Koszyk 0
Opis:
Płyta kompaktowa z nagraniami muzycznymi. Adam Sztaba - kompozytor, dyrygent, producent muzyczny, a także osobowość telewizyjna. Podwójny album wypełniony jest specjalnie przygotowaną muzyką teatralną i filmową. Część pierwsza to muzyka do spektaklu tanecznego "Opentaniec", część druga zawiera ścieżkę dźwiękową do filmu "Od pełni do pełni". Słuchacze będą pod wrażeniem rozmachu, błyskotliwych aranżacji i talentu artysty. Spis utworów: CD 1 "Opentaniec" 1. Uwertura 2. Porębianka 3 ... Duet miłosny 4. Misterium 5. Kwiat paproci 6. Dziewczyna 7. Kule – intro 8. Kule 9. Świt 10. Polonez 7/8 11. Biegany 12. Hej-Hop 13. Coda CD 2 "Od pełni do pełni" 1. Zakocha się pan w niej na śmierć 2. Wujek Filip 3. Oskar 4. Pierwsze samobójstwo Iwony 5. Oskar spotyka Lenkę 6. Zaczyna się gra 7. W pracowni Filipa (1) 8. W pracowni Filipa (2) 9. Zmiana planów 10. Zabijemy panią profesjonalnie 11. Wybór Królowej Kwiatów 12. Sahara pełna kwiatów 13. Nas-Troje 14. Iwona przed lustrem 15. Pożegnanie 16. Jakie to wszystko jest dziwne 17. Cierpienia młodego Słowika 18. Drugie samobójstwo Iwony 19. Amorek 20. Morderca z Dalekiego Wschodu 21. Żyjesz? Nie wiem jeszcze 22. Nowa miłość 23. Od pełni do pełni Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Adam Sztaba
  • 125
  • 140
  • 9788326813818
  • ZBRAH

Recenzje czytelników

Pełnia muzycznego opętania

Ocena:
Data:
Zapewne wiele osób kojarzy Adama Sztabę jako jurora popularnego muzycznego talent-show. Nie trafił on tam przypadkowo, bowiem to specjalista w tej dziedzinie. Jest kompozytorem, aranżerem, dyrygentem i producentem muzycznym w jednej osobie. W tych rolach przeciętny człowiek raczej rzadko go postrzega, niewiele o nim wie. Na przykład słuchając piosenki, skupia się przeważnie na wykonawcy, a nie na tym, kim jest twórca muzyki, czy aranżacji ... Warto jednak poszerzyć swoją znajomość ze Sztabą nie tylko za pośrednictwem szklanego ekranu, ale także poprzez zapoznanie się "nausznie" z jego dokonaniami kompozytorskimi.

"Muzyka własna" to wydawnictwo dwupłytowe, w formie eleganckiej książeczki-albumu z dwiema kieszeniami na CD. Ukazało się nakładem "Agory" w 2014 r.
Pierwszy krążek zawiera muzykę do spektaklu tanecznego "Opentaniec". Nie, tu wcale nie ma błędu. Nazwa operuje grą słów i brzmień. Odnosi się do kogoś "opętanego" przez jakieś moce (np. diabelskie), duchy, czy przez pasję, którą może stanowić taniec. "Open" - to po angielsku "otwarty". Mamy więc "otwarty taniec". Każdy inaczej interpretuje muzykę oraz choreograficzną ekspresję. W kolejnych 13 utworach prezentuje się "Opentańcza Orkiestra" pod batutą Adama Sztaby. Rozbrzmiewają znajome motywy ludowe ("Porębianka"), skoczne dźwięki, alei i słychać dostojną nutę poloneza. Sztaba czerpie z tradycji i tworzy nowoczesną formę, przy czym wcale nie udziwnioną. Całość jest bardzo ciekawa, różnorodna, pobudzająca wyobraźnię. Pod wpływem tej płyty aż chce się ruszyć w tany Ta muzyka może opętać!

Druga płyta zawiera muzykę do filmu "Od pełni do pełni" - komedii z 2012 r. w reżyserii T. Szafrańskiego. Wykonuje ją Sinfonia Varsovia pod dyrekcją Adama Sztaby. On także gra na fortepianie i czeleście. W utworze tytułowym występuje słynny gitarzysta Marek. Napiórkowski, nazwisko perkusisty- Michała Dąbrówki też jest dość znane. Niestety, nie znam filmu, a zatem nie mogę stwierdzić, czy nagrania dobrze ilustrują sceny z ekranu, ale już same tytuły poszczególnych utworów zaciekawiają i "opowiadają"( np. "Oskar spotyka Lenkę", "Zabijemy panią profesjonalnie", "Pożegnanie", "Cierpienia młodego Słowika", "Nowa miłość"). W 23 kompozycjach mamy cały bukiet dźwięków i emocji. To przyjemna, wykwintna podróż muzyczna. Można się w niej zasłuchać, rozmarzyć. Można też wykorzystać jako miłe dla ucha tło do wykonywania zajęć.

Trudno jest opowiadać o muzyce, a jeszcze trudniej opiniować. Każdy odczuwa ją inaczej. Ma inny gust, inne potrzeby. To, co dla mnie jest rarytasem, dla kogoś może okazać się totalnie niestrawne.
"Muzyka własna" Adama Sztaby dostarczyła mi wielu wrażeń i przyjemności. Rodzina nie protestowała, nie wołała, by wyłączyć odtwarzacz, co w przypadku czteroletniego dziecka, szczerze wyrażającego swe odczucia, zdarza się dość często. Dodam, że mąż nie jest wybitnym koneserem, ma swoje ulubione "kawałki", których ja nieraz nie jestem w stanie zdzierżyć. A tu - o dziwo - podobało się wszystkim. To dowód na to, że muzyka Sztaby jest przystępna, przyjemna, "ludzka", "da się jej słuchać", nie wymaga wyrafinowanego słuchu. Dobra jakość broni się sama!

Te krążki są zupełnie różne. Powiedziałabym: jeden - "dzienny", drugi - "nocny". Pierwszy - energetyczny, żwawy, zwariowany. Drugi - stonowany, spokojny. Dostajemy je w "dwupaku" - przydadzą się na różne nasze nastroje.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena