Koszyk 0
Opis:
Światowy i krajowy bestseller. Przejmujący prawdziwością opisów pamiętnik narkomanki. Christine F. opowiada swoją historię oraz dzieje rówieśników, przyjaciół, często bardzo młodych narkomanów, z których wielu tragicznie kończy życie, nie mogąc zerwać z nałogiem. Historia Christiny F. więcej mówi o sytuacji części młodzieży niż najbardziej nawet starannie udokumentowany raport.
 • Iskry
 • miękka
Mniej Więcej
 • Christiane F.
 • 2009
 • 0
 • 222
 • 200
 • 145
 • *, 97883-207-08011, 97883-244-01642
 • 9788324401642
 • ZA869
 • 17-99 lat

Recenzje czytelników

Książka ta jest pamiętnikiem Christiane, nastolatkę wychowuje samotna matka...

Ocena:
Autor:
Data:
Książka ta jest pamiętnikiem Christiane, nastolatkę wychowuje samotna matka, ponieważ ojciec porzucił rodzinę gdy narratorka była malutka... Dziewczyna nie ma łatwego charakteru i sprawia wiele kłopotów wychowawczych. Sytuację utrudnia dodatkowo obecność przyjaciela matki, z którym bohaterka nie ma dobrych stosunków... Chistiane szuka akceptacji, którą jak jej się wydaje odnajduje w końcu na tytułowym dworcu ZOO... i tak w wieku lat 12 zaczyna się powoli staczać popadając w nałóg narkotykowy ... na który zdobywa pieniądze wyłudzając i kradnąc, a z biegiem czasu również sprzedając swoje ciało... Poznaje także Detlefa, który podobnie jak ona jest uzależniony. Mimo, iż nie akceptuje on sposobu w jaki dziewczyna zarabia pieniądze często sam korzysta z jej dochodów i kupuje narkotyki... Młodzi zamieszkują razem lecz kompletnie sobie nie radzą. Zdesperowana matka nastolatki spotyka się z córką na dworcu Zoo i namawia ją na podjęcie leczenia jednakże nastolatka nigdy nie wytrzymuje na kuracji do końca... Kobieta postanawia więc odesłać nastolatkę do babci na wieś, by tam dzięki izolacji od dotychczasowego towarzystwa miała szansę oderwać się od śmiercionośnego nałogu... Czy jej się to uda? Pełna historię życia głównej bohaterki poznacie z kart tego wstrząsającego pamiętnika... Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Narkomani - temat Tabu.

Ocena:
Autor:
Data:
"My, dzieci z dworca ZOO" to jedna z nielicznych książek opowiadająca o narkomanach. Christiane mówi o rzeczach, których nikt tak naprawdę nigdy nie chciałby usłyszeć. Nie boi się powiedzieć prawdy o swoim życiu. I chodź czasami wstydzi się za siebie i za swoje błędy i jest jej to ciężko mówić, to mówi to ku przestrodze innym. Książka chociaż tak naprawdę opowiada o życiu z przed ponad czterdziestu lat, potrafi trafić do współczesnego nastolatka i nie tylko ...
Christiane na początku myślała, że to wszystko to tylko zabawa, że to kontroluje. Jednak pomyliła się. Kilka chwil w życiu, złe towarzystwo i decyzje mogą doprowadzić do bycia prostytutką, złodziejem i po prostu trupem. Christiane wprawdzie przeżyła, ale jej przeszłość ciągła się za nią, aż do samego końca. Szkoła, praca, przyjaźń, chłopak. Wszystko było w to wciągnięte.
Kiedy czytałam tą książkę bardzo ją przezywałam. Czułam, (tak samo jak w przypadku "Pamiętnika narkomanki") że to ja ćpam, piję i robię wiele innych rzeczy, że to ja, a nie Christiane.
Wiem, że książka ta powstała ku przestrodze przed ćpaniem i takim życiem. Jednak dla mnie to co wiąże się z ćpaniem nie ma znaczenia. Nigdy bym się nie napiła, ani nie zapaliła jak wielu moich rówieśników. Gdyby jednak ktoś ćpał to nie wiem czy potrafiła bym odmówić. Powód ten sam co u Christine: rodzice. Ta przemoc, brak zrozumienia i smutek. Te właśnie czynniki powodują, że tak myślę, zresztą nie tylko ja.
Tak często smutna, wzruszająca, a tak rzadko szczęśliwa. Powinna być obowiązkową lekturą dla dzieci i młodzieży. Uczy wielu rzeczy. Po prostu życia. Czytajcie jeśli możecie i póki możecie.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena