Koszyk 0
Opis:
W Pradawnych Księgach napisano, że to spokojne królestwo kiedyś znajdzie się w opałach. Ten czas właśnie nadszedł. Pod wpływem zaklęcia złego czarodzieja Malvela sześć bestii - Ognisty Smok, Wąż Morski, Olbrzym Górski, Centaur, Śnieżny Potwór i Płomienny Ptak - poczęło niszczyć krainę, której niegdyś strzegły. Bestsellerowa seria powieści fantastycznych dla dzieci. Krótkie opowieści utrzymane w baśniowym klimacie. Liczne czarno-białe rysunki ... Do samodzielnego czytania przez dzieci w wieku 8+ W KSIĄŻCE KARTY DO GRY MEMORY Druga część cyklu "Bestie" opowiadająca o przygodach dzielnego Toma, który stanął w obronie królestwa Avantii. Królestwu Avantii zagrażają magiczne Bestie, oszalałe z powodu zaklęcia złego czarodzieja. Aby ocalić swój kraj, Tom musi w głębinach oceanu stoczyć walkę z Sepronem, wężem morskim. Czy zwycięży? Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Papilon
  • miękka
Mniej Więcej
  • Adam Blade
  • 126
  • 196
  • 125
  • 978-83-245-2245-3
  • 9788324522453
  • ZB5CQ
  • 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

przyjemna fantastyka dla dzieci

Ocena:
Autor:
Data:
Tomek aby uwolnić węża morskiego musi wykonać różne niebezpieczne oraz skłaniające do myślenia zadania -to opinia mojego dziecka .Książka bardzo mu się podobała a raczej nie przepada za czytaniem .W tej chwili czyta kolejną z tej serii.
Czy ta recenzja była przydatna?

Oko w oko z Sepronem, morskim wężem.

Ocena:
Autor:
Data:
"Sepron. Wąż morski" to druga część wielotomowej serii fantastycznej dla dzieci oraz młodzieży pt "Na tropie Bestii". Poszczególne historie pisane są przez różnych autorów, lecz wszystkie one sygnowane są wspólnym pseudonimem literackim: Adam Blade. Seria a opowiada o przygodach Toma, który jednego dnia był zwykłym chłopcem mieszkającym we wsi Errinel pod opieką swego wujostwa, a już następnego stał się długo wyczekiwanym bohaterem ... który miał do wykonania śmiertelnie niebezpieczną misję, z jaką nie poradzili sobie silniejsi, mądrzejsi, bardziej doświadczeni rycerze od niego.

Historia utrzymana jest w baśniowym klimacie. Mamy królestwo z zamkiem, odważnych rycerzy, nadwornych magów oraz odwieczne, tajemnicze, magiczne stworzenia, które posiadają moce pozwalające im panować nad żywiołami. Nie zabrakło również prawdziwego bohatera, w którego rolę wcielił się chłopiec, który mimo tego, iż jest zaledwie nastolatkiem, odznacza się wielką wewnętrzną siłą, niezmierzoną odwagą i honorem godnym prawdziwego rycerza. Z pomocą niezwykłych darów otrzymanych od nadwornego maga oraz wiernych przyjaciół u boku nie boi się stawić czoła wyzwaniom, które wielu by przerosły. Wierzy, że póki istnieje choć maleńka szansa na powodzenie misji, warto się jej podjąć i próbować zwyciężyć. Postawa godna naśladowania. Podjęte przez niego wyzwanie staje się również okazją do poszukiwania odpowiedzi dręczących go od lat, a dotyczących jego ojca - Taladona Zręcznego, niegdyś największego i najwierniejszego królewskiego rycerza, który odszedł od rodziny po śmierci matki chłopca. Książka opatrzona została czarno - białymi ilustracjami uzupełniającymi treść opowieści. Użyta czcionka jest na tyle duża, że ułatwi dzieciom próby samodzielnego czytania. Dodatkowo dołączono do książki specjalne karty na skrzydełkach okładki, które po wycięciu pozwolą Waszym dzieciom bawić się z rodzeństwem, przyjaciółmi bądź rodzicami w grę doskonalącą ich pamięć - memo.

Po szczęśliwym zakończeniu pierwszej misji, Tom, Elenna oraz ich zwierzęcy towarzysze - Piorun i Srebrny wyruszają w dalszą drogę, by wypełnić kolejną część powierzonego chłopcu zadania uwolnienia Odwiecznych Bestii, dotychczasowych obrońców Avantii, spod klątwy rzuconej na nie przez złego czarownika Malvela. Kierują się na zachód mając nadzieję, że uda im się tam stawić czoła Sepronowi, morskiemu wężowi. Zgodnie z legendą krążącą wśród mieszkańców Avantii jego zadaniem jest ochrona rybaków oraz dbanie o to, by morze było pełne ryb. Tymczasem dzieje się wprost odwrotnie. Ludzie są coraz bardziej zdesperowani, gdyż kolejne połowy okazują się stratą czasu. Nie udaje im się złowić ani jednej ryby. Do tego szalejące potężne fale, które raz za razem uderzają w stały ląd, grożą zalaniem terenów królestwa. Czy Tomowi i tym razem dopisze szczęście? Czy otrzymany prędzej dar od ognistego smoka Ferno okaże się przydatny podczas wypełniania tego trudnego i niebezpiecznego zadania? Jeśli jesteście ciekawi, jak zakończy się ta przygoda, koniecznie sięgnijcie po drugi tom serii "Na tropie Bestii", który to gorąco Wam polecam! "Sepron. Wąż morski" to książka, która spodoba się niejednemu dziecku. Pełna przygód i tajemnic z pewnością przypadnie do gustu młodym Czytelnikom.

Moja ocena: 5/6
http://magicznyswiatksiazki.pl/?p=12311
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena