Koszyk 0
Opis:
Dziennikarz "Bergen News" Chris Turley od zawsze żył w cieniu ojca, Edwarda, który był jednym z najlepszych dziennikarzy śledczych. Pomny jego legendy, Chris od zawsze marzył o własnym Pulitzerze, choć szanse na niego miał raczej nikłe. Aż do dnia, gdy czekając na spotkanie z informatorem, widzi gigantyczną eksplozję zmiatającą z powierzchni ziemi połowę sąsiedniego budynku. Dziennikarz rzuca się do akcji i ratuje z płonącego budynku 5 osób, zapewniając sobie sławę bohatera ... W kolejnym wydaniu gazety ukazuje się jego reportaż z miejsca tragedii, dzięki któremu zostaje też celebrytą. Wkrótce tajemniczy informator znów dostarcza mu pierwszorzędny temat. Niestety, szybko okazuje się, że obecność Chrisa o właściwym czasie we właściwym miejscu wcale nie jest przypadkowa, a informator ma wobec niego własne plany... Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • David Rosenfelt
  • 2012
  • 1
  • 344
  • 195
  • 123
  • Thriller
  • 978-83-7508-531-0
  • 9788375085310
  • ZAOE1

Recenzje czytelników

Na ostatnią chwilę

Ocena:
Autor:
Data:
Sięgacie czasem po kryminalną serię Soni Dragi? Ja czytałam już chyba piątą książkę - i każda była naprawdę niezła. Tym razem w moje ręce wpadła powieść Davida Rosenfelta "Na ostatnią chwilę" - z tym autorem miałam już styczność przy książce "Nie mów nikomu". Podoba mi się jego styl pisania i pomysły na fabułę.

Okładka książki bardzo trafnie nawiązuje do treści, mamy do czynienia z ciągiem wybuchowych akcji, w iście terrorystycznym stylu. Ale po kolei... ...
Główny bohater powieści to dziennikarz "Bergen News", Chris Turley, który całe życie spędził w cieniu ojca, wielkiego dziennikarza śledczego, Edwarda. Chris marzy o zdobyciu, takiej pozycji, jaką miał jego ojciec, ale póki co stara się "robić swoje". Pracuje w lokalnej gazecie prowadzonej przez przyjaciela ojca. Któregoś dnia odbiera telefon od informatora, który wywraca jego życie do góry nogami. Mężczyzna proponuje mu spotkanie, aby podzielić się informacjami o ważnej sprawie korupcyjnej - kiedy Chris przybywa na miejsce spotkania, zostaje świadkiem wybuchu w budynku pobliskiej przychodni. Z miejsca rusza na pomoc poszkodowanym, spotkanie z informatorem nie dochodzi do skutku. Dziennikarz pisze artykuł, bezpośrednią relację z miejsca zdarzenia, i zostaje okrzyknięty bohaterem.
Kolejny telefon od informatora - to informacja o spotkaniu seksualnym burmistrza. Chris dzieli się informacjami z policją, co skutkuje akcją aresztowania burmistrza i kolejnym świetnym artykułem - dziennikarz jest "na fali" - prasa go cytuje, a telewizja zaprasza na wywiady.
Jednak nie tylko pozytywy ma ta sytuacja - kolejne telefony, to kolejne akcje kończące się wybuchami, zaczynają ginąć niewinni ludzie, miasto opanowuje strach.... a celem jest Chris. Okazuje się, że ma to powiązanie z jego nieżyjącym ojcem - ktoś chce zemścić się za przeszłość.
Jaki koniec będzie miała ta historia? Przeczytajcie! Mocne wrażenia - gwarantowane.

"Na ostatnią chwilę" to trzymający w napięciu i intrygujący thriller. Lekko napisany, pełen dialogów i zwrotów akcji, sprawia, że czyta się go błyskawicznie. Przemyślany i intrygujący pomysł na fabułę, może nie jest oryginalny, bo zamachy bombowe to często używany temat, tutaj jednak został ciekawie połączony z dziennikarstwem śledczym i zagrożeniami, które niesie ten zawód. Z jednej strony, dziennikarze dążą do pokazania prawdy, z drugiej - narażają swoje życie, ale równie często, mimowolnie, rujnują czyjeś życie. Zakończenie jest zaskakujące, choć już parę rozdziałów wcześniej można się domyślić, w którą stronę pójdzie fabuła. Niemniej - czytało mi się ją świetnie, z dużą ciekawością i zaintrygowaniem.
Polecam serię kryminalną Soni Dragi, może nie jest skandynawska jak Czarna Seria, ale wcale nie jest gorsza. Sięgnijcie po "Obietnicę mroku" ( recenzja tutaj) czy też "Niebezpiecznego chłopaka" (recenzja tutaj) - zadowolą nawet wybrednych wielbicieli thrillerów i kryminałów, i przekonajcie się sami!

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2012/12/na-ostatnia-chwile-david-rosenfelt.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

na ostatnią chwilę

Ocena:
Autor:
Data:
Spodziewałam się czegoś bardziej porywającego po Davide Rosenfelte. Poprzednie pozycje bardziej mnie wciągnęły. Po przeczytaniu "Nie mów nikomu i "Świadku na czterech łapach" książka "Na ostatnią chwilę" wypada mizernie.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena