie zaobserwować. Autorka ciekawie też przedstawiła kreatywność jaką Anna i T.J. wykazali się na wyspie. Rozsądek i uwaga podczas wykonywania pewnych czynności są godne pochwały. Samo to wydaje się więc bardzo realistyczne. Na co należy się przygotować? Na wszystko! Od szoku, złości i smutku po masę radości śmiechu i wzruszenia. Naprawdę. Przez ostatnie 100 stron miałam totalną huśtawkę emocjonalna i całe szczęście, że obok leżała paczka chusteczek. Książka jest idealna na leniwe popołudnie czy wieczór. Myślę że spodoba się każdej kobiecie. Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Niesamowita!

Ocena:
Autor:
Data:
Kiedy sięgałam po "Na wyspie" byłam pełna nadziei, co do tej książki, ale też pełna obaw, bo niełatwo jest napisać ciekawą, wciągającą powieść, gdy do dyspozycji ma się dwóch bohaterów i ...bezludną wyspę. Tracey Garvis Graves udało się to jednak doskonale, lektura dostarczyła mi całej gamy emocji i wielu doznań!

W wyniku katastrofy samolotu trzydziestoletnia Anna i jej uczeń T.J. trafiają na bezludną wyspę gdzieś w okolicy Malediwów. Sytuacja jest dramatyczna, bo szesnastoletni T ... J. dopiero co pokonał raka i istnieje duże ryzyko, że choroba może wrócić. Mijają dni, potem tygodnie i lata, a pomoc nie nadchodzi...
Dwójka bohaterów żyje na wyspie na krawędzi głodu, każdy dzień niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw i zagrożeń, pozornie idylliczne miejsce staje się dla nich piekłem na ziemi.
Wraz z upływającym czasem relacja Anny i T.J. ewoluuje, a oni sami robią wszystko,by uzależnienie od siebie nie przerodziło się w zakazane uczucie.

"Na wyspie" to powieść idealna na właśnie rozpoczynające się wakacje. Słoneczna, gorąca i bardzo relaksująca. Prosty i zrozumiały język Autorki, oraz krótkie rozdziały sprawiają, że czas spędzony z książką mija błyskawicznie.
Jeżeli obawiacie się, że na kartach tej historii niewiele się dzieje, że jest statyczna, powolna i nudna - nie możecie się bardziej mylić! Każdy kolejny rozdział dostarcza adrenaliny, na tej wyspie wbrew pozorom tętni życie, toczy się walka o przetrwanie i rodzi się uczucie, które nigdy nie powinno się zdarzyć!
Ta opowieść wciągnęła mnie tak bardzo, że ciężko mi było odłożyć ją na bok i pójść spać, a gdy już zamykałam oczy, słyszałam szum morza, widziałam turkusowe fale i biały piasek. Nie potrafiłam wyjść z powrotem do rzeczywistego życia.

Ale, ale, ale... "Na wyspie" ma też swoje wady, a raczej jedną wadę
i jest nią w moim odczuciu zakończenie. Osobom lubiącym czytać romanse na pewno finał historii bardzo przypadnie do gustu,
dla mnie jednak jest on zbyt naiwny i przesłodzony. Nie mogę napisać nic więcej, aby Wam nie zaspojlerować, sprawa wygląda jednak tak, jakby pierwsze 75% książki napisał ktoś inny, niż pozostałą część.
Pomimo jednak tej rysy na szkle ( która dla wielu pewnie wcale rysą nie będzie), książkę oceniam jako naprawdę wartą przeczytania, dawno już żadna lektura mnie tak nie zrelaksowała!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena