Koszyk 0
Opis:
Doskonały pomysł dla rodziców, którzy chcą, aby ich dzieci szybko opanowały tabliczkę mnożenia. Kto by pomyślał, że tabliczka mnożenia może sama wchodzić ci do głowy! A jednak! Ja już wiem, że jest sposób… Błyskotliwe wierszyki wpadają w ucho, a co ważniejsze, zostają w głowie. Dzięki łatwym skojarzeniom pozwalają małym uczniom szybko i bez wysił ... ku opanować tabliczkę mnożenia w zakresie do 100. Dopełnieniem pełnych poczucia humoru i przewrotnych wierszyków są zabawne i ciekawe ilustracje. Tak skonstruowana pomoc dydaktyczna pozwala dzieciom uczyć się z zapałem i radością, a rodzicom daje pewność, że ich dzieci nie pomylą się przy mnożeniu w trakcie ważnego sprawdzianu. Adrian Markowski – pisarz i poeta, autor sfilmowanego tomu opowiadań „Sąsiady" i piosenek („Niebo nad Caryńską”), dziennikarz, redaktor, przez całe życie zawodowo związany ze słowem pisanym. Mieszka w Warszawie. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Adrian Markowski
  • 2015
  • 96
  • 235
  • 170
  • *, 978838069-161-2
  • 9788380691612
  • ZCXH1
  • 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

Tabliczka mnożenia na wesoło

Ocena:
Autor:
Data:
Książka Adriana Markowskiego "Na tabliczkę sposób nowy, sama wchodzi ci do głowy. łatwa nauka tabliczki mnożenia" to propozycja dla dzieci zaczynających przygodę z matematyką i tym szczególnie problematycznym dla wielu zagadnieniem jakim jest tabliczka mnożenia. Autor podchodzi do tematu z dużą dozą humoru opisując każde działania zabawną, krótką rymowanką. Ilustrator Dariusz Wójcik do każdej rymowanki tworzy równie zabawny, pobudzający wyobraźnię obrazek. I tak na przykład: " ... Sześć myszek toczy do norek sery - sześć razy dziewięć pięćdziesiąt cztery" :).
Wzięłyśmy wraz z Julką (7 lat) udział w wyzwaniu tabliczki mnożenia "rzuconym" przez Wydawnictwo Prószyński i S-ka: 15 minut dziennie z książką "Na tabliczkę sposób nowy..." przez 15 dni.

Julka wcześniej nie miała styczności z tabliczką mnożenia, ale jako drugoklasistka krok po kroku zagłębia się w matematyczny świat. Obecnie wraz z klasą jest na etapie dodawania i odejmowania do 20 różnymi sposobami. Tabliczka mnożenia pojawi się niedługo... My zaczęłyśmy wcześniej z książką Adriana Markowskiego przyjmując Wyzwanie Tabliczki Mnożenia...

Starałyśmy się sięgać po książkę codziennie poświęcając jej 15 minut, choć przyznam szczerze, że zdarzyło nam się opuścić bodaj 2 dni. Każde spotkanie z książką polegało na czytaniu rymowanek zarówno przeze mnie jak i Julię, odpowiadaniu na pytania do każdej z nich (ile to jest 4 razy 4?) i utrwalaniu poprzez powtarzanie wyników, o których przeczytałyśmy.

Czytało nam się wesoło i przyjemnie. Wierszyki łatwo wpadają w ucho i szybko zaczyna się je zapamiętywać, a wraz z nimi wyniki działań... :).

Ostatnim etapem był ... test :). Przyznam, że bez specjalnie dużych oczekiwań zaczęłam zadawać Julce proste przykłady. Jakież było moje zdziwienie, kiedy większość prostych działań rozwiązała poprawnie! 2 razy 2, 2 razy 3, 3 razy 3 czy 2 razy 5 nie sprawiły jej żadnych problemów! Nieco trudniejsze typu 4 razy 4 czy 5 razy 6 przysporzyły jej już troszkę trudności, ale po poprawkach, sama znajdowała prawidłowy wynik. Przykłady z wyższego levelu typu mnożenie przez 7, 8 i 9 szły już gorzej (dodam z ręką na sercu, że sama do dziś mam z tym często zagwozdkę... ;)).

Podsumowując akcję #WyzwanieTabliczkiMnożenia: tabliczka mnożenia rzeczywiście nie musi być tak szalenie trudna i nudna jak się większości z nas wydaje! Tak, tak - większości z nas - bo przecież doskonale pamiętamy wkuwanie jej na blachę ze swoich szkolnych lat! Adrian Markowski oraz Wydawnictwo Prószyński i S-ka proponują dzieciom i rodzicom zupełnie inne, świeże spojrzenie na o matematyczne zagadnienie. Książka "Na tabliczkę sposób nowy..." naprawdę świetnie spełnia swoje zadanie - uczy w zabawny i interesujący sposób.

Julka co prawda nie przyswoiła w 15 dni całej tabliczki mnożenia aż do 100, ale szczerze uważam, że już to, czego się w tym czasie i dzięki tej książce nauczyła, to bardzo wiele!Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona efektami naszego udziału w tej akcji! Nadal będziemy utrwalać tabliczkę mnożenia z książką Adriana Markowskiego. Z pewnością przyda się także w szkole, kiedy przyjdzie czas na ten etap matematycznej edukacji.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

liczenie

Ocena:
Autor:
Data:
Żeby tabliczka mnożenia łatwiej się zapamiętywała, trzeba oswoić ją przez szereg rymowanych bajek. Teraz wystarczy już proste skojarzenie z rysunkiem lub dwuwersową historyjką, żeby rozwiązać równanie. Te dzieci, które mają trudności z matematyką, docenią propozycję Adriana Markowskiego: rymowanki pełnią funkcję mnemotechniczną i pozwalają bezboleśnie ćwiczyć tabliczkę mnożenia. Autor zaczyna od 2x2 i prowadzi przez cały szereg działań arytmetycznych, uświadamiając maluchom ... na czym polega mnożenie. Wybiera proste skojarzenia i zabawy, nie układa wyników w pozycjach rymowych, bardziej zależy mu na komizmie absurdu, tak chętnie przez dzieci podchwytywanym. W efekcie książeczka rzeczywiście może przyczynić się do lepszego poznawania tabliczki mnożenia u uczniów, za to młodszym maluchom – niewykluczonym przecież z lektury – pokaże bogaty i inspirujący świat liczb. Nie trzeba się bać mnożenia, a dzięki zabawnym rysunkom uzupełniającym dwuwersy czytanie stanie się przyjemnością. Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena