Koszyk 0
Opis:
Książka o skrywanych pragnieniach współczesnych trzydziesto- i czterdziestolatków. O codziennej walce o utrzymanie się na fali, udawanych życiowych sukcesach, uzależnieniu i wstydliwych romantycznych porywach . O desperacji porzuconych przez mężów kobiet, o poszukujących ideału mężczyznach i rzeczywistości, w której aby przetrwać, trzeba być aktorem lub draniem.
  • Pascal
  • miękka
Mniej Więcej
  • Anna Zacharzewska
  • 2015
  • 256
  • 201
  • 131
  • 978837642-557-3
  • 9788376425573
  • ZCRJ6

Recenzje czytelników

Miłość uzależnia

Ocena:
Autor:
Data:
Miłość uzależnia. Miłość odurza. Miłość zmienia tok myślenia, perspektywę. Miłość daje energię. Miłość dowartościowuje. Miłość realizuje marzenia.

Tematem przewodnim książki Anny Zacharzewskiej jest miłość, która jak narkotyk uzależnia, pobudza i sprawia, że pragniesz więcej.

Bohaterka powieści, Ola rozlicza swoje życie uczuciowe i dochodzi do zaskakujących wniosków. To kobieta po przejściach, nieudanym małżeństwie, depresji, próbie samobójczej. Odważyła się poukładać swój świat na nowo ... na własnych zasadach, całkiem od początku zbudować siebie, odnaleźć swoją wartość i ponownie zaufać mężczyźnie.

Młode dziewczyny często ulegają podszeptom rodziców, rodziny i z obawy przed samotnością godzą się na związki, które nie rokują na przyszłość. Pary nie łączy głębokie uczucie, więź, oddanie, zaufanie, a to ich brak powoduje późniejsze zatargi, sprzeczki, kłótnie. Ola w obawie przed utratą miłości godzi się na lekceważenie, na chamstwo, rozbudzającą się agresję. Dopiero bliskość śmierci pobudza ją do życia, rozbudza z uśpienia. Ożywia w niej również potrzebę powrotu do marzeń i pogoni za ideałami. Nie każdy ma odwagę zmienić swoje życie. To nie dotyczy bohaterki tej książki. Ola odnalazła siłę by stawić czoło światu, a przede wszystkim sobie.


W pewnym perwersyjnym sensie rozwód nie oznaczał w naszym świecie życiowej porażki. Był dowodem na bezkompromisowość, odwagę i upór w dążeniu do celu.


Na podstawie wspomnień bohaterki możemy także prześledzić jej karierę, dochodzenie do statusu kobiety niezależnej, spełnionej, pełnej wiary w siebie, we własne możliwości. Ta droga nie była łatwa i okupiona wieloma wyrzeczeniami, upokorzeń. samotności. Czy droga okraszona wybojami może przynieść satysfakcję? Czy w życiu najważniejsze są pieniądze i pozycja?

Nie zawsze myślenie i analizowanie życia pomaga w osiągnięciu szczęścia.

Anna Zacharzewska to doceniona blogerka znana z ciętego języka, celnej riposty i ironicznego podsumowania otaczającego ją świata. Fani nie będą zawiedzeni. Wszystko to, za co lubią Panią Annę znajdą w książce "Na morfinie". Historia Oli to oprócz sarkastycznej nuty, tekst przepełniony metaforami, które trafiają w sedno. Lekkość prowadzenia fabuły, błyskotliwość, inteligencja to dodatkowe zalety, dla których warto poznać ten bardzo obiecujący debiut.

"Na morfinie" to odważna propozycja dla kobiet, które poszukują odpowiedzi na pytania dotyczące miłości, sukcesu, złożonych decyzji. To również opowieść o destrukcyjnych tajemnicach i poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi, przejmowaniu kontroli nad życiem.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Na morfinie -

Ocena:
Autor:
Data:
O książce "Na morfinie" Anny Zacharzewskiej, dowiedziałam się przypadkiem, gdy natrafiłam na FP autorki na portalu społecznościowym. Zakochałam się w projekcie graficznym okładki. Kobieta w stylu femme fatale i ta cała tajemniczość, to coś co spowodowało, że wiedziałam, że dołączę ją do listy "muszę przeczytać". Gdy dostałam możliwość przeczytania jej i zrecenzowania, byłam po prostu złakniona poznania tej historii.


"Ola ... 29-latka po burzliwym rozwodzie trafia do powtórnego obiegu na rynku randkowym. Zmieniony przez erę cyfrową świat konfrontuje ją z rzeczywistością, w której znane z przeszłości prawdy i przepisy na życie nie obowiązują, a romantyczne rojenia o partnerze doskonałym, ekscytującym seksie i szczęśliwym ever after okazują się niczym więcej niż pensjonarską naiwnością. W nowym wspaniałym świecie mężczyźni mają działanie odurzające, ale nie gaszą pragnienia. Kobiety walczą o przetrwanie – głównie z własną frustracją. A nudna pozornie normalność jest nagrodą tylko dla prawdziwie wytrwałych."

Powieść zaliczę do tych trudnych, ale dobrych. Porusza bardzo poważny temat, który jest w naszym społeczeństwie często przemilczany i z którego nadal nie zdajemy sobie sprawy albo nie chcemy sobie zdawać. Pokazuję nam nagą prawdę o naszych związkach oraz uświadamia jak zmienia się po latach nasze myślenie. Obrazuje też walkę kobiety o przetrwanie. Irytowały mnie przeskoki myślowe bohaterki, przez co momentami łatwo było się pogubić. Mimo wszystko książka mi się podobała i cieszę się, że mogłam zgłębić całą historię, poznać bohaterkę i w pewnym momencie się z nią zżyć. Oczywiście historia często była nieprzewidywalna, przez co tak naprawdę każda moja teza na temat zakończenia była obalana.

Książkę polecam, jest to na pewno dobra pozycja dla tych którzy lubią powieści z motywem psychologicznym.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena