Koszyk 0
Opis:
Trzecia część cyklu "Bestie" opowiadająca o przygodach dzielnego Toma, który stanął w obronie królestwa Avantii. W Pradawnych Księgach napisano, że to spokojne królestwo kiedyś znajdzie się w opałach. Ten czas właśnie nadszedł. Pod wpływem zaklęcia złego czarodzieja Malvela sześć bestii - Ognisty Smok, Wąż Morski, Olbrzym Górski, Centaur, Śnieżny Potwór i Płomienny Ptak - poczęło niszczyć krainę, której niegdyś strzegły. Liczne czarno-białe rysunki. W książce karty do gry Memory.
 • Papilon
 • miękka
Mniej Więcej
 • Adam Blade
 • 2007
 • 128
 • 195
 • 125
 • 978-83-245-2246-0
 • 9788324522460
 • ZB9CN
 • 10-13 lat

Recenzje czytelników

Trzeci etap misji Toma.

Ocena:
Autor:
Data:
W królestwie Avantii strzegące jej dotąd potężne Odwieczne Bestie pod wpływem klątwy rzuconej przez złego czarodzieja Malvela obróciły się przeciwko ludziom i zaczęły siać strach oraz zniszczenie. Młody chłopak o imieniu Tom podjął się trudnej i śmiertelnie niebezpiecznej misji uwolnienia ich i przywrócenia tym samym porządku w całym królestwie. Towarzyszą mu wierni przyjaciele - Elenna, Piorun oraz Srebrny ... Dotąd udało im się oswobodzić spod złego czaru ognistego smoka Ferno oraz morskiego węża Seprona. Tym razem czeka ich podróż na północ, gdzie na horyzoncie majaczą postrzępione szczyty gór. To właśnie tam zamieszkuje kolejna z Bestii, którą zgodnie z legendą znaleźć można w miejscu zwanym Gniazdem Orłów. Mowa o Arccie, górskim olbrzymie. Zanim Malvel przejął nad nim kontrolę, dbał on o to, aby górskie miasteczka bez przeszkód otrzymywały zaopatrzenie. Obecnie jednak robi wszystko, aby utrudnić karawanom dotarcie z towarem do celu - zrzuca olbrzymie głazy, blokuje drogi, powołuje do życia błotne lawiny. Czy Tomowi oraz jego przyjaciołom i tym razem uda się uwolnić Bestię spod rzuconej na nią klątwy? Co czeka ich po drodze nim staną oko w oko z przerażającym potworem jakim stał się Arcta?

"Arcta. Olbrzym górski" to już trzecia część wielotomowej serii fantastyczno - przygodowej dla dzieci oraz młodzieży pt „Na tropie Bestii”. Poszczególne historie napisane zostały przez różnych autorów, lecz wszystkie one sygnowane są wspólnym pseudonimem literackim: Adam Blade. Seria ta cieszy się niesłabnącą popularnością. Cały czas powstają kolejne części, na które młodzi czytelnicy z niecierpliwością wyczekują. Mimo że seria ta skierowana jest do dzieci, jej lektura sprawia mi niebywałą przyjemność. Poszczególne książki czyta się lekko, kolejne stronice umykają w zawrotnym tempie, a historie w nich opisane są doprawdy ciekawe i potrafią przykuć uwagę czytelnika.

Cała historia utrzymana jest w baśniowym klimacie. Mamy królestwo z zamkiem, odważnych rycerzy, nadwornych magów oraz odwieczne, tajemnicze, magiczne stworzenia, które posiadają moce pozwalające im panować nad żywiołami. Nie zabrakło również prawdziwego bohatera, w którego rolę wcielił się chłopiec, który mimo tego, iż jest zaledwie nastolatkiem, odznacza się wielką wewnętrzną siłą, niezmierzoną odwagą i honorem godnym prawdziwego rycerza. Z pomocą niezwykłych darów otrzymanych zarówno od nadwornego maga oraz od uwolnionych spod klątwy Bestii, a także dzięki wiernym przyjaciołom u jego boku, nie boi się stawić czoła wyzwaniom, które wielu by przerosły. Wierzy, że póki istnieje choć maleńka szansa na powodzenie misji, warto się jej podjąć i próbować zwyciężyć. Postawa godna naśladowania nieprawdaż?. Podjęte przez niego wyzwanie staje się również okazją do poszukiwania odpowiedzi dręczących go od lat, a dotyczących jego ojca – Taladona Zręcznego, niegdyś największego i najwierniejszego królewskiego rycerza, który odszedł od rodziny po śmierci matki chłopca. Książka opatrzona została czarno – białymi ilustracjami uzupełniającymi treść opowieści. Użyta czcionka jest na tyle duża, że ułatwi dzieciom próby samodzielnego czytania. Dodatkowo dołączono do książki specjalne karty na skrzydełkach okładki, które po wycięciu pozwolą Waszym dzieciom bawić się z rodzeństwem, przyjaciółmi bądź rodzicami w grę doskonalącą ich pamięć – memo.

"Na tropie Bestii" to naprawdę ciekawa seria, połączenie fantastyki i przygodówki, która powinna spodobać się niejednemu dziecku. Dobrze więc by było, gdybyście zwrócili na nią uwagę i postarali się zainteresować nią Wasze pociechy. Nie znam dziecka, które nie lubiłoby książek pełnych przygód, ciekawych bohaterów oraz istot pochodzących z magicznego świata. A takie właśnie są kolejne tomy wchodzące w skład serii "Na tropie Bestii".

Moja ocena: 5/6
http://magicznyswiatksiazki.pl/arcta-olbrzym-gorski-adam-blade-recenzja-524/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena