Koszyk 0
Opis:
Czwarta część cyklu "Bestie" opowiadająca o przygodach dzielnego Toma, który stanął w obronie królestwa Avantii. W Pradawnych Księgach napisano, że to spokojne królestwo kiedyś znajdzie się w opałach. Ten czas właśnie nadszedł. Pod wpływem zaklęcia złego czarodzieja Malvela sześć bestii - Ognisty Smok, Wąż Morski, Olbrzym Górski, Centaur, Śnieżny Potwór i Płomienny Ptak - poczęło niszczyć krainę, której niegdyś strzegły. Liczne czarno-białe rysunki. W książce karty do gry Memory.
 • Papilon
 • miękka
Mniej Więcej
 • Adam Blade
 • 2007
 • 128
 • 195
 • 125
 • 978-83-245-2247-7
 • 9788324522477
 • ZB9C0
 • 10-13 lat

Recenzje czytelników

Tom kontra centaur o imieniu Tagus.

Ocena:
Autor:
Data:
Tomowi szczęśliwie udało się ukończyć trzy pierwsze etapy misji powierzonej mu przez króla Hugona i maga Aduro, misji polegającej na uwolnieniu Odwiecznych Bestii spod klątwy rzuconej na nie przez złego czarodzieja Malvela. Dzięki jego staraniom i odwadze, a także pomocy wiernych przyjaciół wolność odzyskał Ferno ognisty smok, Sepron wąż morski oraz Arcta olbrzym górski. Ostatnie zadanie było szczególnie niebezpieczne. Nie wiele brakowało, aby Elenna została żywcem pogrzebana w jaskini ... w której skryła się przed lawiną. Na całe szczęście wszystko skończyło się szczęśliwie, kolejna z Bestii wyrwana została spod uroku czarnoksiężnika. Teraz ich celem jest dotarcie na Równiny Centralne. To tam stada bydła atakowane są przez centaura Tagusa. Jeśli nikt go nie powstrzyma, ludzie zamieszkujący tamte terytoria już wkrótce nie będą mieli co jeść, ani czym handlować, a co za tym idzie - ucierpi na tym całe królestwo Avantii. Jakie tym razem niebezpieczeństwa czekają na naszych bohaterów? Czy Tomowi uda się pokonać kolejną Bestię i tym samym wypełnić następny etap powierzonej mu misji?

"Tagus. Centaur" to czwarta część wielotomowej serii przygodowo - fantastycznej dla dzieci i młodzieży pt "Na tropie Bestii". Poszczególne historie pisane są przez różnych autorów, lecz wszystkie one sygnowane są wspólnym pseudonimem literackim: Adam Blade. Seria opowiada o przygodach Toma, który jednego dnia był zwykłym chłopcem mieszkającym we wsi Errinel pod opieką swego wujostwa, a już następnego stał się długo wyczekiwanym bohaterem, który miał do wykonania śmiertelnie niebezpieczną misję z jaką nie poradzili sobie silniejsi, mądrzejsi, bardziej doświadczeni rycerze od niego. Podjęte przez niego wyzwanie staje się również okazją do poszukiwania odpowiedzi dręczących go od lat, a dotyczących jego ojca – Taladona Zręcznego, niegdyś największego i najwierniejszego królewskiego rycerza, który odszedł od rodziny po śmierci matki chłopca.

Do poprzednich trzech tomów serii dołączone były na skrzydełkach okładki specjalne karty do wycinania, dzięki którym można było pograć z dzieckiem w grę zwaną memory. Tym razem w ramach dodatku mamy również karty, ale do kolekcjonowania. Każda z nich zawiera informacje o którejś z Bestii oraz wyjątkowych magicznych prezentach, które otrzymał Tom po pomyślnym zakończeniu danego etapu misji.
"Na tropie Bestii" to bardzo ciekawa seria dla młodszych czytelników, która zabierze ich w fantastyczną podróż po rozległych krainach królestwa Avantii i pozwoli przeżyć wiele przygód u boku Toma oraz jego wiernych przyjaciół. Udowadnia jak ważna jest przyjaźń oraz współpraca - razem można osiągnąć naprawdę wiele. Serdecznie polecam.

Moja ocena: 5/6
http://magicznyswiatksiazki.pl/tagus-centaur-adam-blade-recenzja-526/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena