Koszyk 0
Opis:
Niepokorna Fretka Furczybicz nie zamierza zgrywać "słodkiej dziewczyny" - konsekwentnie stroni od falbankowych sukienek, trzepotania rzęsami i strojenia ślicznych minek. Jednak niefrasobliwie przyjęty zakład "Kto poderwie Wojtka Lebiodę?" sprawi, że przyjdzie jej się zmierzyć z pogardzanym dotąd światem wysokich obcasów i kobiecych gierek... A także przyjaciółką i rywalką w jednej osobie - piękną i przebiegłą Małgorzatą Tkacz, specjalistką od kokietowania mężczyzn ... która z ochotą ujrzałaby Fretkę kapitulującą i skompromitowaną... Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Ida Pierelotkin
  • 2014
  • 1
  • 224
  • 199
  • 131
  • 978-83-64379-19-2
  • 9788364379192
  • ZBMCB
  • 17-99 lat

Recenzje czytelników

Na wojnie i w miłości

Ocena:
Autor:
Data:
Fretka Furczybicz przyjmuje zakład: kto pierwszy poderwie Wojtka Lebiody, Suna dyrektora szkoły. Jej przeciwniczką jest Małgorzata Tkacz, słodka i piękna koleżanka z klasy. Fretka nie boi się wyzwań, jednak perspektywa sukienek i obcasów jest przerażająca.


Główną bohaterką jest Fretka, dziewczyna nieobliczalna i impulsywna.”Szatan, nie dziewczyna!” Mawia jej babcia i podzielam jej opinie. Zawsze mówi, co jej ślina na język przyniesie, co niejednokrotnie wpędziło ją w kłopoty ... Gdyby tylko słowa mogły jej zaszkodzić, ale na domiar złego, jej czyny są jeszcze bardziej nieobliczalne niż jej słowotok bez zahamowań. Chłopczyca jednak jest wstanie zrobić wszystko, aby wygrać. W książce mamy zamknięto grupę bohaterów, Fretka, Wojtek, Gośka oraz Irmina, której przypadło w udziale spisanie kroniki dotyczącej owego zakładu. Oczywiście pojawiają się inni, ale sporadycznie.


Książka jest króciutka, ledwo ponad dwieście stron. Zważywszy na to nie spodziewałam się skomplikowanej fabuły i przypuszczenia się potwierdziły. Książka opiera się na zakładzie i cała akcja dotyczy tego tematu. Dziewczyny rywalizują, co często prowadzi do przedziwnych sytuacji, które są komiczne. Absurdalność poczynań dziewczyn często wydawała mi się przerysowana, lecz sama historia prawdopodobna. Akcja jest szybka a język przystępny, dlatego książkę można przeczytać w kilka godzin. Lektura nie najgorsza, lecz starszemu odbiorcy może wydać się infantylna.


„Na wojnie i w miłość” to książka nieskomplikowana z dużą dawką humoru. Idealna dla dziewczyn w wieku szkolny, które same borykają się z pierwszymi miłościami. Lektura z morałem, więc polecam.


4-/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena