Koszyk 0
Opis:
Pierwsza część cyklu "Bestie" opowiadająca o przygodach dzielnego Toma, który stanął w obronie królestwa Avantii. W Pradawnych Księgach napisano, że to spokojne królestwo kiedyś znajdzie się w opałach. Ten czas właśnie nadszedł. Pod wpływem zaklęcia złego czarodzieja Malvela sześć bestii - Ognisty Smok, Wąż Morski, Olbrzym Górski, Centaur, Śnieżny Potwór i Płomienny Ptak - poczęło niszczyć krainę, której niegdyś strzegły. Liczne czarno-białe rysunki. W książce karty do gry Memory.
  • Papilon
  • miękka
Mniej Więcej
  • Adam Blade
  • 128
  • 196
  • 125
  • 978-83-245-2244-6
  • 9788324522446
  • ZB5CP
  • 4-6 lat, 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

Pierwsza misja Toma

Ocena:
Autor:
Data:
"Ferno. Ognisty smok" to pierwsza część wielotomowej serii fantastycznej dla dzieci oraz młodzieży pt "Na tropie Bestii". Poszczególne historie pisane są przez różnych autorów, lecz wszystkie one sygnowane są wspólnym pseudonimem literackim: Adam Blade. Opowiada ona o przygodach Toma, który jednego dnia był zwykłym chłopcem mieszkającym we wsi Errinel pod opieką swego wujostwa, a już następnego stał się długo wyczekiwanym bohaterem, który miał zmierzyć się z zadaniem ... z jakim nie poradzili sobie silniejsi, mądrzejsi, bardziej doświadczeni rycerze od niego.

W królestwie Avantii strzegące jej dotąd potężne Odwieczne Bestie pod wpływem klątwy rzuconej przez złego czarodzieja Malvela obróciły się przeciwko ludziom i zaczęły siać strach oraz zniszczenie. Jedną z nich jest ogromny smok Ferno. Odpowiedzialny był za to, by na ziemiach podległych królowi Hugonowi nigdy nie wyczerpywały się zasoby wody. Odkąd jednak znalazł się pod jarzmem Malvela, powysychały koryta rzek, a pola uprawne pochłonęła pożoga. Mieszkańcom królestwa grozi susza oraz głód. Tylko najprawdziwszy i najdzielniejszy bohater zdoła powstrzymać Bestię uwalniając ją spod rzuconej na nią klątwy. Jedyne, co wystarczy zrobić, to za pomocą złotego klucza otworzyć obrożę umieszczoną przez okrutnego Malvela na szyi smoka. Tylko tyle i aż tyle. Czy Tom podoła zadaniu? Czy faktycznie jest on bohaterem, którego narodziny przewidziały Pradawne Księgi? I jakie czekają go przygody, nim stanie oko w oko z przerażającą Bestią?

Historia utrzymana jest w baśniowym klimacie. Mamy królestwo z zamkiem, odważnych rycerzy, nadwornych magów oraz odwieczne, tajemnicze, magiczne stworzenia, które posiadają moce pozwalające im panować nad żywiołami. Nie zabrakło również prawdziwego bohatera, w którego rolę wcielił się chłopiec, który mimo tego, iż jest zaledwie nastolatkiem, odznacza się wielką wewnętrzną siłą, niezmierzoną odwagą i honorem godnym prawdziwego rycerza. Z pomocą niezwykłych darów otrzymanych od nadwornego maga oraz wiernych przyjaciół u boku nie boi się stawić czoła wyzwaniom, które wielu by przerosły. Wierzy, że póki istnieje choć maleńka szansa na powodzenie misji, warto się jej podjąć i próbować zwyciężyć. Postawa godna naśladowania. Podjęte przez niego wyzwanie staje się również okazją do poszukiwania odpowiedzi dręczących go od lat, a dotyczących jego ojca - Taladona Zręcznego, niegdyś największego i najwierniejszego królewskiego rycerza, który odszedł od rodziny po śmierci matki chłopca. Książka opatrzona została czarno - białymi ilustracjami uzupełniającymi treść opowieści. Użyta czcionka jest na tyle duża, że ułatwi dzieciom próby samodzielnego czytania. Dodatkowo dołączono do książki specjalne karty na skrzydełkach okładki, które po wycięciu pozwolą Waszym dzieciom bawić się z rodzeństwem, przyjaciółmi bądź rodzicami w grę doskonalącą ich pamięć - memo.

"Ferno. Ognisty smok" to początek doskonale zapowiadającej się serii, którą polecam nie tylko chłopcom (ze względu na motyw rycerza), ale wszystkim dzieciom pragnących przeczytać książkę, która zabierze je w prawdziwą podróż pełną przygód oraz magii.

Moja ocena: 5/6
http://magicznyswiatksiazki.pl/ferno-ognisty-smok-adam-blade-recenzja-512/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena