Koszyk 0
Opis:
Szósta część cyklu "Bestie" opowiadająca o przygodach dzielnego Toma, który stanął w obronie królestwa Avantii. W Pradawnych Księgach napisano, że to spokojne królestwo kiedyś znajdzie się w opałach. Ten czas właśnie nadszedł. Pod wpływem zaklęcia złego czarodzieja Malvela sześć bestii - Ognisty Smok, Wąż Morski, Olbrzym Górski, Centaur, Śnieżny Potwór i Płomienny Ptak - poczęło niszczyć krainę, której niegdyś strzegły. Zły czarodziej chce posłużyć się magicznymi Bestiami, by zniszczyć Avantię ... Najbardziej przerażającą z Bestii jest podobno płomienny ptak Epos. Czy Tom uwolni go od złego czaru i uchroni krainę przed niebezpieczeństwem? Książka zawiera karty do kolekcjonowania! Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Papilon
 • miękka
Mniej Więcej
 • Adam Blade
 • 2014
 • 128
 • 195
 • 125
 • 978-83-245-2018-3
 • 9788324520183
 • ZBB9K
 • 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

Ostatnie starcie

Ocena:
Autor:
Data:
Królestwo Avantii rozkwitało pod rządami króla Hugona, a jego mieszkańcy wiedli szczęśliwe życie. Jednakże wszystko uległo zmianie w momencie, w którym to zły czarodziej Malvel rzucił okrutną klątwę na sześć Odwiecznych Bestii. Pod jej wpływem zamiast chronić rozległe królewskie krainy oraz ludność je zamieszkującą, siać zaczęły chaos i zniszczenie. W Pradawnych Księgach napisano, że pewnego dnia narodzi się bohater, który uwolni te legendarne stworzenia spod złego czaru ... a tym samym uratuje całą Avantię. Wybrańcem okazał się niepozorny chłopiec o imieniu Tom, którego ojciec Taladon Zręczny niegdyś służył królowi, a o którym słuch zaginął krótko po narodzinach jego syna. Tom, nie bacząc na grożące mu śmiertelne niebezpieczeństwo, podjął się misji uwolnienia Bestii spod rzuconego na nie zaklęcia. Dzięki pomocy swych wiernych przyjaciół - dziewczyny o imieniu Elenna, rączego rumaka Pioruna oraz oswojonego wilka Srebrnego, udało mu się zwrócić wolność już pięciu Bestiom: ognistemu smokowi Ferno, wężowi morskiemu Sepronowi, górskiemu olbrzymowi Arccie, centaurowi Tagusowi oraz śnieżnemu potworowi Nanookowi. Ostatnim, a zarazem najgroźniejszym ze wszystkich jego przeciwników, jest Epos, płomienny ptak. Podobno przebywa on na dalekim wschodzie, a jego gniazdo mieści się w pobliżu wygasłego wulkanu. Jednakże kiedy Tom i jego dzielna drużyna przybywają na miejsce okazuje się, że ów wulkan za sprawą Eposa przebudził się i zaczął zagrażać nie tylko mieszkańcom wioski znajdującej się u jego stóp, ale również całemu królestwu Avantii. Czy Tomowi uda się uwolnić ostatnią z Bestii pozostającą pod urokiem złego czarnoksiężnika, a tym samym z powodzeniem wypełnić całą misję? I czy w końcu dowie się czegoś więcej na temat swego ojca?

Cała historia utrzymana jest w baśniowym klimacie. Mamy królestwo z zamkiem, odważnych rycerzy, nadwornych magów oraz odwieczne, tajemnicze, magiczne stworzenia, które posiadają moce pozwalające im panować nad żywiołami. Nie zabrakło również prawdziwego bohatera, w którego rolę wcielił się chłopiec, który mimo tego, iż jest zaledwie nastolatkiem, odznacza się wielką wewnętrzną siłą, niezmierzoną odwagą i honorem godnym prawdziwego rycerza. Z pomocą niezwykłych darów otrzymanych zarówno od nadwornego maga Aduro oraz od uwolnionych spod klątwy Bestii, a także dzięki wiernym przyjaciołom u jego boku, nie boi się stawić czoła wyzwaniom, które wielu by przerosły. Wierzy, że póki istnieje choć maleńka szansa na powodzenie misji, warto się jej podjąć i próbować zwyciężyć. Przez cały czas myśli o swym zaginionym ojcu. Ma nadzieję, że ten byłby dumny z syna, z tego, że podjął się tak trudnego zadania i mimo wielu trudności nie poddał się.

"Epos. Płomienny ptak" jest szóstą częścią wielotomowej serii przygodowo – fantastycznej dla dzieci i młodzieży pt „Na tropie Bestii”. Poszczególne historie pisane są przez różnych autorów, lecz wszystkie one sygnowane są wspólnym pseudonimem literackim: Adam Blade. Do pierwszych trzech tomów serii dołączone były na skrzydełkach okładki specjalne karty do wycinania, dzięki którym można było pograć z dzieckiem w grę zwaną memory. Od czwartego tomu w ramach dodatku mamy również karty, ale do kolekcjonowania. Każda z nich zawiera informacje o którejś z Bestii oraz wyjątkowych magicznych darach, które otrzymał Tom po pomyślnym zakończeniu danego etapu misji. W tej części są to karty związane z centaurem Tagusem oraz tytułowym Eposem, płomiennym ptakiem. Książka opatrzona została czarno – białymi ilustracjami uzupełniającymi treść opowieści. Użyta czcionka jest na tyle duża, że ułatwi dzieciom próby samodzielnego czytania.

"Na tropie Bestii" to seria, którą polecam nie tylko chłopcom (ze względu na motyw młodego rycerza), ale wszystkim dzieciom szukającym książek, które zabiorą je w prawdziwą podróż pełną przygód, ciekawych bohaterów, magii oraz legendarnych istot o niezwykłych mocach. Przy książkach wchodzących w jej skład nie sposób się nudzić, naprawdę, możecie mi wierzyć. Zwróćcie więc Waszym pociechom uwagę na tę serię, podarujcie im jej pierwszy tom, dajcie im możliwość rozpoczęcia wielkiej przygody u boku Toma oraz jego wiernych przyjaciół - Elenny, Pioruna i Srebrnego.

Moja ocena: 5/6
http://magicznyswiatksiazki.pl/epos-plomienny-ptak-adam-blade-recenzja-532/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena