facebook
promocje
 

13,71 zł

32,90 zł

Oszczędzasz: 19,19 zł
(58%)

Chwilowo niedostępne

Jesień 1928 roku. Trzy młode kobiety wyruszają statkiem do Indii, rozpoczynając tym samym nowy etap w życiu. Rose, piękna, choć trochę naiwna, martwi się rozłąką z rodziną oraz wizją poślubienia mężczyzny, którego ledwie zna. Victoria, druhna Rose, jest szczęśliwa, że może uwolnić się od nadopiekuńczej matki, i za wszelką cenę pragnie znaleźć sobie męża. W drodze opiekuje się nimi Viva – młoda pisarka, która w Indiach poszukiwać będzie cieni z przeszłości, by odzyskać wolność.

Co za cudowna książka! Ekscytująca, romantyczna, nieprzewidywalna i dowcipna. Pragnęłam, aby się nigdy nie kończyła. Będę teraz przez miesiąc jeść curry.
Tracey Ullman
Powieść Julii Gregson uznana została za najlepszą angielską powieść romantyczną 2009 roku, ale z pewnością nie zasługuje na pogardliwe miano "romansidła". Owszem, sercowe perypetie bohaterek mają tu znaczenie kluczowe, lecz i zdecydowanie gorzko-słodki posmak. Na wschód od słońca jest w równym stopniu książką o miłości, co opowieścią o emancypacji, dojrzewaniu i oswajaniu się z kulturowym szokiem. Gregson to naprawdę utalentowana uczennica wielkich brytyjskich realistów.
Marta Mizuro, "Zwierciadło"

Julia Gregson pracowała jako modelkadla Hardy Amies, po czym przeniosła się do Australii, gdzie podjęła pracę jako dziennikarka. W podróżach służbowych trafiła m.in. do Indii i Wietnamu. Pisała również dla czasopism "Rolling Stone", "The Times", "Good Housekeeping". Jest autorką książek The Water Horse oraz Na wschód od słońca, a także krótkich opowiadań czytanych w radiu. Mieszka w Walii.
Pokaż więcej >

Informacje dodatkowe

Tytuł Na wschód od słońca
Autor Julia Gregson
Wydawnictwo Zysk i S-ka
Oprawa miękka
Rok wydania 2009
Numer wydania 1
Liczba stron 476
Długość [mm] 236
Szerokość [mm] 155
ISBN 978-83-7506-340-0
EAN 9788375063400
Indeks X5585
Sposób odbioru/dostawy zamówienia Księgarnia Matras, Paczkomat InPost, Kiosk RUCHu, Poczta Polska, Kurier DHL

Słowa kluczowe

Użyj spacji aby rozdzielić słowa, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Recenzje klientów

Recenzje uznane za najbardziej przydatne

12 grudnia 2010
Z reguły nie czytam romansów, ani książek o miłości.
Jednak powodowana jakimś impulsem sięgnęłam po książkę Julii Gregson "Na wschód od słońca.
Powieść mnie zauroczyła i nie mogłam się od niej oderwać. Przedstawia losy trzech młodych kobiet, które uwikłane w różne życiowe dylematy, podejmują heroiczną podróż do Indii, kraju egzotycznego, ale i niezwykle obcego.
Rose- wybiera się do Bombaju, aby poślubić raz widzianego mężczyznę. Victoria - druhna Rose, jest szczęśliwa, że może uwolnić się od nadopiekuńczej matki, i za wszelką cenę pragnie znaleźć sobie męża. Pisarka Viva, stara się stawić czoło własnym niepowodzeniom i odwiedzić kraj swego beztroskiego dzieciństwa. To dla mnie fascynujące przeżycie, przenieść się w lata 20. XX wieku, poznać okrutną historię Bombaju, ale też piękne suknie, gorsety, nazwiska projektantów i miłość, która jest tylko pretekstem do odkrywania własnych pragnień, marzeń i obaw.  więcej >> Zobacz wszystkie moje recenzje
Czy ta recenzja była przydatna?
Skomentuj | Zgłoś nadużycie

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy. więcej »

Oceniasz: Na wschód od słońca