Koszyk 0
Opis:
Anna i Tobias nie podejrzewają, że zmiana życiowych planów spowodowana narodzinami niepełnosprawnej córki Freji okaże się dla nich początkiem niezwykłej duchowej wędrówki.Przede wszystkim jednak żadne z nich nie spodziewa się tego, jak bardzo Freja samym swoim istnieniem wpłynie na życie wszystkich dookoła.Anna, Tobias i Freja zamieszkują w Langwedocji, w sypiącym się, peł ... nym gryzoni wiejskim domu, który jak magnes przyciąga rozmaitych dziwaków. Anna robi wszystko, by jej życie wróciło na właściwe tory, ale im bardziej stara się zapanować nad otoczeniem, tym silniej wszystko sprzysięga się przeciw niej.W miarę jak z upływem pór roku dojrzewają kolejne owoce i kwiaty – wiśnie, figi, róże damasceńskie – Anna, korzystając z pochodzącego z czasów wojny notesu z przepisami dawnej mieszkanki Les Rajons i bohaterki lokalnego ruchu oporu, mozolnie przerabia je na konfitury i przelewa do słoików na tyle solidnych, by oparły się wszędobylskim gryzoniom.„Myszoodporna kuchnia” to ciepła i pełna humoru opowieść, która wzrusza i daje do myślenia, a przede wszystkim pokazuje, że najpiękniejsze rzeczy w życiu bywają również najbardziej pogmatwane. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Saira Shah
  • 2016
  • 344
  • 205
  • 130
  • 978-83-64488-09-2
  • 9788364488092
  • ZD6GG

Recenzje czytelników

"MYSZOODPORNA KUCHNIA" SAIRA SHAH

Ocena:
Data:
Głównymi bohaterami powieści jest małżeństwo Anna i Tobias. Ich życie jest zgrane, szczęśliwe i poukładane. Każde z nich ma plany na przyszłość, które chce zrealizować. Ich życie ulega zmianie od momentu wczesnego porodu. Na świat przychodzi ich córeczka Freja. Niestety lekarze nie mają dla nich dobrych wiadomości. Mała cierpi na drobnozakrętowość, co w przyszłości będzie objawiało się jej upośledzeniem umysłowym i fizycznym. Okazuje się, że dziecko może pokrzyżować ich plany ... nie jest idealne i będzie wymagało od nich ciągłej opieki.

Anna i Tobias stanęli twarzą w twarz z trudną decyzją - czy wyrzec się swojego dziecka, a może poświęcić się mu całkowicie? Czy też spróbować żyć tak samo jak dotąd, jakby nic się nie stało? Mimo choroby dziecka Anna I Tobias decydują się na przeprowadzkę z deszczowej Anglii do Francji, do posiadłości Les Rajons. Nowy dom okazuje się kompletną porażką, wymaga całkowitego remontu. Mimo to małżeństwo nie podaje się i prowadzi niezłomną walkę o swoją przyszłość i przyszłość malutkiej Frei, o ich wspólny dom na ziemi. Głośno tego sobie nie mówią, ale cały czas mierzą się z rozczarowaniem, które ich doświadcza. Przeprowadzka okazała się dla nich sprawą nie do końca przemyślaną. Jakby tego było mało, ich dom zamieszkują gryzonie, które niszczą ich zapasy i sprzęt. Anna jest zapaloną kucharką i widok zapleśniałej kuchni przyprawia ją o dreszcze. Tobias z kolei jest kompozytorem muzyki do filmów i dla niego przeprowadzka stała się swojego rodzaju wygnaniem. Przez powieść Sairy Shah przewija się jeszcze mnóstwo postaci. W oczy rzuca się postać matki Anny, którą łączą z córką niełatwe relacje.

"Myszoodporna kuchnia" obok ksiązki Davida Sievekinga "Nie zapomnij mnie" także wydawnictwa Drzewo Babel jest książką wzruszającą, opowiadającą o życiu takim, jakie je dostajemy. Mogę powiedzieć, że są to książki niezapomniane, bo na pewno utkwią w pamięci czytelnika. Saira Shah ma córeczkę, która ma taką samą wadę rozwoju jak Freja. Jestem bardzo ciekawy dalszego rozwoju sytuacji w życiu Anny, Tobiasa i Frei, gdyż zakończenie nie wiele wyjaśnia. Jest to książka, którą polubią miłośnicy literatury współczesnej, także ci, którzy lubią czytać historie z życia wzięte. Książka Sairy Shah zasługuje na uwagę, polecenie i na specjalne miejsce na półce.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena